Menedżer pobierania, nowe menu załączników, transmisja na żywo z innych aplikacji i więcej

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Menedżer pobierania, nowe menu załączników, transmisja na żywo z innych aplikacji i więcej

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza narzędzia, które pomogą ci kontrolować swoje pobieranie plików, wysyłać dokumenty jednym dotknięciem, zmieniać układ albumów multimedialnych przed wysłaniem, przekształcić swój kanał w stację telewizyjną i wiele więcej.

Menedżer pobierania

Użytkownicy Telegrama mogą wysyłać pliki dowolnego typu o rozmiarze do 2 GB każdy i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego urządzenia – z nieograniczoną przestrzenią w chmurze. Podczas aktywnego pobierania plików, na pasku wyszukiwania pojawi się nowa ikona.

Dotknij tę ikonę lub przejdź do zakładki „Pobrane” w wyszukiwarce, aby je przeglądać i zarządzać nimi – wstrzymaj i wznów wszystkie pobrania lub poszczególne elementy, a następnie wybierz jeden, aby zwiększyć jego priorytet lub wyświetlić go na czacie.

Nowe menu załączników

Wysyłając wiele zdjęć lub filmów, dotknij … wybrane” w górnej części panelu, aby zobaczyć jak album będzie wyglądał na czacie po wysłaniu, zmień kolejność lub usuń wybrane multimedia.

W systemie iOS menu Dołącz załączników zostało całkowicie przeprojektowane, aby dorównać aplikacji na Androida. Opcja aparatu jest teraz pięknie zintegrowana z galerią, a nowy pasek nawigacyjny zapewnia szybki dostęp do zdjęć, plików, udostępniania lokalizacji i nie tylko.

Zaktualizowana karta Pliki pokazuje ostatnio wysłane pliki i umożliwia wyszukiwanie ich według nazwy.

Półprzezroczysty interfejs na Androidzie

W trybie nocnym panele i nagłówki mają subtelny efekt przezroczystości – pozwalając, aby tła czatu, naklejki i multimedia prześwitywały podczas przewijania.

Nie widzieliśmy tego rodzaju efektów zastosowanych w żadnej innej aplikacji na Androida. Ta aktualizacja wprowadza więcej najlepszych technologii wizualnych na świecie z innych platform do Androida.

Użytkownicy iOS mogą korzystać z półprzezroczystych nagłówków i stopek w Telegramie od czerwca 2021 roku.

Przeprojektowany proces logowania

W systemach Android i macOS sposób logowania został udoskonalony dzięki nowym, płynnym animacjom. W systemie Android obserwuj, jak cyfry z twojego kodu logowania przesuwają się na swoje miejsce.

W Telegramie dla macOS, obserwuj, jak kod Matrix pojawia się na ekranie logowania za pomocą kodu QR. Podążaj za białą kaczką, Neo.

Aplikacje Telegram umożliwiają użytkownikom jednoczesne logowanie na kilku kontach – z różnymi numerami telefonów.

Linki z numerami telefonów

Każdy może utworzyć unikalną nazwę użytkownika @username na stronie Ustawienia – dając innym łatwy sposób skontaktowania się ze sobą za pośrednictwem wyszukiwarki lub linku t.me/username bez udostępniania numeru telefonu.

Ta aktualizacja umożliwia również udostępnianie bezpośredniego linku t.me do twojego numeru telefonu, który natychmiast otwiera czat z tobą.

Linki z numerami telefonów

Format tych linków to t.me/+48123456789, z pełnym numerem telefonu w formacie międzynarodowym.

Oczywiście link będzie działał tylko wtedy, gdy twoje ustawienia prywatności pozwalają innym znaleźć cię po twoim numerze telefonu.

Transmisja na żywo z innych aplikacji

Grupy i kanały obsługują transmisje wideo na żywo z nieograniczoną liczbą widzów. Zauważyliśmy, że profesjonalni blogerzy i dziennikarze coraz częściej korzystają z transmisji na żywo Telegrama, aby dotrzeć do swoich subskrybentów.

Dzięki tej aktualizacji możesz transmitować z narzędzi do strumieniowania, takich jak OBS Studio i XSplit Broadcaster – dzięki czemu możesz z łatwością dodawać nakładki i układy wieloekranowe, zmieniając dowolny kanał Telegrama w profesjonalną stację telewizyjną.

Aby przesyłać strumieniowo z tych narzędzi, rozpocznij nowy czat wideo w swojej grupie lub nową transmisję na żywo na swoim kanale, dotknij przycisk „Transmituj z” i wprowadź znalezione tam informacje do swojego narzędzia do przesyłania strumieniowego.

Aby uzyskać lepszą jakość, zalecamy użycie kodowania programowego (x264 w OBS).

Twoi widzowie będą musieli zaktualizować swoje aplikacje do najnowszej wersji, aby móc oglądać twoją transmisję.

Nowe strony t.me

Dzięki linkom t.me takim jak t.me/durov każdy może wyświetlać podgląd profili, wpisów lub całych publicznych kanałów w swojej przeglądarce — nawet jeśli nie zarejestrował się jeszcze w Telegramie.

Te podglądy internetowe mają nowy wygląd, zostały dodane tła czatu i elementy graficzne z w pełni funkcjonalnego klienta Telegram Web.


W skład wielonarodowego zespołu Telegrama wchodzi wielu członków z Ukrainy. Życzymy natychmiastowego zakończenia konfliktu. W tych niespokojnych czasach pocieszeniem jest fakt, że nasza praca w Telegramie pomaga ludziom uzyskać szybki dostęp do krytycznych informacji – od zweryfikowanych oficjalnych oświadczeń po ostrzeżenia o nalotach, które zapewniają bezpieczeństwo cywilom. Nasze serca kierują się do wszystkich dotkniętych tą wojną.

Będziemy nadal poprawiać zdolność Telegrama do łączenia ludzi w obszarach o ograniczonym zasięgu i przetrwania zakłóceń w świadczeniu usług.


11 marca 2022
Zespół Telegrama