Animowane tła

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Przedstawiamy animowane tła i nie tylko

Oprócz grupowych rozmów wideo, w tej aktualizacji dodano animowane tła i animacje wysyłania wiadomości, a także nowy przycisk menu dla botów, nowe sposoby importowania naklejek, przypomnienia pomagające chronić twoje konto i wiele więcej.

Animowane tła

Poznaj animowane tła czatów — po raz pierwszy w aplikacji do przesyłania wiadomości! Te wielokolorowe, gradientowe tła są generowane algorytmicznie i pięknie się poruszają za każdym razem, gdy wysyłasz wiadomość.

Nasi projektanci dodali te płynne, energooszczędne animacje do wszystkich domyślnych motywów.

Więcej animowanych teł znajdziesz w Ustawieniach. Android: Ustawienia czatu » Zmień tło czatu. iOS: Wygląd » Tło czatu.

Tworzenie i udostępnianie teł

Jeśli domyślne opcje to za mało, możesz w bardzo prosty sposób tworzyć własne animowane tła. Wybierz trzy lub cztery kolory, aby odblokować animację, a następnie dodaj opcjonalny wzór, aby nadać im dodatkowy styl.

Gdy będziesz gotowy, udostępnij swoje animowane tapety znajomym i rodzinie, aby przenieść ich na nowy poziom obsługi wiadomości.

Animacje wysyłania wiadomości

Naklejki i emoji teraz płynnie przeskakują z klawiatury do czatu dzięki lekkim animacjom, które nie wpływają na baterię.

W systemie iOS dotyczy to również multimediów wysyłanych z panelu załączników, a nawet wiadomości tekstowych. Twój wpisywany tekst płynnie przekształca się w dymek wiadomości, gdy wlatuje do czatu.

iOS: półprzezroczystość i nowe ikony aplikacji

W systemie iOS tła są teraz częściowo widoczne pod nagłówkiem i stopką czatu, co nadaje interfejsowi nowy, elegancki wygląd.

W Ustawienia » Wygląd są dostępne dwie nowe gradientowe ikony aplikacji – oprócz klasycznych wersji niebieskiej i czarnej:

Dwie nowe ikony aplikacji na iOS

W iOS dodaliśmy również przycisk Funkcje Telegrama u dołu menu Ustawienia, który otwiera kanał Porady Telegrama. Porady są dostępne w 10 językach, w tym w nowo dodanej wersji tureckiej.

Ten sam przycisk był już na Androidzie, znajdziesz go w menu bocznym.

Przypomnienia informacji o logowaniu

Bardzo ważne jest aktualizowanie numeru telefonu Telegrama, aby zawsze móc zalogować się na swoje konto. Jeśli twój numer telefonu się zmienił, możesz go szybko zaktualizować bezpośrednio z nowego przypomnienia w Ustawieniach na iOS.

Przypomnienie o aktualizowaniu numeru telefonu

Użytkownicy Androida otrzymają te przypomnienia w następnej aktualizacji, na razie mogą po prostu zaktualizować swój numer telefonu, dotykając go w Ustawieniach.

Użytkownicy wszystkich platform otrzymają powiadomienie od Telegrama za każdym razem, gdy ich ustawienia weryfikacji dwustopniowej zostaną zmienione.

Weryfikacja dwustopniowa w Telegramie umożliwia skonfigurowanie dodatkowego hasła, które trzeba będzie wprowadzać za każdym razem, gdy logujesz się na swoje konto.

Menu bota

Ułatwiliśmy komunikację z botami, dodając specjalny przycisk menu, który umożliwia przeglądanie i wysyłanie poleceń. Boty mogą również zmienić opis w polu wprowadzania danych, aby dać ci lepsze wyobrażenie o tym, jakiego rodzaju wiadomości oczekują.

Twórcy botów mogą teraz tworzyć komendy, które zmieniają się w zależności od języka interfejsu użytkownika i typu czatu, a także specjalne komendy, które pojawiają się tylko w określonych czatach lub dla administratorów.

Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji Bot API.

Importowanie naklejek

Bot @stickers może pomóc ci w tworzeniu nowych pakietów naklejek, a także uzyskać statystyki użytkowania twoich naklejek.

Dzisiaj dajemy zewnętrznym programistom narzędzia do tworzenia aplikacji, które pomagają użytkownikom generować nowe niestandardowe naklejki i importować ich dzieła do Telegrama za jednym dotknięciem.

Jeśli jesteś programistą zainteresowanym tworzeniem aplikacji, które pomagają użytkownikom publikować swoje naklejki w Telegramie, sprawdź nową Instrukcję importowania naklejek.

Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby użytkownicy Telegrama zainstalowali wykonane przez ciebie naklejki, nie potrzebujesz żadnych aplikacji! Po prostu prześlij swoje naklejki za pomocą naszego bota, a następnie udostępnij link do swojego pakietu innym.

Nowe animowane emoji

Ta aktualizacja dotyczy przede wszystkim ruchu, więc nie mogło zabraknąć nowych animowanych emoji. Jak zawsze, po prostu wyślij wiadomość z pojedynczą emoji, aby otrzymać jedną z nich na czacie:

Czas wypróbować nowe funkcje — a my wracamy do tworzenia większej ilości tego, o co prosiliście, plus kilka niespodzianek, które mamy w planach. Bądźcie czujni.

Dowiedz się więcej o grupowych rozmowach wideo, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.


25 czerwca 2021
Zespół Telegrama