Płatności 2.0, zaplanowane czaty głosowe, nowe wersje internetowe

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Płatności 2.0, zaplanowane czaty głosowe, nowe wersje internetowe

Ta aktualizacja przynosi Płatności 2.0 dla wszystkich czatów Telegrama, Planowanie i Mini Profile dla czatów głosowych, nowe wersje Telegram Web dla Twojej przeglądarki i wiele więcej.

Płatności 2.0

Po raz pierwszy dodaliśmy obsługę płatności w 2017 r. Boty płatnicze umożliwiły użytkownikom bezpieczne płacenie za towary i usługi bez opuszczania aplikacji — od zamawiania pizzy, przez wezwanie taksówki, po wymianę opon zimowych, gdy zima cię już zmęczyła.

Od dziś sprzedawcy mogą natywnie akceptować płatności kartą kredytową na dowolnym czacie, polegając na 9 zintegrowanych zewnętrznych dostawcach płatności, takich jak Stripe.

Kupujący mogą dodać napiwek za każdym razem, gdy dokonują zakupu, aby okazać dodatkową miłość swoim ulubionym artystom, sklepom lub dostawcom. Płatności można dokonywać z dowolnej aplikacji w tym z aplikacji komputerowych.

To jest bezpłatna i dbająca o prywatność platforma. Telegram nie pobiera prowizji i nie przechowuje informacji o płatności. Informacje o karcie kredytowej są wysyłane bezpośrednio do dostawcy płatności, a informacje o wysyłce są udostępniane sprzedawcom, aby mogli wysłać Ci Twoje towary.

Stworzyliśmy kanał demonstracyjny z najbardziej egzotycznymi i wyimaginowanymi towarami i usługami, których nie można kupić za żadne pieniądze, więc możesz sprawdzić, jak to działa, nie wydając ani grosza.

Każdy sprzedawca może zacząć korzystać z Payments API bez uzyskiwania dodatkowych zgód od Telegrama. Programiści zainteresowani integracją płatności mogą znaleźć wszystkie szczegóły w Podręczniku płatności.

Zaplanowane czaty głosowe

Dzięki czatom głosowym użytkownicy mogą spotkać się z kilkoma znajomymi lub włączyć ogromne audycje z udziałem milionów słuchaczy.

Administratorzy grup i kanałów mogą teraz zaplanować czat głosowy na konkretny dzień i godzinę, zamiast tworzyć go od razu. Daje to członkom społeczności czas na powiadomienie znajomych i przygotowanie popcornu.

Użytkownicy zobaczą kolorowy licznik odliczania u góry czatu. Osoby zbyt zajęte, aby oglądać odliczanie, mogą zdecydować się na otrzymanie powiadomienia o rozpoczęciu czatu głosowego.

Administratorzy mogą zaplanować czat głosowy na stronie profilu swojej grupy lub kanału. W systemie Android naciśnij ⋮ » Rozpocznij czat głosowy » Zaplanuj czat głosowy. W systemie iOS stuknij przycisk Czat głosowy i wybierz Zaplanuj czat głosowy.

Nie martw się, czat nie rozpocznie się automatycznie, gdy odliczanie osiągnie zero tylko wtedy, gdy administrator naciśnie przycisk Rozpocznij teraz.

Mini profile w czatach głosowych

Możesz teraz rozwinąć zdjęcia profilowe i biografie, aby lepiej poznać rozmówcę bez opuszczania okna czatu głosowego.

Możesz także zmienić swoje zdjęcie profilowe i edytować swoją biografię bez opuszczania czatu — na przykład zmienić się z Karolinki w Grognaka Barbarzyńcę podczas spotkania w Dungeons and Dragons.

Nowe wersje internetowe

Pierwsza wersja internetowa Telegrama została uruchomiona w 2014 roku. Od tego czasu nasz ulubiony demon wewnętrznej konkurencji wciąż szeptał: „Dlaczego mieć jedną wersję internetową, skoro można mieć dwie?”.

Dzisiaj dodajemy dwie nowe, w pełni funkcjonalne aplikacje internetowe Telegrama — obie obsługujące animowane naklejki, tryb ciemny, foldery czatów i wiele więcej.

Dzięki nowym wersjom internetowym możesz uzyskać natychmiastowy dostęp do swoich czatów na dowolnym urządzeniu – komputerach lub urządzeniach mobilnych. Te aplikacje są niezwykle wydajne, wymagają pobrania tylko 400 KB (czyli dwóch zdjęć średniej wielkości) i żadnej instalacji.

Zabierz je na jazdę testową i zobacz, która z nich najbardziej Ci się podoba:

Podobnie jak inne aplikacje Telegrama, wszystkie nasze wersje internetowe są autonomiczne – po zalogowaniu nie musisz trzymać telefonu w pobliżu ani podłączać go do Internetu.

Jeśli znajdziesz problem z którąkolwiek z nowych aplikacji, daj nam znać, korzystając z Platformy sugestii.

Bezpośrednie pobieranie na Androida

Jeśli jesteś zwolennikiem aplikacji, możesz również pobrać naszą aplikację na Androida bezpośrednio ze strony telegram.org. Aplikacje zainstalowane ze strony internetowej będą automatycznie aktualizowane do najnowszej wersji. Prawdopodobnie w ten sposób szybciej otrzymasz nowe wersje, ponieważ nie będziesz musiał czekać na sprawdzenie aktualizacji przez sklep.

Telegram obsługuje weryfikowalne kompilacje, więc zawsze możesz mieć pewność, że aplikacja, którą masz na swoim urządzeniu, została zbudowana dokładnie z tego samego kodu open source, który jest opublikowany na GitHub.

„Uszczypnij”, aby powiększyć

Zdjęcia i filmy można teraz powiększać bezpośrednio na czacie — wystarczy uszczypnąć, aby od razu je powiększyć, bez konieczności naciskania w celu otwarcia przeglądarki multimediów.

Ulepszony odtwarzacz multimediów

Podczas oglądania wideo w odtwarzaczu multimedialnym w systemie iOS naciśnij i przytrzymaj przyciski + lub - 15s, aby przewinąć do przodu i do tyłu. W Androidzie naciśnij i przytrzymaj po prawej lub lewej stronie ekranu, aby zrobić to samo, a dwukrotne naciśnięcie przeskoczy o 10 sekund w dowolnym kierunku.

Porady i nowe animacje na Androida

Z każdą aktualizacją aplikacja na Androida staje się płynniejsza i bardziej dynamiczna — sprawdź nowe animacje, otwierając menu boczne lub przeciągając palcem z czatu z powrotem do listy czatów.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach Telegrama, dotknij opcji Funkcje Telegrama w menu bocznym lub odwiedź kanał @TelegramTipsPL.

Praca w Telegramie

To wszystko na dziś. Już pracujemy nad kolejną aktualizacją, a jeśli właśnie pomyślałeś: „Wow, ale mają zapał!” zamiast „Biedni ludzie, odpocznijcie trochę”, sprawdź naszą listę wolnych stanowisk.


26 kwietnia 2021
Zespół Telegrama