700 milionów użytkowników i Telegram Premium

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
700 milionów użytkowników i Telegram Premium

Telegram stał się jedną z 5 najczęściej pobieranych aplikacji na świecie w 2022 roku, a obecnie ma ponad 700 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Ten wzrost jest wynikiem wyłącznie osobistych rekomendacji – Telegram nigdy nie płacił za reklamowanie swoich aplikacji.

Ponieważ Telegram rozwija się z prędkością rakiety, wielu użytkowników wyraziło chęć wspierania naszego zespołu. Dzisiaj uruchamiamy Premium Telegram Premium – subskrypcję, która pozwala wspierać ciągły rozwój Telegrama i zapewnia dostęp do dodatkowych ekskluzywnych funkcji.

Dzięki temu będziemy mogli zaoferować wszystkie funkcje wymagające dużych ilości zasobów, o które użytkownicy prosili przez lata, przy jednoczesnym zachowaniu bezpłatnego dostępu do najpotężniejszego komunikatora na planecie.

Premium Telegram Premium

Subskrybując Telegram Premium, użytkownicy odblokowują podwojone limity, przesyłanie plików o wielkości 4 GB, szybsze pobieranie, ekskluzywne naklejki i reakcje, ulepszone zarządzanie czatem i wiele więcej.

Jednocześnie wszystkie istniejące funkcje, których użytkownicy oczekują i na których polegają przez prawie dekadę, pozostają bezpłatne. Co więcej, użytkownicy niekorzystający z usługi Premium będą mogli korzystać z niektórych jej zalet: na przykład pobierać bardzo duże dokumenty i oglądać naklejki wysłane przez użytkowników Premium, a także dotykać reakcji premium, które zostały już dodane do wiadomości, aby zwiększyć ich liczniki.

Wkład subskrybentów usługi Premium pomoże ulepszać i rozwijać aplikację przez kolejne dziesięciolecia, podczas gdy Telegram pozostanie darmowy, niezależny i będzie przestrzegał swoich wartości, które stawiają użytkowników na pierwszym miejscu, definiując na nowo sposób działania firmy technologicznej.

Premium Przesyłanie plików o wielkości 4 GB

Każdy użytkownik może przesyłać duże pliki i multimedia, każdy o wielkości do 2 GB, i bezpłatnie korzystać z nieograniczonego miejsca w chmurze Telegrama. Dzięki usłudze Telegram Premium subskrybenci będą teraz mogli wysyłać pliki o wielkości 4 GB – to wystarczająco dużo miejsca na 4 godziny wideo w jakości 1080p lub 18 dni wysokiej jakości dźwięku.

Wszyscy użytkownicy Telegrama mogą pobierać te bardzo duże dokumenty, niezależnie od tego, czy subskrybują Telegram Premium.

Premium Szybsze pobieranie

Subskrybenci usługi Premium mogą pobierać multimedia i pliki z największą możliwą prędkością. Możesz uzyskać dostęp do wszystkiego, co znajduje się w twojej nieograniczonej przestrzeni dyskowej w chmurze, tak szybko, jak twoja sieć może nadążyć.

Premium Podwojone limity

Użytkownicy usługi Premium otrzymują zwiększone limity dla niemal wszystkich funkcji aplikacji. Dzięki usłudze Premium możesz śledzić do 1000 kanałów, utworzyć do 20 folderów czatów z maksymalnie 200 czatami każdy, dodać czwarte konto do dowolnej aplikacji Telegram, przypiąć 10 czatów na głównej liście i zapisać do 10 ulubionych naklejek.

Podwojone limity dla prawie wszystkiego w aplikacji

Możesz też napisać dłuższą biografię i zamieścić w niej link. Podobnie usługa Premium umożliwia dodawanie większej liczby znaków do podpisów pod multimediami. Znalezienie właściwego sposobu odpowiedzi na dowolną wiadomość będzie łatwiejsze dzięki nawet 400 ulubionym GIFom. Wreszcie, użytkownicy Premium mogą zarezerwować do 20 publicznych linków t.me, dzięki czemu każda utworzona przez ciebie grupa lub kanał będzie wyróżniać się krótkim i zwięzłym linkiem.

Premium Przekształcanie głosu w tekst

Wiadomości głosowe można przekonwertować na tekst, gdy nie chcesz ich słuchać, ale chcesz zobaczyć, co jest w nich napisane. Możesz oceniać transkrypcje, aby je doskonalić.

Premium Wyjątkowe naklejki

Dziesiątki naklejek mają teraz imponujące pełnoekranowe animacje, które użytkownicy usługi Premium mogą wysyłać na dowolny czat, aby dodać dodatkowe emocje i ekspresyjne efekty widoczne dla wszystkich użytkowników. Ta kolekcja naklejek premium będzie aktualizowana co miesiąc przez artystów Telegrama.

