400 milionów użytkowników, 20 000 naklejek, Quizy 2.0 oraz 400 tys. € dla twórców testów edukacyjnych

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
400 milionów użytkowników, 20 000 naklejek, Quizy 2.0 oraz 400 tys. € dla twórców quizów

Telegram osiągnął już 400 000 000 użytkowników miesięcznie, czyli o 100 milionów więcej niż w ubiegłym roku.

Każdego dnia co najmniej 1,5 miliona nowych użytkowników rejestruje się w Telegramie. Funkcje takie jak foldery, miejsce w chmurze oraz obsługa aplikacji komputerowych sprawiają, że Telegram jest idealny do pracy zdalnej i nauki podczas kwarantanny. Nic dziwnego, że Telegram jest najczęściej pobieraną aplikacją społecznościową w ponad 20 krajach — ludzie na całym świecie w coraz szybszym tempie przechodzą na Telegram.

Przyrost użytkowników Telegrama w ciągu ostatnich 7 lat

Kiedy 7 lat temu uruchomiliśmy platformę Telegram, założyliśmy, że ludzie zawsze wybierają wolność i jakość zamiast ograniczeń i przeciętności. Aktualnie to pierwotne założenie staje się jeszcze ważniejsze w miarę zmniejszania się luki między popularnością Telegrama a jego starszymi konkurentami. Dziękujemy za bycie inteligentnym i wolnym!

Zapewne zapytasz, co dalej? Obecna globalna blokada podkreśliła potrzebę zaufanego narzędzia do komunikacji wideo. Połączenia wideo w 2020 r. przypominają wiadomości w komunikatorach z 2013 r. Istnieją aplikacje, które wyróżniają się takimi cechami jak bezpieczeństwo lub użyteczność, ale nie obiema na raz tak jak Telegram. Chcemy to naprawić i w 2020 roku skupimy się na zapewnieniu bezpiecznych i użytecznych grupowych połączeń wideo.

Kiedy będą gotowe? Obiecujemy, że jako pierwsi dowiecie się, kiedy skończymy, a więc możecie przestać pytać. 😈

Lepsze Quizy

W styczniu dodaliśmy Tryb Quizu do Ankiet Telegrama, umożliwiając użytkownikom nakarmienie ich żądzy ciekawostek. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami wzrostu liczby poważniejszych testów edukacyjnych i quizów utworzonych za pomocą @QuizBot. Dzisiejsza aktualizacja wzbogaca quizy o funkcje edukacyjne.

Możesz teraz dodawać wyjaśnienia, które pojawiają się, gdy użytkownicy odpowiadają na pytania w quizie, pomagając im uczyć się na błędach lub dając im większy kontekst. Wyjaśnienia sprawiają, że quizy Telegrama są odpowiednie nie tylko do testowania wiedzy — ale także do jej rozpowszechniania.

Na przykład, wypróbuj ten szybki test Historia i funkcje Telegrama.

Podczas tworzenia quizu za pośrednictwem @QuizBot można ustawić licznik czasu dla pytania. Liczniki czasu stanowią element konkurencyjny quizów telegramowych, które są często wykorzystywane do przygotowania do egzaminów na czacie grupowym. Dzięki nowej animacji odliczania wszyscy mogą zobaczyć, ile czasu im pozostało.

400 tysięcy € dla twórców quizów

Ponieważ 2 miliardy uczniów jest obecnie poza szkołami, świat bardzo potrzebuje internetowych narzędzi edukacyjnych. Chcielibyśmy przyczynić się do rozwiązania tego problemu poprzez stworzenie bazy danych testów edukacyjnych dla wszystkich przedmiotów i poziomów nauczania. Aby to zrobić, dzisiaj ogłaszamy inicjatywę crowd-sourcingową, w ramach której podzielimy 400 000 EUR między twórców quizów edukacyjnych.

Aby wziąć udział, użyj @QuizBot do stworzenia i opublikowania oryginalnego testu edukacyjnego na dowolny temat na dowolnym poziomie trudności, w dowolnym języku. Możesz swobodnie wybierać od Podstawowej Średniowiecznej Historii Europejskiej w języku angielskim po Mikrobiologię dla Ekspertów po polsku – i dodawać do swoich pytań wszelkie multimedia. Upewnij się jednak, że przestrzegane są wszystkie prawa własności intelektualnej.

Zgłoszone przez Was quizy opublikujemy w przeszukiwalnym katalogu. Na podstawie ich jakości i popularności ogłosimy zwycięzców w kilku etapach. Zgłoszenia do pierwszego etapu kończą się 15 maja.

Subskrybuj kanał @contest, aby otrzymywać aktualne informacje na temat tego jak i innych konkursów, które prowadzimy. Tylko w ubiegłym roku rozdaliśmy 2 miliony euro zwycięzcom naszych konkursów. 💰

20 000 naklejek

Chociaż Telegram był miejscem, w którym naklejano naklejki od pierwszego wydania, do dziś nie było łatwego sposobu, aby zobaczyć wszystkie najlepsze naklejki naraz. Poznaj więc nowy katalog naklejek, w którym możesz przeglądać i wyszukiwać ponad 20 000 wysokiej jakości darmowych naklejek Telegrama utworzonych w ciągu ostatnich 5 lat.

Jeśli masz na myśli konkretny zestaw, możesz go znaleźć za pomocą wyszukiwania lub jeśli masz ochotę wybrać się na wycieczkę po Muzeum Historii Naklejek, możesz przewinąć listę i przejść od dzisiejszych trendów do pierwszych Naklejko Sapiens, które chodziły po Ziemi.

Nowe menu załączników dla Androida

W Androidzie wszystkie sekcje menu załączników są teraz dostępne jako rozwijane warstwy, dzięki czemu jest ono eleganckie, szykowne i łatwiejsze w użyciu. Nie przegap też uroczych animowanych ikon.

Usprawnienia macOS

Użytkownicy Telegrama dla macOS mogą teraz uzyskiwać dostęp do udostępnionych multimediów bezpośrednio z przeprojektowanych stron profilu. Ci, którzy mają wiele folderów, na pewno polubią nowy boczny pasek folderów z ikonami w stylu Telegram Desktop.

Nawiasem mówiąc, ten zrzut ekranu został utworzony przy użyciu zaktualizowanego edytora zdjęć w aplikacji, który pozwala teraz rysować na zdjęciach podczas wysyłania lub edycji:

Usprawnienia macOS

Strzał w dziesiątkę

Towarzysząc animowanej emoji 🎲 z ostatniej aktualizacji, możesz teraz rzucić wyzwanie w rzucaniu animowanymi rzutkami 🎯 na dowolnym czacie, aby zobaczyć, kto pierwszy trafi w dziesiątkę.

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ta aktualizacja, wszystkim Wam 400 000 000.


24 kwietnia 2020,
Pavel Durov