استوری‌ها و دهمین سالگرد تلگرام

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Stories and 10 Years of Telegram

امروز، تلگرام تولد ۱۰ سالگی‌اش را با بزرگترین به‌روزرسانی خود تا به الان جشن می‌گیرد. طی دهه گذشته، ما صدها قابلیت جدید عرضه کرده‌ایم که هم اکنون بیش از ۸۰۰ میلیون نفر از آن‌ها استفاده می‌کنند. در این به‌روزرسانی، قابلیت گذاشتن استوری را معرفی می‌کنیم که از حالت منحصر به فرد دو دوربینه، تنظیمات حریم خصوصی به صورت جداگانه، گزینه‌های انعطاف‌پذیر برای مدت زمان نمایش استوری‌ها و موارد بسیار دیگر پشتیبانی می‌کند.

استوری‌های تلگرام

استوری‌ها به شما امکان به اشتراک گذاری سریع لحظه‌ها و مشاهده لحظات به اشتراک گذاشته شده توسط دوستانتان را می‌دهند، و این قابلیت هم اکنون در تلگرام در دسترس است.

این قابلیت تا به امروز بیشترین تعداد درخواست در تاریخ تلگرام را داشته است و ما چندین ماه را صرف نوآوری و بهبود قالب استوری‌ها کرده‌ایم. استوری‌های تلگرام تمامی انتظارات شما را برآورده می‌کنند و همچنین قابلیت‌های بسیار زیاد دیگری دارند که تا به حال دیده نشده است.

استوری‌ها در یک بخش قابل گسترش در قسمت بالای صفحه شما نمایش داده می‌شوند، بنابراین همچنان می‌توانید کل لیست گفتگوها و پوشه‌های خود را مشاهده کنید.

در هنگام مشاهده یک استوری، می‌توانید سریعاً بر روی گزینه‌های به اشتراک گذاری، پاسخ به صورت خصوصی و یا گذاشتن واکنش بزنید. بر روی ♥️ بزنید تا سریعاً این واکنش را بگذارید یا بر روی آن نگه دارید تا از واکنش‌های بیشتر و اموجی‌های سفارشی استفاده کنید.

در حالت پیش‌فرض، شما استوری‌های تمامی مخاطبینتان را در صفحه اصلی خود مشاهده می‌کنید، اما می‌توانید استوری‌های برخی از مخاطبین خود را با انتقال استوری‌هایشان به گفتگوهای بایگانی شده، پنهان کنید.

حالت دو دوربینه

برای ثبت لحظه‌ها از تمامی زوایا، می‌توانید در استوری‌ها به صورت همزمان با دوربین جلو و پشت دستگاهتان عکس یا ویدیو بگیرید. همچنین می‌توانید حتی در حین ضبط، انتخاب کنید که کدام دوربین در کدام قسمت استوری قرار بگیرد.

استیکرها، موقعیت‌های مکانی و توضیحات

استوری‌ها از ویرایشگر رسانه قدرتمند تلگرام استفاده می‌کنند که به شما امکان افزودن متن، نقاشی، استیکر و یا تگ کردن موقعیت مکانیتان را می‌دهد. برای قدرت بیان بیشتر، استوری‌ها از توضیحات نیز پشتیبانی می‌کنند که می‌توانید در آن‌ها توضیحات متنی طولانی‌تری قرار دهید، دوستانتان را تگ کنید یا لینک‌هایی اضافه کنید.

شما می‌توانید حتی عکس‌های اضافی از گالری خود را بیافزایید - یا برای گیف‌ها و‌ عکس ها از وب، از گزینه جستجو استفاده کنید.

تنظیمات حریم خصوصی به صورت جداگانه

در هنگام پست استوری، می‌توانید از میان ۴ تنظیمات حریم خصوصی انتخاب کنید: همه، مخاطبین من، دوستان نزدیک و مخاطبین انتخاب شده. هر یک از این گزینه‌ها می‌تواند کاملاً شخصی‌سازی شود، به طوری که می‌توانید هر کاربری را شامل یا غیرشامل کنید.

