پیمایش بسیار سریع و مشاهده به صورت تقویم برای رسانه‌های اشتراکی، درخواست‌های عضویت، پوسته‌های گفتگوی سراسری برای iOS و موارد بیشتر

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Introducing Hyper-Speed Scrolling and Calendar View for Shared Media, Join Requests, Global Chat Themes on iOS and More

به‌روزرسانی امروز، روش‌های جدیدی برای پیدا کردن رسانه‌های اشتراکی با پیمایش سریع‌تر و نمایش تقویمی، تنظیمات مربوط به موافقت مدیر برای لینک‌های دعوت، پوسته‌های گفتگوی سراسری برای کل برنامه شما و قابلیت‌های دیگر را به همراه دارد.

پیمایش بسیار سریع و نمایش تقویمی برای برای رسانه‌های اشتراکی

هر کاربر تلگرام دارای فضای ذخیره‌سازی ابری نامحدودی است، و هر گفتگو دارای صفحه رسانه‌های اشتراکی است که تمامی عکس‌ها، ویدیوها، فایل‌ها و موزیک‌هایی که ارسال شده‌اند در آن نمایش داده می‌شود. ما یک نوار تاریخ جدید را در کنار صفحه اضافه کرده‌ایم که شما می‌توانید با کشیدن آن به بالا و پایین با سرعت بیشتری در رسانه‌های اشتراکی پیمایش کنید.

برای داشتن دید بهتر، از حرکت نیشگون برای بزرگنمایی و کوچکنمایی استفاده کنید تا بتوانید در هر ردیف، از 2 عکس بزرگ تا چندین مربع کوچک از عکس‌ها را مشاهده کنید.

نمایش تقویمی برای رسانه‌های اشتراکی

برای پیدا کردن سریع رسانه‌های مربوط به یک زمان خاص، بر روی نوار تاریخ بزنید تا رابط کاربری به صورت تقویم با پیش‌نمایش رسانه‌های مربوط به هر روز باز شود، سپس بر روی آن روز بزنید تا تمامی رسانه‌های مربوط به آن تاریخ باز شود.

Calendar view in shared media

علاوه بر ابزار جدید برای سفر در گذشته و آینده، شما از این پس می‌توانید رسانه‌های اشتراکی را طوری فیلتر کنید که فقط عکس، فقط ویدیو یا هر دوی آن‌ها را نمایش دهد.

New menu with filtering options

برای مشاهده رسانه‌های اشتراکی، کافیست بر روی سربرگ بالای صفحه نمایش خود در هر گفتگویی بزنید و به پایین پیمایش کنید. رای باز کردن منوی جدید، بر روی منوی اندروید در اندروید یا منوی iOS در iOS ضربه بزنید.

درخواست‌های عضویت برای گروه‌ها و کانال‌ها

لینک‌های دعوت به کاربران فرصت می‌دهد تا در زمان دلخواه خودشان به گروه یا کانال شما بپیوندند. تصمیم این که لینک را به صورت خصوصی به اشتراک بگذارید یا آن را به صورت یک کد QR بر روی یک بیلبورد نمایش دهید با خودتان است. هنگامی که لینک‌های دعوت اضافه برای گفتگوی خود ایجاد می‌کنید، از این پس تنظیماتی برای موافقت درخواست توسط مدیر وجود دارد که به مدیران کنترل بیشتری بر این که چه کسانی قادر به پیوستن و مشاهده گفتگو هستند را می‌دهد.

هنگامی که یک کاربر لینکی را باز کند که موافقت مدیر برای آن فعال است، او دکمه‌ای برای ارسال درخواست عضویت مشاهده می‌کند که مدیران می‌توانند آن دکمه را از یک نوار جدید در قسمت بالای گفتگو مدیریت کنند. از آن قسمت مدیران می‌توانند عکس‌های پروفایل عمومی و بیوگرافی درخواست دهندگان را مشاهده کرده و سپس درخواست آن‌ها را رد یا قبول کنند.

برای مثال، شما می‌توانید لینک دعوتی را برای کانال شعر خود در شبکه‌های اجتماعی پست کنید، سپس تنها درخواست دوستان نزدیک و افراد مورد اعتماد را برای دیدن نوشته‌هایتان قبول کنید.

نام‌های خاص برای لینک‌های دعوت

تنظیمات موافقت مدیر می‌تواند از قسمت «لینک‌های دعوت اضافی» به هر لینکی اضافه شود. ما همچنین این قابلیت گذاشتن نام‌های خاص بر روی تمامی این لینک‌ها را اضافه کرده‌ایم تا شما بتوانید برای ساماندهی بهتر، آن‌ها را برچسب‌گذاری کنید.

List of invite links with custom names visible only to admins

نام‌گذاری لینک‌ها، خصوصاً هنگامی که شما از تمامی گزینه‌های مختلفی که برای لینک‌های دعوت وجود دارد، مانند محدودیت‌های زمانی، تعداد استفاده و غیره، استفاده می‌کنید، مفید است.

