انقلابی در پاسخ‌ها، پیش‌نمایش لینک قابل تنظیم، رنگ‌های حساب کاربری و موارد بیشتر

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Replies 2.0, Adjustable Link Previews, Name Colors and More

در به‌روزرسانی امروز، نتخاب بخش خاصی از پیام هنگام پاسخ، ارسال پاسخ به گفتگوهای دیگر، افزودن قالب‌بندی نقل قول به هر متنی، کنترل کامل پیش‌نمایش لینک‌ها، انتخاب رنگ برای حساب کاربری و…، به تلگرام اضافه خواهند شد.

انقلابی در پاسخ‌ها

تلگرام در سال ۲۰۱۵، قبل از هر اپلیکیشن دیگری، قابلیت پاسخ را معرفی کرد تا کاربران بتوانند به راحتی مکالمه‌های پیچیده را ادامه دهند. اکنون تمام اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، استانداردهای تلگرام را پذیرفته‌اند. امروز ما مرزها را حتی بیشتر از پیش جابجا خواهیم کرد.

کاربران اکنون می‌توانند بخش خاصی از هر پیام را نقل قول کنند تا پیامشان صد در صد دقیق باشد. اگر روی نقل قول بزنید، با یک انیمیشن زیبا به همان بخش از پیام مبدا منتقل خواهید شد.

برای نقل قول یک پیام، بر روی پیام زده (در iOS نگه داشته)، دست خود را روی متن بکشید تا بخشی از آن انتخاب شود و سپس گزینه‌ی «نقل قول» را انتخاب کنید.

از این پس، پاسخ‌ها را می‌توانید به گفتگوهای دیگر نیز بفرستید. این کار برای مواقعی که می‌خواهید به طور خصوصی پاسخ کسی را داده و یا ادامه‌ی مکالمه را به گروه یا کانال دیگری انتقال دهید، مناسب خواهد بود. با زدن روی پیام پاسخ داده شده در گفتگوی دیگر، پیام اصلی در گفتگوی مبدا برای شما باز خواهد شد، البته به شرطی که به آن گفتگو دسترسی داشته باشید.

برای ارسال پاسخ در گفتگوی دیگر، روی نوار بالای فیلد پیام بزنید و گزینه‌ی «پاسخ در گفتگوی دیگر» را انتخاب کنید، سپس گفتگوی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

قالب‌بندی نقل قول

علاوه بر نقل قول مستقیم دیگران، می‌توانید قالب‌بندی نقل قول را به هر متنی اضافه کرده و در یک پاسخ، چندین نقل قول داشته باشید.

Quote Formatting

ما همچنین منوی عملیات را مقداری اصلاح کردیم تا راحت‌تر بتوانید به گزینه‌های قالب‌بندی دسترسی پیدا کنید.

پیش‌نمایش‌های لینک 2.0

علاوه بر قابلیت پاسخ، تلگرام اولین اپلیکیشن پیام‌رسانی بود که در سال ۲۰۱۵، پیش‌نمایش‌هایی دقیق از لینک‌ها را اضافه کرد. بدین شکل، عنوان، توضیحات و رسانه‌های داخل صفحه‌ی لینک شده در گفتگو نمایش داده می‌شدند.

در این به‌روزرسانی، کنترل بی‌سابقه‌ای روی پیش‌نمایش‌های لینک در پیام‌هایتان خواهید داشت. می‌توانید اندازه رسانه را تغییر داده، انتخاب کنید که پیش‌نمایش در بالای پیام نمایش داده شود یا پایین پیام، و اگر چند لینک در پیامتان وجود دارد، انتخاب کنید که کدامشان پیش‌نمایش داشته باشد.

همچنین باز کردن لینک‌ها بسیار راحت‌تر شده و هر جایی از پیش‌نمایش را که انتخاب کنید، لینک مورد نظر باز خواهد شد.

تنظیمات پاسخ، هدایت و لینک

اگر هنگام هدایت پیام‌ها، به پیام دیگری پاسخ داده یا لینکی را هنگام پاسخ به پیام خود اضافه کنید، و یا هر سه را همزمان انجام دهید، می‌توانید با استفاده از زبانه‌های جدید داخل منو، به تمامی تنظیمات مربوطه دسترسی داشته باشید.

Premium رنگ‌های حساب کاربری

با تلگرام پرمیوم می‌توانید یک رنگ یا یک ترکیب رنگ انتخاب کرده و حساب کاربری خود را بیشتر از قبل سفارشی‌سازی کنید.

با این کار، نام شما در گروه‌ها، لینک‌هایی که می‌فرستید و پاسخ‌هایی که به پیام‌هایتان داده می‌شود تغییر رنگ می‌دهند.

به علاوه، می‌توانید یک آیکون را به عنوان الگو انتخاب کرده که به عنوان پس‌زمینه‌ای منحصر به فرد برای نقل قول‌هایی که از شما شده و یا پاسخ‌هایی که به پیام‌هایتان داده می‌شود، استفاده خواهد شد.

برای تنظیم رنگ حساب کاربری، در اندروید به تنظیمات > تنظیمات گفتگو > تغییر رنگ نام، و در iOS به تنظیمات > ظاهر > رنگ نام شما، مراجعه کنید.

این تنظیمات، برای کانال‌هایی که به سطحی کافی از حمایت رسیده باشند نیز در دسترس خواهند بود.

بهبودهای استوری

از این پس می‌توانید استوری‌ها را با سرعت بیشتر به جلو یا عقب ببرید. برای این کار کافیست انگشت خود را روی صفحه نگه داشته و به سمت راست یا چپ بکشید.

برای سلفی‌های بهتر و روشن‌تر، می‌توانید از فلاش دوربین جلو استفاده کنید. شدت نور و گرمای این فلاش، قابل تنظیم خواهد بود.

برای تنظیم گرما و شدت فلش، هنگام استفاده از دوربین جلو در استوری، آیکون ⚡️ را نگه دارید.

هنگام باز کردن استوری‌ها برای اولین بار، یک آموزش سریع مشاهده خواهید کرد و حرکات اولیه برای جابجایی بین استوری‌ها را توضیح خواهد داد.

برای امروز کافیه. ما در حال آماده‌سازی به‌روزرسانی بعدی، دلمون رو به پاسخ‌های هدایت شده‌ی شما لینک می‌کنیم.


۲۸ اکتبر، ۲۰۲۳
تیم تلگرام