انتقال تاریخچه گفتگو از برنامه‌های دیگر

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Moving Chat History from Other Apps and More Privacy

بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر جدید در ژانویه امسال به تلگرام اضافه شدند که به دنبال حریم خصوصی و امنیت بیشتر بودند. اما پیام‌ها و خاطراتی که در برنامه‌های دیگر باقی مانده‌اند چه می‌شوند؟

از امروز، همه می‌توانند تاریخچه گفتگوی خود، به همراه ویدیوها و سندها را از برنامه‌های دیگر مانند واتس‌اپ، لاین و کاکائوتاک به تلگرام انتقال دهند. این قابلیت هم برای گفتگوهای خصوصی کار می‌کند و هم برای گروه‌ها.

برای انتقال یک گفتگو از واتس‌اپ به iOS، صفحه اطلاعات مخاطب یا اطلاعات گروه را در واتس‌اپ باز کنید و سپس در فهرست به اشتراک گذاری، تلگرام را انتخاب کنید.

در اندروید، یک گفتگوی واتس‌اپ را باز کنید، به قسمت ⋮ > بیشتر (More) > صدور گفتگو (Export) بروید و سپس در فهرست به اشتراک گذاری، تلگرام را انتخاب کنید:

واتس‌اپ برای iOSهمچنین به شما اجازه می‌دهد گفتگوها را مستقیماً از فهرست گفتگو صادر کنید. برای این کار، بر روی یک گفتگو انگشتتان را به سمت چپ بکشید، سپس «…» > Export Chat را انتخاب کنید.

پیام‌ها با تاریخ فعلی وارد تلگرام می‌شوند، اما همچنین حاوی زمان اصلی ارسالشان نیز هستند. تمامی اعضای گفتگو در تلگرام این پیام‌ها را خواهند دید.

گفتگوها را انتقال دهید و فضای ذخیره‌سازی خود را آزاد کنید

بهترین قسمت این قابلیت این است که پیام‌ها و رسانه‌هایی که انتقال می‌دهید، لازم نیست فضای ذخیره‌سازی اضافه اشغال کنند. برنامه‌های قدیمی، داده‌های شما را بر روی دستگاه شما ذخیره می‌کنند، اما تلگرام در عین حال که به شما امکان دسترسی به تمامی پیام‌ها، عکس‌ها و ویدیوهایتان را می‌دهد، می‌تواند عملاً هیچ فضای ذخیره‌سازی اشغال نکند.

شما می‌توانید فضای ذخیره‌سازی را آزاد کنید و میزان حافظه را کنترل کنید (در قسمت تنظیمات > داده‌ها و ذخیره‌سازی > میزان استفاده از حافظه).

ردپای دیجیتال شما را کنترل کنید

داده‌هایتان‌ در اختیار شخصی شما قرار داده‌اند، بدین دلیل کاربران تلگرام می‌توانند نه فقط گفتگوهایشان را ذخیره کنند، بلکه پیام‌ها را در همه سمت‌ها بدون هیچ ردی حذف کنند.

با این به‌روزرسانی، حتی کنترل بیشتری بدست خواهید آورد: گفتگوهای محرمانه، گروه‌هایی که ایجاد کرده‌اید و تاریخچه تماس‌ها اکنون می‌توانند برای تمامی سمت‌ها و در هر زمانی حذف شوند.

سرورهای تلگرام اطلاعات در مورد گفتگوها و گزارش‌های تماس حذف شده ذخیره نمی‌کنند، بدین دلیل داده‌ها به طور کامل و برای همیشه از بین خواهند رفت.

گفتگوهای صوتی بهبودیافته

اکنون می‌توانید از قسمت بالای صفحه تاریخچه تماس‌های خود، ببینید کدام گروه‌هایتان گفتگوی صوتی فعال دارند.

هنگامی که در یک گفتگوی صوتی هستید، می‌توانید میزان صدای هر شرکت کننده را تنظیم کرده و سطح میکروفون آن‌ها را مدیریت کنید. تنظیماتی که توسط مدیران گروه انجام می‌شوند، برای تمامی شنوندگان اعمال خواهند شد
.

پخش‌کننده صدای بهبودیافته

هنگامی که یک آهنگ در حال پخش است، بر روی نام هنرمند در پخش کننده گفتگو بزنید تا تمامی آهنگ‌های او در تمامی گفتگوهای خود را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید قسمتی از آهنگ را به جلو بزنید یا دوباره گوش کنید، بر روی دکمه بعدی یا قبلی بزنید و نگه دارید.

ما همچنین در هنگام مکث و ادامه موسیقی، جلوه محو شونده‌ای اضافه کرده‌ایم تا به گوش‌هایتان خوش بیاید.

استیکرهای خوش‌آمدگویی

اگر مخاطبینی دارید که به‌تازگی به تلگرام پیوسته‌اند، می‌توانید با استفاده از یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد تلگرام به آن‌ها خوش‌آمد بگویید. یک استیکر خوش‌آمدگویی در گفتگوهای جدید شما پیشنهاد خواهد شد که با یک ضربه زدن، آماده ارسال است.

انیمیشن‌های جدید اندروید

به‌روزرسانی جدید یعنی انیمیشن‌های رابط کاربری روان و جدید. ببینید می‌توانید در هنگام دانلود فایل‌ها، پخش موسیقی، یا بارگذاری گفتگوها بعد از هر ورود به حساب کاربری، همه آن‌ها را پیدا کنید؟

گزارش کانال‌های جعلی

تمامی برنامه‌های تلگرام به شما این امکان را می‌دهند که‌‌ هرزنامه و انواع دیگر محتوای غیر مجاز، مانند تشویق به خشونت و کودک آزاری را گزارش دهید. همچنین، از این پس می‌توانید کانال‌ها و گروه‌های جعلی که خود را به عنوان اشخاص یا سازمان‌های مشهور جا می‌زنند‌ را گزارش دهید. صفحه پروفایلشان را باز کرده و به قسمت «…» > گزارش > حساب کاربری جعلی بروید تا ما را از کانال‌ها و گروه‌های مشکوک مطلع کنید. اعضای تیم ما آن را بررسی ‌خواهند کرد.

قابلیت دسترسی بهبودیافته

بهبودهای بسیاری در قابلیت دسترسی برای کاربران TalkBack و VoiceOver اضافه شده‌اند. همچنان که تلاش می‌کنیم رابط‌های کاربری برنامه را برای تمامی کاربران بهبود دهیم، از بازخوردهای بیشتر در پلتفرم پیشنهادات استقبال می‌کنیم.

از همه کسانی که به تازگی به ما پیوسته‌اند به گرمی استقبال می‌کنیم! به‌روزرسانی بعدی خیلی طول نمی‌کشد.


ژانویه ۲۸، ۲۰۲۱
تیم تلگرام