پوسته‌های گفتگوی سراسری iOS

آخرین به‌روزرسانی ما ۸ پوسته جدید معرفی کرد که شما می‌توانستید بر روی گفتگوها به صورت جداگانه تنظیم کنید. اکنون این پوسته‌ها برای کل برنامه شما در iOS (و به زودی در اندروید) در دسترس هستند. تنظیمات ظاهر به طور کامل مجدداً طراحی شده‌اند و مرکز توجه آن بر روی این پوسته‌ها قرار دارد. این پوسته‌ها که توسط تیم تلگرام ایجاد شده‌اند، هر یک دارای حالت روز و شب، پس‌زمینه‌های رنگارنگ متحرک و حباب‌های پیام تدریجی هستند.

مانند هر پوسته دیگر، شما می‌توانید این طراحی‌ها را سفارشی‌سازی دهید و با رنگ‌ها بازی کرده یا الگوها را تغییر دهید. برای قابلیت‌ها و تنظیمات سفارشی بیشتر، بر روی «پوسته‌های گفتگو» بزنید تا ساخته‌های خود را ویرایش کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.

زمان رسیدن برای موقعیت‌های مکانی اشتراکی در iOS

شما می‌توانید مکان فعلی یا مقصد خود را با ارسال موقعیت مکانی از طریق فهرست ضمیمه‌ها در نوار پیام‌ها نشان دهید. زدن بر روی یک موقعیت مکانی به اشتراک گذاشته شده، نقشه‌ای از آن منطقه را باز می‌کند که از این پس زمان رسیدن به آن مکان را در حالت پیاده، یا با استفاده از اتومبیل یا وسایل نقیله عمومی به شما نشان می‌دهد. برای مشاهده مسیر دقیق‌تر یا گرفتن تاکسی تا آن مکان، بر روی زمان مسافرت بزنید تا آن را در برنامه‌ای که ترجیح می‌دهید، باز کنید.

New transit time buttons on iOS

زمان‌های رسیدن هم برای موقعیت‌های مکانی ثابت و هم برای موقعیت‌های مکانی لحظه‌ای نمایش داده می‌شوند.بنابراین شما می‌توانید بفهمید که چقدر طول می‌کشد که حتی در صورت در حال حرکت بودن دوستانتان، به آن‌ها برسید.

عنوان‌های رسانه فوری برای iOS

متنی که در نوار پیام می‌نویسید، از این پس به صورت خودکار تبدیل به عنوان رسانه می‌شود. بنابراین دیگر مجبور نیستید چیزی که به تازگی نوشتید را مجدداً بنویسید یا کات و پیست کنید.این قابلیت برای پیش‌نویس‌های ابری نیز کار می‌کند، بنابراین می‌توانید پیام را در رایانه خود بنویسید، سپس به سادگی عکس را از تلفن همراه خود ضمیمه کرده و کل آن‌ها را با هم ارسال کنید.

طبیعتا هم زمان‌های رسیدن به موقعیت مکانی و هم عنوان‌های رسانه فوری به برنامه ما در بروزرسانی‌های آینده افزوده خواهند شد.

تنظیمات به‌روز شده برای iOS 15

تنظیمات برنامه iOS مجدداً طراحی شده‌اند تا با سبک iOS 15 مطابقت پیدا کنند، از جمله تنظیمات بهبود یافته برای اعلان‌ها و استیکرها. قسمت «دستگاه‌ها» از این پس با نمادهای جدید، به شما دید کلی واضح‌تری‌ نسبت به نشست‌های فعالتان می‌دهد. بر روی هر دستگاه بزنید تا جزئیات بیشتری را مشاهده کنید یا از راه دور از حساب کاربری خود در آن دستگاه خارج شوید.

در نظر داشته باشید که موقعیت‌های مکانی که برای دستگاه‌هایتان نمایش داده می‌شوند، تنها بر اساس آدرس‌های IP آن‌ها هستند. این داده‌ها همیشه دقیق نیستند، بنابراین تعجب نکنید اگر لپ‌تاپ شما هنگامی که خواب هستید ناگهان به ایسلند سفر کند.

اموجی‌های تعاملی بیشتر

این به‌روزرسانی اموجی‌های تعاملی جدید را به همراه دارد. یک اموجی تکی 👻 👎 🤮 😂 💸 یا 🎃 را در هر گفتگوی خصوصی ارسال کنید، سپس بر روی اموجی بزنید تا جلوه تمام‌صفحه آن را اجرا کنید.

در صورتی که صفحه گفتگو برای مخاطب شما نیز باز باشد، هر دوی شما به صورت همزمان جلوه‌ها را مشاهده کرده و لرزش‌ها را احساس خواهید کرد.

همان‌طور که از بروزرسانی قبلی ما مطلع هستید، این جادو برای 🎆 🎉 🎈 👍 💩 و ❤️ نیز کار می‌کند.

زمستان در راه است اما به‌روزرسانی جدید ما سعی دارد از آن جلو بزند. با ما همراه باشید!


۳ نوامبر ۲۰۲۱،
تیم تلگرام