Reakcje, spoilery, tłumaczenie i kody QR

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Reakcje, spoilery, tłumaczenie i kody QR

12 aktualizacja Telegrama w tym roku wprowadza reakcje, tłumaczenie wiadomości, kody QR, ukryty tekst (spoilery) i wiele więcej.

Reakcje

Telegram był pierwszą aplikacją do przesyłania wiadomości, która dodała animowane i interaktywne emoji, dając użytkownikom niezrównane sposoby wyrażania siebie na czacie. Dzisiaj niektóre z tych emoji stają się dostępne jako reakcje, dzięki którym można dzielić się uczuciami i opiniami – bez wysyłania jakichkolwiek wiadomości.

Naciśnij dwukrotnie wiadomość, aby wysłać szybką reakcję 👍. Aby uzyskać więcej reakcji, takich jak 😁 🎉 😱 🔥 👎, naciśnij raz wiadomość (lub stuknij i przytrzymaj, jeśli korzystasz z iOS). Każda reakcja pojawia się z własną, unikalną animacją.

Możesz zmienić swoją domyślną reakcję na inną emoji w Ustawieniach. Android: Ustawienia czatu » Szybka reakcja. iOS: Naklejki i emoji » Szybka reakcja*.

W prywatnych czatach reakcje są zawsze włączone. W grupach i kanałach administratorzy decydują, czy włączyć reakcje i wybrać, które emoji reakcji są dostępne na czacie. Umożliwia to zbieranie opinii na wiele różnych sposobów – od prostych polubień ❤️ po systemy łapka w górę 👍 i łapka w dół 👎 i nie tylko.

Administratorzy mogą kontrolować reakcje poprzez stronę informacyjną swojej grupy lub kanału » Edytuj » Reakcje. Aby uzyskać więcej opcji zbierania opinii, wypróbuj komentarze na kanale i nasze potężne ankiety.

Spoilery

Aby omówić losy Ciri lub Petera Parkera, nie psując zabawy innym, podczas pisania zaznacz dowolny fragment tekstu i wybierz nowe formatowanie „Spoiler”. Spowoduje to ukrycie wybranej części wiadomości na czacie, a także na liście czatów i w powiadomieniach.

Kiedy będziesz gotowy, aby zobaczyć, co jest ukryte, dotknij spoilera, aby odsłonić jego tekst.

Tłumaczenie wiadomości

Ponad pół miliarda osób na całym świecie używa Telegrama nie tylko do utrzymywania kontaktu ze znajomymi, ale także do czatowania w grupach publicznych Teraz możesz przetłumaczyć dowolną wiadomość na swój język bezpośrednio w aplikacji (niestety iOS nie obsługuje tłumaczenia na język polski).

Włączenie opcji tłumaczenia w Ustawienia » Język dodaje dedykowany przycisk Tłumacz do menu kontekstowego przy wybieraniu wiadomości. Można również wykluczyć języki, którymi posługujesz się biegle – co ukryje przycisk tłumaczenia dla tych wiadomości.

Tłumaczenie jest dostępne na wszystkich urządzeniach z Androidem obsługujących Telegram, ale wymaga iOS 15+ na urządzeniach Apple. Lista dostępnych języków zależy od systemu operacyjnego telefonu.

Kody QR

Możesz generować kody QR dla wszystkich użytkowników, którzy mają publiczną nazwę użytkownika. To działa również w przypadku grup, kanałów i botów, ułatwiając pokazanie komuś swojego ulubionego bloga lub fanklubu.

Dotknij nową ikonę kodu QR obok nazwy użytkownika (lub na stronie informacyjnej czatu), wybierz kolory i wzór, które najlepiej pasują, a następnie wydrukuj, opublikuj lub udostępnij swój kod QR innym aplikacjom.

Kod QR dla własnej nazwy użytkownika można uzyskać w Ustawieniach.

Nowe menu dla macOS

W Telegramie dla systemu macOS przeprojektowaliśmy wszystkie menu kontekstowe, dodając kilka nowych podpowiedzi dotyczących skrótów i wprowadzając pięknie animowane ikony dla każdego elementu menu w aplikacji.

Więcej interaktywnych emoji

Nasi animatorzy dodali także nowe interaktywne wersje emoji 🔥 😁 🤩 😢 😭 😱 ❄️. Wyślij dowolną z nich w czacie 1 na 1, a następnie dotknij, aby uwolnić jej efekt dla siebie i twojego partnera.

Dziękujemy Wam wszystkim za ten niesamowity rok. Życzymy sobie, aby rok 2022 był jeszcze lepszy. 🎉


30 grudnia 2021
Zespół Telegrama