Podobne kanały, ponowne publikowanie relacji i 9 dodatkowych funkcji

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Podobne kanały, ponowne publikowanie relacji i 9 dodatkowych funkcji

Dzisiejsza aktualizacja umożliwia znalezienie większej ilości kanałów o podobnej tematyce, ponowne publikowanie relacji znajomych i kanałów i dodawanie do nich wiadomości wideo. Dodaliśmy także kolory profilu, tapety dla obu rozmówców, statystyki relacji i własne reakcje dla kanałów, transkrypcje audio dla wszystkich i znacznie więcej.

Podobne kanały

Setki milionów użytkowników obserwują kanały na Telegramie, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, treściami i wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję zdjęciami sześciopalczastych kotów.

Aby ułatwić odkrywanie kanałów, kiedy dołączysz do kanału, zobaczysz teraz listę podobnych publicznych kanałów powiązanych z tym samym tematem.

Na liście pojawią się tylko publiczne kanały, są one wybierane automatycznie na podstawie podobieństw w ich bazach subskrybentów.

Podobne kanały możesz także wyświetlić z profilu kanału.

Ponowne publikowanie relacji

Możesz ponownie publikować relacje swoich znajomych i ulubionych kanałów na swojej stronie, zwiększając liczbę odbiorców za pomocą zaledwie dwóch dotknięć.

Ponowne publikowanie relacji umożliwia ci dodanie dodatkowej zawartości jak tekst, audio lub nawet komentarz wideo, razem z oddzielnym ustawieniem widoczności twojego ponownego wpisu.

Aby ponownie opublikować relację, dotknij strzałki udostępniania i wybierz „Udostępnij ponownie”. By chronić prywatność, tylko relacje widoczne dla „Wszystkich” mogą być ponownie publikowane.

Wiadomości wideo w relacjach

Podczas publikowania relacji możesz teraz dodać wiadomość wideo, aby dodać komentarz lub nagrać swoją reakcję. Możesz zmienić rozmiar wideo i umieścić je w dowolnym miejscu, aby pasowało do całości – na przykład przedstawiając historię zdjęcia lub tworząc rozmowę wideo ze sobą jako różnymi postaciami.

Wiadomości wideo w relacjach

Relacje, które opublikujesz ponownie, także wspierają wiadomości wideo, więc możesz podzielić się swoimi przemyśleniami na popularny temat lub dołączyć do twórców publikujących nawzajem swoje relacje.

Aby nagrać wiadomość wideo, przytrzymaj ikonę kamery w edytorze relacji. Przytrzymaj palcem ścieżkę wideo na dole ekranu, by sterować głośnością.

Premium: Kolory profilu

Nasza poprzednia aktualizacja pozwoliła użytkownikom Premium wybrać kolor ich nazwy, wysyłanych linków i odpowiedzi na ich wiadomości.

Od dzisiaj, Telegram Premium dodatkowo pozwala ustawić unikalną kombinację kolorów z logami (jak te lub te) na twoim profilu, aby go wyróżnić.

Aby dostosować swoje wiadomości lub profil, przejdź na Androidzie do Ustawienia » Ustawienia czatu » Zmień kolor nazwy. Na iOS opcja znajduje się w Ustawienia » Wygląd » Twój kolor.

Premium: Tapety dla obu rozmówców

Każdy może ustawić własną tapetę w indywidualnych czatach, czyniąc każdą konwersację wyjątkową z różnymi motywami i twoimi ulubionymi zdjęciami.

Teraz użytkownicy Premium mogą ustawić tapetę dla obu stron, stosując ten sam wygląd dla siebie i partnera czatu.

Aby ustawić własną tapetę w dowolnym czacie 1-na-1, dotknij ⋮ (na iOS otwórz profil użytkownika i wybierz ⋯) » Zmień tapetę.

Przekształcanie głosu w tekst dla wszystkich

Od 2022 r. użytkownicy Premium mogli używać transkrypcji wiadomości głosowych i wideo, pozwalających szybko zobaczyć, co zostało powiedziane, a nawet tłumaczyć głos na inne języki.

Z tą aktualizacją wszyscy użytkownicy mogą konwertować na tekst do 2 wiadomości tygodniowo – wystarczy dotknąć ikony →A, aby wypróbować.

Uwaga: Ta funkcja będzie wprowadzana stopniowo i może nie być od razu wszędzie dostępna.

Telegram Premium wciąż pozwala na nielimitowane konwertowanie głosu na tekst.

Statystyki relacji dla kanałów

Kanały, które mogą udostępniać relacje, mogą teraz wyświetlać statystyki wyświetleń relacji, udostępnień i reakcji ze szczegółowymi wykresami do śledzenia ich zasięgu i wydajności.

Statystyki relacji dla kanałów

Statystyki relacji możesz wyświetlić, dotykając ⋮/⋯ podczas wyświetlania swojej relacji lub w Informacje o kanale » ⋮/⋯ » Statystyki.

Statystyki kanałów, ulepszenia i ustawienia loterii są teraz łatwiejsze do wyświetlenia – przejdź do Informacje o kanale » Edytuj » Statystyki i ulepszenia.

Własne reakcje dla kanałów

Administratorzy kanałów mają nowy interfejs zarządzania reakcjami, gdzie mogą dodawać i usuwać wybrane emoji.

Oprócz standardowych reakcji kanały mogą również dodawać własne emoji, dostając 1 własne emoji za każdy osiągnięty poziom.

Własne reakcje dla kanałów

Statystyki kanału pokazują teraz wykres nastroju reakcji na podstawie emoji używanych do reagowania na jego wpisy. Śledzi emocje pozytywne i negatywne dla odpowiedników takich jak 👍 / 🔥 i 👎 / 💩, oraz 'inne' dla bardziej ambitnych opcji jak 🦆, 🧞‍♂️ lub 🪃.

Podświetlanie kodu w wiadomościach

Dzięki zwycięzcy niedawnego konkursu wszystkie aplikacje Telegrama mogą teraz wykrywać język programowania i podświetlać składnię w wiadomościach wysłanych z ```formatem kodu```, więc w końcu zobaczysz różnicę między Javą a C#. 😉

Podświetlanie kodu

Udoskonalenia tematów

W grupach z włączonymi Tematami twoja aplikacja zapamięta preferencję widoku Pokaż jako wiadomości lub Pokaż jako tematy, kiedy ponownie otworzysz grupę.

Udoskonalenia tematów

Efekt pstryknięcia Thanosa na iOS

Automatycznie usuwane wiadomości na iOS wyświetlają niesamowitą animację, gdy wygasa ich zegar. Obserwuj, jak wyparowują w milion pikseli, zanim znikną na zawsze.

Możesz aktywować zegar auto-usuwania dla wiadomości w indywidualnych czatach lub na całym swoim koncie. Najszybszy sposób zobaczenia nowej animacji w akcji to ustawienie krótkiego zegara samozniszczenia w sekretnym czacie.

To wszystko na dziś. Będziemy kontynuować pracę nad podobnymi aktualizacjami pełnymi funkcji do poznania.


30 listopada 2023
Zespół Telegrama