همچنین می‌توانید لیستی از کاربران را انتخاب کنید که هرگز نتوانند استوری‌های شما را مشاهده کنند، بنابراین رئیس یا مادربزرگتان هرگز از جنبه ماجراجوی شما باخبر نخواهند شد. 😉

Granular Privacy Settings

اگر می‌خواهید یک استوری را حتی خصوصی‌تر کنید، می‌توانید قابلیت گرفتن اسکرین‌شات از آن را غیرفعال کنید تا مشاهده کنندگان نتوانند آن را ذخیره کرده یا به اشتراک بگذارند.

استوری‌های پروفایل

استوری‌ها می‌توانند به انتخاب شما تا ۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت نمایش داده شوند. شما همچنین می‌توانید آن‌ها را در پروفایل خود و در قالب یک جدول زیبا پست کنید، به طوری که هم مخاطبین قدیمی و هم افرادی که به تازگی با آن‌ها ارتباط برقرار کرده‌اید، بتوانند ریل هایلایت شما را تا هر زمانی که بخواهید مشاهده کنند.

از این پس، هنگامی که با افراد جدیدی در تلگرام آشنا می‌شوید، می‌توانید علاوه بر عکس‌های پروفایلشان، عکس‌های هیجان‌انگیزی از زندگی آن‌ها را نیز مشاهده کنید.

هر استوری که در پروفایل خود ذخیره می‌کنید دارای تنظیمات حریم خصوصی جداگانه است، بنابراین همیشه می‌توانید کنترل کنید که چه افرادی قادر به مشاهده کدام استوری شما باشند.

ویرایش استوری‌ها

برای اولین بار در تاریخ رسانه های اجتماعی، شما می‌توانید هر جزئیاتی از استوری خود، مانند قابل مشاهده بودن، توضیحات، استیکر و موارد دیگر آن را هر زمانی که بخواهید، بدون نیاز به حذف یا پست مجدد استوری، به‌روزرسانی کنید.

برای ویرایش استوری خود، آن را در دستگاهی که از آن پست شده بود، باز کرده و بر روی ⋮ یا ⋯ > ویرایش استوری بزنید.

آمار مشاهده دقیق

هنگامی که کاربری یک استوری را باز کند، آن کاربر در لیست مشاهده کنندگان استوری نمایش داده می‌شود که این لیست، مانند رسید خوانده شدن پیام، فقط برای صاحب استوری قابل مشاهده است.

پس از پست یک استوری، می‌توانید آن استوری را باز کرده تا این لیست را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید لیست را به گونه‌ای فیلتر کنید که فقط مخاطبین شما را نمایش دهد یا آن را بر اساس تازه‌ترین مشاهده یا تازه‌ترین واکنش مرتب‌سازی کند. اگر می‌خواهید چک کنید که کاربر خاصی استوری شما را دیده است یا نه، نام آن کاربر را در نوار جستجو تایپ کنید.

Detailed View Statistics

برای ناشناس ماندن بیشتر، کاربران پرمیوم می‌توانند حالت پنهان را فعال کنند که به آن‌ها امکان پاک کردن وضعیت مشاهده خود از هر استوری که در ۵ دقیقه گذشته باز کرده‌اند، و همچنین پنهان کردن استوری‌هایی که در ۲۵ دقیقه آینده مشاهده می‌کنند و موارد بیشتر را می‌دهد.

قابلیت‌های بیشتر

برای مشاهده تمامی قابلیت‌های مربوط به استوری که در این پست وبلاگ نمی‌گنجد، این راهنمای دقیق مربوط به استوری‌های تلگرام را بررسی کنید.

از همه شما برای این ۱۰ سال فوق‌العاده ممنونیم. اگر به دنبال جشن بزرگتری هستید، به افکار مدیر عاملمان مراجعه کنید.

ما خیلی زود شما را برای به‌روزرسانی بعدی ملاقات می‌کنیم.


۱۴ اوت ۲۰۲۳
تیم تلگرام