Naklejki Premium ze wszystkich swoich pakietów można szybko znaleźć w specjalnej sekcji panelu naklejek, poniżej sekcji „Ostatnio używane”.

Premium Unikalne reakcje

Użytkownicy usługi Premium odblokują też więcej sposobów reagowania na wiadomości, dzięki ponad 10 nowym emoji, takim jak 👌😍❤️‍🔥💯 (oraz nowym ulubionym 🤡🌭🐳).

Premium Zarządzanie czatami

Telegram Premium zawiera nowe narzędzia do porządkowania listy czatów, takie jak zmiana domyślnego folderu czatów, aby aplikacja zawsze otwierała się w niestandardowym folderze lub, powiedzmy, Nieprzeczytane zamiast Wszystkie czaty.

Aby zmienić domyślny folder, naciśnij i przytrzymaj folder na liście czatów » Zmień kolejność » i przeciągnij preferowany folder na pierwsze miejsce.

Ponadto subskrybenci mogą włączyć ustawienie w sekcji Prywatność i bezpieczeństwo, aby automatycznie archiwizować i wyciszać nowe czaty, co pomaga uporządkować nawet najbardziej zapracowane listy czatów.

Premium Animowane zdjęcia profilowe

Filmy profilowe użytkowników Premium będą animowane dla wszystkich w całej aplikacji – także w czatach i na liście czatów. Pozwól wszystkim zobaczyć swój nowy wygląd lub wykaż się kreatywnością, tworząc unikalną, zapętloną animację.

Premium Odznaki Premium

Wszyscy użytkownicy Premium otrzymują specjalną odznakę Premium, która pojawia się obok ich nazwy na liście czatów, w nagłówkach czatów i na listach członków w grupach – pokazując, że pomagają wspierać Telegram i są częścią klubu, który jako pierwszy otrzymuje nowe funkcje.

Premium Ikony Premium aplikacji

Dostępne są nowe ikony, które użytkownicy Premium mogą dodać do swojego ekranu głównego, aby lepiej pasowały do ich osobowości lub tapety. Do wyboru jest gwiazda premium, nocne niebo lub turbo samolot.

Ikony Premium aplikacji

Premium Bez reklam

W niektórych krajach wiadomości sponsorowane są wyświetlane w dużych, publicznych kanałach typu „jeden do wielu”. Te minimalistyczne, dbające o prywatność reklamy pomagają wesprzeć koszty operacyjne Telegrama, ale nie będą już wyświetlane subskrybentom Telegram Premium.

Subskrypcje Premium pomagają Telegramowi nie tylko pokryć dodatkowe koszty funkcji Premium, ale także wspierać bezpłatną wersję Telegrama dla wszystkich.

Ulepszenia dla wszystkich

Podczas gdy zamierzamy udostępniać więcej ekscytujących funkcji dla subskrybentów Premium, będziemy nadal wprowadzać bezpłatne funkcje dostępne dla wszystkich i robimy to szybciej niż jakakolwiek inna popularna aplikacja. Ta aktualizacja nie jest wyjątkiem — dodaje prośby o dołączenie do grup publicznych, animowany ekran dla zewnętrznych udostępnień, ulepszone opisy botów i wiele więcej.

Prośby o dołączenie do grup publicznych

Grupy publiczne mogą teraz włączać prośby o dołączenie, umożliwiając administratorom grup sprawdzanie nowych członków przed zatwierdzeniem ich do pisania na czacie. Użytkownicy, którzy otworzą grupę, mogą dotknąć „Poproś o dołączenie do grupy”, dodając swoją prośbę do listy, do której dostęp mają tylko administratorzy.

Prośby o dołączenie do grup publicznych

Administratorzy mogą skontaktować się z członkami, którzy chcą dołączyć i porozmawiać na czacie, aby omówić zasady, upewnić się, że pasują, a nawet zaplanować przyjęcie powitalne. Gdy administrator wysyła wiadomość, Telegram informuje użytkownika, że wysyła ją jako administrator grupy.

Właściciele grup publicznych mogą włączyć prośby o dołączenie za pomocą opcji Informacje o grupie » Edytuj » Typ grupy » Kto może wysyłać wiadomości? » wybierz Tylko członkowie » włącz Zatwierdź nowych członków.

