Платежі 2.0, відкладені голосові чати та нові веб-версії

Читати оригінал англійською
Платежі 2.0, відкладені голосові чати, нові веб-версії та інші нововведення

У новій версії підтримуються платежі 2.0 для оплати в будь-якому чаті, можна запланувати голосовий чат на потрібний час, а також переглядати фотографії та інформацію учасників просто з вікна голосового чату. Крім того, запущено нові версії Telegram для браузерів.

Платежі 2.0

Підтримка платежів уперше з'явилася в 2017 році — завдяки цьому можна сплачувати рахунок просто через платіжних ботів і замовляти будь-які товари прямо в застосунку.

Нове оновлення дає змогу публікувати товари в будь-якому чаті, у тому числі групах і каналах з мільйонами підписників. Повідомлення з платіжними кнопками можна переслати друзям, і всі одержувачі зможуть сплатити за товар чи послугу, використовуючи одну з 9 платіжних систем.

Крім цього, тепер при оплаті можна додати чайові — і підтримати улюбленого автора, кав'ярню чи магазин. Для оплати можна використовувати будь-який застосунок – включаючи Telegram для комп'ютера.

Платформа для платежів відкрита та безплатна – Telegram не бере комісії і не зберігає платіжної інформації. Реквізити надсилаються напряму платіжній системі, а адреса для доставлення — продавцеві, щоб він надіслав товар.

Випробувати нові можливості на безкоштовних тестових товарах можна в цьому каналі.

Під'єднати власний магазин до платформи платежів можна без узгодження з Telegram. Усі деталі доступні в технічній документації для розробників.

Відкладені голосові чати

За допомогою голосових чатів можна як поспілкуватися в компанії друзів, так і під'єднатися до трансляції з мільйонами слухачів.

Відтепер адміністратори груп та каналів можуть запланувати майбутній голосовий чат на певний час – аби всі охочі могли підлаштувати власні плани, розповісти про подію друзям та запастися попкорном.

Учасники спільноти побачать кольоровий таймер зі зворотним відліком і зможуть підписатися на сповіщення про початок голосового чату.

Створити відкладений голосовий чат можна з профілю групи або каналу, де ви є адміністратором. На Android натисніть ⋮ > Почати голосовий чат > Вибрати час. На iOS потрібно натиснути на кнопку із символом голосового чату, а потім Вибрати час.

У зазначений час чат не запуститься несподівано для всіх – він розпочнеться лише тоді, щойно будь-хто з адміністраторів натисне Почати зараз.

Інформація з профілю в голосових чатах

З вікна голосового чату тепер можна швидко переглянути фотографію і дані з графи Про себе будь-кого з учасників – корисно, аби краще впізнати людину, з якою ви розмовляєте.

Відредагувати свою фотографію та дані Про себе теж можна прямо з голосового чату – наприклад, швидко перевтілитися в персонажа для ігрової партії або завантажити фото з краваткою перед виступом.

Нові веб-версії

Telegram можна користуватися прямо з браузера з 2014 року. Сьогодні ми представляємо одразу дві нові веб-версії. Обидві підтримують анімовані наліпки, голосові чати, папки для чатів та інші можливості – і чудово працюють на мобільних пристроях.

Завдяки цим застосункам, ви можете миттєво отримати доступ до ваших чатів на будь-якому комп'ютері або телефоні — без встановлення, завантаживши всього 400 KB, що приблизно дорівнює розміру двох фотографій.

Як і інші наші застосунки, усі веб-версії працюють незалежно від вашого телефону — він може бути вимкнений або бути поза мережею. Нові застосунки доступні за цими адресами:

Поділитися побажаннями стосовно нових версій можна на нашій публічній платформі для пропозицій та повідомлень про помилки — наразі лише англійською мовою.

Встановлення на Android напряму з сайту

Нове оновлення вже доступне для користувачів iOS через App Store, проте в Google повідомили, що “модерація застосунків зараз займає більше часу через підвищене навантаження”. На щастя, користувачам Android не потрібно чекати, доки оновлення з'явиться в каталозі Google Play.

Telegram для Android можна завантажити напряму з офіційного сайту telegram.org. Застосунки, встановлені таким чином, будуть автоматично оновлюватися до останньої версії. Оновлення, найімовірніше, з'являтимуться на декілька днів, а часом і тижнів раніше, оскільки не потрібно буде чекати, доки нову версію схвалять у каталозі.

Telegram підтримує відтворювані збірки, тому кожен може переконатися, що його версія застосунку зібрана точнісінько з того самого відкритого коду, що ми публікуємо на GitHub.

Швидке наближення

Тепер ви можете швидко наблизити фотографії та відеозаписи в чаті, не відкриваючи їх: достатньо потягнути по зображенню двома пальцями.

Поліпшення для перегляду медіа

Користувачі iOS можуть перемотувати відеозаписи вперед або назад, утримуючи пальцем кнопки +/- 15с. На Android відео можна перемотувати вперед або назад, утримуючи пальцем ліву або праву частину екрана. Подвійне натискання перемотає на 10 секунд.

Підказки та нові анімації на Android

З кожним оновленням застосунок для Android працює плавніше та розквітає новими анімаціями. Цього разу — припояві бічного меню та повернення до чату зі списку чатів.

Аби більше дізнатися про можливості Telegram, натисніть Можливості Telegram у лівому меню або перейдіть за адресою @TelegramTips.

Вакансії Telegram

На сьогодні все. Ми вже працюємо над наступним оновленням — і якщо ви щойно подумали «Чудово, оце так завзяття!», а не «Коли ви, бідолахи, відпочиваєте?», пропонуємо також оглянути наш список вакансій.


26 квітня 2021
Команда Telegram