واکنش‌ها، اسپویلرها، ترجمه و کدهای QR

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Reactions, Spoilers, Translation and QR Codes

در دوازدهمین به‌روزرسانی امسال، قابلیت‌های واکنش با اموجی برای بازخوردی سریع، قالب‌بندی متن مخفی شده (اسپویلر)، کدهای QR، دکمه‌ای برای ترجمه‌ی مستقیم پیام‌ها در اپلیکیشن و… را به تلگرام اضافه کرده‌ایم.

واکنش‌ها

تلگرام نخستین اپلیکیشن پیام‌رسانی بود که اموجی‌های متحرک و تعاملی را اضافه کرد و به کاربران راه‌های منحصر به فردی جهت ابراز احساساتشان در گفتگو ارائه داد. از این پس می‌توانید برخی از این اموجی‌ها را به عنوان واکنش‌هایی برای نمایش احساسات و بازخورد (بدون ارسال هیچ پیامی) استفاده کنید.

دوبار روی هر پیامی زده و آن را 👍 کنید. برای انتخاب واکنش‌های بیشتری مانند 😁 🎉 😱 🔥 💩، روی پیام مورد نظر بزنید (یا در iOS دست خود را روی پیام نگه دارید). هر واکنش، با انیمیشن منحصر به فرد خود نمایش داده خواهد شد.

از تنظیمات تلگرام می‌توانید واکنش پیش‌فرض خود را به اموجی دیگری تغییر دهید. اندروید: تنظیمات گفتگو > واکنش سریع. iOS: استیکرها و اموجی > واکنش سریع.

واکنش‌ها به طور پیش‌فرض در تمام گفتگوهای دونفره فعال هستند. در گروه‌ها و کانال‌ها، مدیران می‌توانند واکنش‌ها را غیرفعال کرده و یا اموجی‌های قابل استفاده در گفتگو را تغییر دهند. بدین ترتیب، راه‌های مختلفی برای دریافت بازخورد از کاربران (از یک لایک ❤️ ساده گرفته تا سیستم موافق 👍 و مخالف 👎 و روش‌های دیگر) فراهم خواهد شد.

مدیران گروه و کانال می‌توانند از صفحه‌ی اطلاعات گفتگو > «ویرایش» > «واکنش‌ها»، قابلیت واکنش را فعال یا غیرفعال کنند. برای دریافت بازخوردهای بیشتر می‌توانید دیدگاه‌های کانال را فعال کرده و یا از نظرسنجی‌های قدرتمند ما استفاده کنید.

اسپویلر

اگر می‌خواهید بدون لو دادن داستان فیلم جدید مرد عنکبوتی یا سریال ویچر، درباره‌ی آن‌ها بحث کنید، می‌توانید هنگام نوشتن پیام، بخشی از متن را انتخاب کرده و با گزینه‌ی «اسپویلر» آن را مخفی کنید. با انتخاب حالت اسپویلر، پیام شما علاوه بر گفتگوی مورد نظر، در فهرست گفتگوها و در اعلان‌ها نیز مخفی خواهد شد.

برای نمایش بخش مخفی شده، روی انیمیشن اسپویلر که روی پیام قرار گرفته است بزنید.

ترجمه‌ی پیام‌ها

بیش از نیم میلیارد کاربر در سرتاسر جهان، جهت برقراری ارتباط با دوستان، گفتگو در گروه‌های عمومی و به مشاهده‌ی مطالب کانال‌ها (به زبان‌های مختلف) از تلگرام استفاده می‌کنند. از این پس می‌توانید پیام‌ها را مستقیما درون تلگرام، به‌ زبان دیگری ترجمه کنید.

با فعال کردن گزینه‌ی «ترجمه‌ی پیام‌ها» از بخش تنظیمات > «زبان»، گزینه‌ی جدیدی به نام «ترجمه» به منوی پیام (که با انتخاب کردن آن نمایش داده می‌شود) اضافه خواهد شد. همچنین می‌توانید این گزینه را برای زبان‌هایی که به آن‌ها مسلط هستید غیرفعال کنید.

این قابلیت برای همه‌ی دستگاه‌های اندروید در دسترس بوده، ولی در دستگاه‌های اپل، نیازمند نسخه‌ی iOS 15 به بالا است. لیست زبان‌های قابل ترجمه، به سیستم عامل دستگاهتان بستگی خواهد داشت.

کدهای QR

می‌توانید برای هر کاربری که نام کاربری دارد، یک کد QR بسازید. کدهای QR برای گروه‌ها، کانال‌ها و ربات‌ها نیز قابل استفاده بوده و می‌توانید به راحتی گروه یا کانال موردعلاقه‌ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

بر روی آیکون جدید کد QR که در کنار نام کاربری یک شخص (یا یک گروه) اضافه شده است بزنید، رنگ و طرح مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کرده و سپس آن را چاپ کنید یا در تلگرام و اپلیکیشن‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

کد QR مخصوص خودتان را می‌توانید در بخش تنظیمات تلگرام بسازید.

منوهای جدید برای macOS

ما ظاهر همه‌ی منوهای تلگرام macOS را تغییر داده، تعدادی میانبر جدید اضافه کرده و آیکون‌های تک تک منوهای درون نرم‌افزار را متحرک کرده‌ایم.

اموجی های تعاملی بیشتر

اموجی‌های 🔥 😁 🤩 😢 😭 😱 ❄️ به لیست اموجی‌های تعاملی اضافه شده و می‌توانید از آن‌ها در گفتگوهای دو نفره استفاده کنید. هر یک از این اموجی‌ها را بدون هیچ متن دیگری فرستاده و روی آن بزنید تا یک جلوه‌ی تمام صفحه نمایش داده شود.

از همراهی شما ممنونیم، امیدواریم سال 2022 از امسال هم بهتر باشد.


۳۰ دسامبر، ۲۰۲۱،
تیم تلگرام