Plakietki weryfikacyjne w czatach

Osoby publiczne i organizacje mogą zweryfikować swoją grupę, kanał lub bota otrzymując plakietkę weryfikacyjną Verification Check, aby pokazać użytkownikom, że wiadomości pochodzą z potwierdzonego źródła. Oprócz profili, wyników wyszukiwania i listy czatów te odznaki pojawiają się teraz w górnej części czatu. Dzięki temu jeszcze łatwiej jest zidentyfikować zweryfikowane źródła informacji.

Jeśli jesteś zweryfikowany w co najmniej dwóch sieciach społecznościowych, możesz zweryfikować swoją grupę, kanał lub bota.

Lepsze boty

Boty w Telegramie mogą pomóc ci w rozwiązywaniu quizów, przyjmowaniu płatności, a nawet zastępować całe strony internetowe. Twórcy botów mogą teraz umieścić zdjęcie lub film w sekcji „Co może robić ten bot?” swoich botów, aby zaprezentować ich funkcje.

Co może robić ten bot?

Boty zintegrowane z Attach menu załączników oprócz czatów jeden na jeden mogą teraz działać również w grupach i kanałach.

Bot API to bezpłatna i otwarta platforma, dostępna dla wszystkich. Jeśli chcesz zbudować własnego bota, zapoznaj się z tą stroną.

Ulepszone podglądy czatów na Androidzie

Ta aktualizacja wnosi ulepszone podglądy czatów podobnie jak w systemie iOS. Teraz możesz je przewijać, aby zobaczyć cały czat bez oznaczania go jako przeczytany. Dodano nowe przyciski, które pozwalają oznaczyć czat jako przeczytany, wyciszyć go, przypiąć lub usunąć.

Aby wyświetlić podgląd czatu, po prostu naciśnij i przytrzymaj jego zdjęcie profilowe na liście czatów.

Automatyczne zapisywanie w galerii na Androidzie

Opcja automatycznego zapisywania multimediów w Galerii powraca z nową energią: zapisywanie multimediów można teraz włączać i wyłączać osobno dla czatów z użytkownikami, grup lub kanałów.

Ustawienie zapisywania w galerii na Androidzie

Ulepszone udostępnianie z zewnątrz na iOS

Dzięki możliwości wysyłania plików o wielkości do 2 GB (lub 4 GB) użytkownicy mogą łatwo udostępniać duże elementy multimedialne z innych aplikacji bezpośrednio do Telegrama na dowolnej platformie mobilnej. Oszczędza to zarówno czas, jak i miejsce do przechowywania więc nie musisz zapisywać pliku w Telegramie przed wysłaniem go.

Podczas wysyłania dużych plików udostępnionych z innej aplikacji na iOS możesz teraz obserwować animowany pasek postępu, aby dowiedzieć się, czy masz wystarczająco dużo czasu na herbatę, czy może powinieneś pozostać przy espresso.

Kreator animowanych zdjęć profilowych na macOS

Użytkownicy systemu macOS mają teraz szybki sposób na wygenerowanie własnego zdjęcia profilowego — wybierz dowolną naklejkę lub animowane emoji jako fokus i dodaj kolorowe tło gradientowe. Możesz je ustawić dla własnego profilu lub jako zdjęcie grupy, lub kanału – co ułatwia tworzenie tematycznych ikon do czatów bez wyszukiwania zdjęć stockowych.

Aby utworzyć taką ikonę, przejdź do strony Ustawienia lub Informacje o czacie » kliknij Edytuj » kliknij Zdjęcie profilowe » wybierz Naklejka lub emoji.

Szybciej i mocniej

Ta aktualizacja zawiera ponad 100 poprawek i optymalizacji aplikacji mobilnych i komputerowych — eliminuj błędy, poprawia szybkość działania i rozszerza drobne funkcje. Użytkownicy iOS z najnowszymi iPhone'ami i iPadami otrzymują znacznie płynniejsze animacje (120 FPS) w całej aplikacji. Użytkownicy Androida zauważą lepszą jakość dźwięku i obrazu w wiadomościach głosowych i wideo, a także opcje ustawiania alternatywnych ikon aplikacji, usuwania wszystkich ostatnich naklejek naraz i tłumaczenia biografii użytkowników lub opisów czatów.

Ta aktualizacja jest wprowadzana stopniowo. Jeśli twoja aplikacja nie oferuje aktualizacji, poczekaj – nowa wersja będzie dostępna wkrótce.

Dziękujemy

Dzisiaj jest ważny dzień w historii Telegrama – wyznacza on nie tylko nowy kamień milowy, ale także początek zrównoważonej monetyzacji Telegrama. Uważamy, że rozwój Telegrama powinien być napędzany głównie przez jego użytkowników, a nie reklamodawców. W ten sposób nasi użytkownicy zawsze pozostaną naszym głównym priorytetem.


19 czerwca 2022
Zespół Telegrama