Grupowe rozmowy wideo

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Przedstawiamy grupowe rozmowy wideo

Dzisiejsza aktualizacja umożliwia włączenie kamery lub udostępnianie ekranu podczas czatów głosowych w grupach – na wszystkich urządzeniach, w tym tabletach i komputerach stacjonarnych. To przenosi czaty głosowe na zupełnie nowy poziom, gotowy do prowadzenia zajęć online, spotkań biznesowych i rodzinnych.

Wprowadzamy również animowane tła, stylowe animacje wiadomości i wiele innych funkcji – wystarczy tego na drugi wpis na blogu.

Grupowe rozmowy wideo

Czaty głosowe w dowolnej grupie można teraz płynnie zamienić w grupowe rozmowy wideo — wystarczy dotknąć ikony kamery, aby włączyć wideo.

Naciśnij dowolne wideo, aby wyświetlić je na pełnym ekranie. Możesz je przypiąć, aby pozostało na ekranie, gdy nowi użytkownicy dołączą do rozmowy i włączą swoje kamery.

Aby rozpocząć czat głosowy, przejdź do menu ⋮ w profilu dowolnej grupy, której jesteś administratorem (w iOS znajdziesz przycisk „Czat głosowy” w profilu grupy).

Podczas gdy liczba uczestników audio jest nieograniczona, wideo jest obecnie dostępne dla pierwszych 30 osób, które dołączą do czatu głosowego. Limit ten wkrótce wzrośnie, gdy czaty głosowe będą dotyczyć transmisji strumieniowych gier, wydarzeń na żywo i innych.

Udostępnianie ekranu

Oprócz obrazu z kamery możesz również udostępniać swój ekran lub oba te elementy jednocześnie.

Aby udostępnić ekran, dotknij ⋮ lub ⋯ w dowolnej aplikacji i wybierz opcję z menu.

Opcje tłumienia hałasu

Udoskonaliliśmy tłumienie hałasu w czatach głosowych, aby dźwięk wszystkich osób był czysty i wyraźny, nawet gdy jesz coś chrupiącego. W ustawieniach dodaliśmy też przełącznik pozwalający wyłączyć tłumienie hałasu – na czas, gdy chrupanie ma znaczenie.

Ustawienia tłumienia hałasu

Obsługa tabletów i komputerów stacjonarnych

Tablety i komputery mają więcej miejsca na ekranie i oferują więcej opcji wyświetlania — dotknij, aby otworzyć panel boczny i zobaczyć podzielony ekran na siatkę wideo i listę uczestników, które zostały zoptymalizowane zarówno pod kątem orientacji pionowej, jak i poziomej.

Czaty głosowe na komputerze otwierają się w osobnym oknie, dzięki czemu możesz pisać i rozmawiać bez minimalizowania czegokolwiek. Aplikacje na komputery mają również selektywne udostępnianie ekranu, dzięki czemu możesz transmitować obraz pojedynczego programu zamiast całego ekranu.

Gdy korzystasz z aplikacji komputerowej, każdy, kto zacznie udostępniać swój ekran, zostanie automatycznie przypięty. Jest to szczególnie przydatne, gdy małe zespoły spotykają się, aby koordynować swoją pracę.

I jeszcze więcej?

To tyle na dzisiaj… Nie, czekaj. Właściwie to mamy dziś dwie aktualizacje zamiast jednej:

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o animowanych tłach i nie tylko


25 czerwca 2021
Zespół Telegrama