Tryb oszczędzania energii i wiele więcej

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Tryb oszczędzania energii i wiele więcej

Ta aktualizacja wprowadza nowy tryb oszczędzania energii, optymalizuje Telegrama dla słabszych urządzeń z Androidem, dodaje jeszcze więcej opcji prędkości odtwarzania i wiele więcej.

Tryb oszczędzania energii

Piękne animacje i lekkie efekty Telegrama zostały zoptymalizowane tak, aby każdy telefon czuł się, jak sprzęt z najwyższej półki, ale teraz można je wyłączyć, aby wydłużyć czas pracy na baterii i poprawić wydajność na starszych urządzeniach.

Tryb oszczędzania energii można ustawić tak, aby włączał się automatycznie, gdy bateria osiągnie określony procent — z indywidualnymi przełącznikami, które umożliwiają wyłączenie określonych efektów.

Użytkownicy iOS mogą również użyć ustawień oszczędzania energii, aby ograniczyć aktualizacje w tle – chociaż nie zalecamy tego robić, ponieważ znacznie częściej zobaczysz w aplikacji komunikat „Aktualizowanie…”.

W przypadku Androida ręcznie przetestowaliśmy ponad 200 typów urządzeń, aby sprawdzić, jak działa Telegram, i stworzyliśmy zoptymalizowane ustawienia domyślne, aby zapewnić wszystkim użytkownikom najlepsze wrażenia.

W Ustawienia » Oszczędzanie energii możesz przełączać tryb oszczędzania energii lub dostosować indywidualne ustawienia automatycznego odtwarzania, animacji i efektów.

Dokładna prędkość odtwarzania

Od lat użytkownicy Telegrama mogą zmieniać prędkość odtwarzania filmów, wiadomości głosowych i wideo. Teraz możesz mieć jeszcze większą elastyczność, przytrzymując przycisk 2x, aby wybrać dowolną prędkość z zakresu 0.2x–2.5x.

Aby zmienić prędkość odtwarzania filmów, dotknij Menu Android lub Menu iOS, a następnie dotknij opcję „Prędkość odtwarzania” i przesuń suwak.

Czas odczytu w małych grupach

Aby ułatwić współpracę w małych zespołach, potwierdzenia przeczytania w grupach poniżej 100 członków pokazują teraz czas przeczytania wiadomości przez każdą osobę.

Automatyczne wysyłanie linków z zaproszeniami

Użytkownicy Telegrama mogą kontrolować, kto może dodawać ich do grup. Jeśli zapraszasz kogoś, kto ma takie ograniczenia, możesz teraz szybko wysłać mu link z zaproszeniem jako wiadomość.

Linki z zaproszeniami wyświetlają teraz podgląd w czatach, dzięki czemu można od razu zobaczyć, dokąd prowadzą.

Aby kontrolować, kto może dodawać cię bezpośrednio do grup, przejdź do Ustawienia » Prywatność i bezpieczeństwo » Grupy i kanały.

Dynamiczna kolejność pakietów naklejek

Od poprzedniej aktualizacji ostatnio używane pakiety naklejek są przenoszone na górę panelu, co ułatwia dostęp do nich. Jeśli chcesz, aby twoje pakiety pozostały na swoich miejscach, możesz dotknąć ikony gear w panelu naklejek i przełączyć Dynamiczną kolejność pakietów.

Przetłumaczone opisy botów

Twórcy botów mogą teraz w pełni lokalizować swoje boty, tłumacząc ich opisy i sekcję „Co może robić ten bot?” na wiele języków.

Ulepszona obsługa folderów w iOS

Użytkownicy iOS jednym stuknięciem mogą oznaczyć wszystkie czaty w folderze jako przeczytane. Podczas przekazywania wiadomości można używać folderów do szybkiego znajdowania odpowiedniego czatu. Te ulepszenia pojawią się również w naszej aplikacji na Androida w jednej z następnych aktualizacji.

Nowe animowane emoji

Dziesięć nowych paczek animowanych emoji dla użytkowników Telegram Premium? Nie mów nic więcej.

Nowe interaktywne emoji i reakcje

Nasi animatorzy dodali nowe interaktywne wersje 👾😡😎🤷‍♀️🤷🤷‍♂️. Wyślij dowolną z nich na czacie 1-na-1, a następnie dotknij, aby wywołać efekt pełnoekranowy u siebie i twojego partnera. Każdy może również używać tych emoji jako reakcji.

Wielkie polowanie na robaki

Entomolodzy mogą się z tym nie zgadzać, ale my nie jesteśmy fanami robaków. Dlatego w tym cyklu aktualizacji programiści Telegrama zrobili sobie dwutygodniową przerwę od wdrażania nowych funkcji i wyeliminowali ponad 400 znanych błędów w aplikacjach Telegrama.

Podczas gdy pracujemy nad następną aktualizacją, zachęcamy wszystkich do korzystania z witryny bugs.telegram.org w celu zgłaszania problemów naszemu zespołowi, a także do pozostawiania sugestii za pośrednictwem witryny suggestions.telegram.org.

Pamiętaj, że platforma akceptuje zgłoszenia tylko w języku angielskim. Możesz również przesłać swoje problemy i sugestie do naszych wolontariuszy mówiących w języku polskim poprzez Ustawienia » Zadaj pytanie.


8 marca 2023
Zespół Telegrama