Tematy w grupach, kolekcjonerskie nazwy użytkownika, zamiana głosu na tekst w wiadomościach wideo i więcej

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Przedstawiamy tematy w grupach, kolekcjonerskie nazwy użytkownika, zamiana głosu na tekst w wiadomościach wideo i więcej

Dzisiejsza aktualizacja dodaje tematy pozwalające organizować dyskusje w dużych grupach, nową formę kolekcjonerskich nazw użytkowników, zabezpieczonych technologią blockchain, opcję konwersji wiadomości wideo na tekst i wiele więcej.

Tematy w grupach

Grupy Telegrama mogą obsługiwać ogromne społeczności z setkami tysięcy użytkowników. Aby te czaty były łatwe do czytania, grupy liczące ponad 200 członków mogą teraz włączać tematy i tworzyć osobne przestrzenie dla dowolnego tematu.

Tematy działają jak osobne czaty wewnątrz grupy – posiadają oddzielne udostępnione multimedia i ustawienia powiadomień. Członkowie mogą rozmawiać na dowolne tematy, od Anime po Zoologię, używając wszystkich swoich ulubionych funkcji, jak ankiety, przypięte wiadomości i boty.

Ta funkcja jest przeznaczona specjalnie dla dużych grup, dodając nowe sposoby dostosowywania swoich czatów i promowania dyskusji. Jeszcze w tym roku spodziewamy się wprowadzić inny zestaw narzędzi, dostosowany do małych grup. Jeśli chcesz wypróbować tematy, przetestuj je w tej grupie publicznej.

Administratorzy grup mogą włączyć tematy w Ustawieniach grupy i ustalić kto może tworzyć i zarządzać tematami w Uprawnieniach.

Jak ze wszystkim w Telegramie, nadchodzące aktualizacje przyniosą bardziej rozbudowane narzędzia, zarówno dla administratorów, jak i użytkowników tej funkcji.

Kolekcjonerskie nazwy użytkownika

Użytkownicy Telegrama mogą ułatwić innym kontaktowanie się z nimi lub znajdowanie ich publicznych grup i kanałów za pomocą nazw użytkowników. Możesz teraz przypisać kolekcjonerskie nazwy użytkownika do każdego ze swoich kont i czatów publicznych.

Własność kolekcjonerskich nazw użytkowników jest zabezpieczona przez TON – szybką i skalowalną sieć blockchain. Można je kupować i sprzedawać za pośrednictwem nowej platformy, dającej prosty i bezpieczny sposób nabywania i wymiany cennych domen Telegram.

Kolekcjonerskie nazwy użytkowników działają tak samo, jak podstawowe @nazwy_użytkownika, pojawiają się w globalnych wynikach wyszukiwania i mają własne linki, których można używać poza Telegramem: nazwa_uzytkownika.t.me i t.me/nazwa_uzytkownika.

Premium Konwersja głosu na tekst w wiadomościach wideo

Od czasu uruchomienia Telegram Premium subskrybenci mogą konwertować dowolną wiadomość głosową na tekst – w sytuacjach, gdy wygodniej jest czytać niż słuchać. Ta aktualizacja dodaje tę samą funkcję do wiadomości wideo, umożliwiając użytkownikom Premium uzyskanie natychmiastowej transkrypcji tekstu.

Nowe pakiety emoji

Podczas gdy tysiące użytkowników eksperymentuje z przesyłaniem niestandardowych pakietów emoji, artyści Telegrama ukończyli 12 nowych pakietów. Użytkownicy premium mogą używać tych emoji w dowolnych wiadomościach i podpisach lub ustawiać je jako statusy na Halloween:

Przeprojektowany tryb nocny dla iOS

Dla użytkowników systemu iOS zostały zaktualizowane ciemne motywy, dzięki czemu kolory są bardziej zrównoważone i zapewniają lepsze efekty rozmycia podczas przewijania czatów i listy czatów.

Zmiana rozmiaru tekstu na Androidzie

Zmiana rozmiaru tekstu w ustawieniach czatu na Androidzie zwiększa teraz rozmiar całego tekstu czatu – w tym podglądy linków, nagłówków odpowiedzi i innych.

Drobne poprawki wyglądu

Dodano nową animację podczas przesuwania palcem w lewo na wiadomości, aby odpowiedzieć. Naciśnięcie numeru telefonu użytkownika na stronie jego profilu otworzy nowe menu z kilkoma opcjami połączeń. A w tych krótkich chwilach, gdy Telegram ładuje wiadomości w grupie lub kanale, zobaczysz nowe pulsujące symbole zastępcze.

Nowe interaktywne emoji i reakcje

W sytuacjach, kiedy uczysz się, śpisz lub jesteś podejrzliwy, ta aktualizacja wprowadza 4 nowe interaktywne emoji 😴👨‍💻🤓👀, które odtwarzają efekty pełnoekranowe w rozmowach 1 na 1 i mogą być również używane jako reakcje. Dodatkowo wszyscy użytkownicy mogą świętować upiorny sezon z 3 dodatkowymi reakcjami 👻🎃😭 na dowolnym czacie.

To wszystko w dzisiejszej aktualizacji. Przepraszamy, że w tym roku nie byliśmy w stanie świętować Halloween na czas, ponieważ Apple potrzebowało dwóch tygodni na przejrzenie aktualizacji.

Możesz przeczytać ten wpis od naszego założyciela, aby zobaczyć całą historię – i jak możemy z tym walczyć.


5 listopada 2022
Zespół Telegrama