Rozmowy wideo i siedem lat Telegrama

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Rozmowy wideo i siedem lat Telegrama

Dziś mija siedem lat Telegrama. W 2013 zaczęliśmy jako mała aplikacja skoncentrowana na bezpiecznej komunikacji i od tego czasu przekształciliśmy się w platformę z ponad 400 milionami użytkowników. Telegram jest obecnie jedną z 10 najczęściej pobieranych aplikacji i jest używany na całym świecie do utrzymywania kontaktu z rodziną, współpracy z kolegami z klasy i koordynowania współpracowników.

Nie osiągnęliśmy tego kamienia milowego samodzielnie — Telegram nigdy się nie reklamował, a każdy użytkownik sprawdzał aplikację po rekomendacji zaufanej osoby. Mocne zasady i cechy jakościowe mówią same za siebie, a miliony z Was posłuchały. My również słuchaliśmy Was i będziemy nadal rozwijać funkcje, które sprawiają, że Telegram jest czymś więcej niż tylko aplikacją do przesyłania wiadomości. Dziś dodajemy tę, o którą prosiliście — szybkie i bezpieczne rozmowy wideo.

Rozmowy wideo

Rok 2020 podkreślił potrzebę komunikacji twarzą w twarz, a nasza wersja alfa rozmów wideo jest teraz dostępna na Androida i iOS. Możesz rozpocząć rozmowę wideo na stronie profilu kontaktu i włączyć lub wyłączyć wideo w dowolnym momencie podczas połączeń głosowych. Podobnie jak wszystkie inne treści wideo w Telegramie, rozmowy wideo obsługują tryb obrazu w obrazie, umożliwiając przewijanie czatów i wykonywanie wielu zadań jednocześnie, zachowując kontakt wzrokowy.

Wszystkie rozmowy wideo są chronione pełnym szyfrowaniem end-to-end. Aby potwierdzić połączenie, porównaj cztery emotikony wyświetlane na ekranie dla Ciebie i Twojego partnera na czacie — jeśli pasują do siebie, Twoje połączenie jest w 100% zabezpieczone przez sprawdzone szyfrowanie, używane również w sekretnych czatach i połączeniach głosowych Telegrama. Więcej szczegółów znajdziesz na tej stronie.

Nasze aplikacje na Androida i iOS mają weryfikowalne kompilacje, więc każdy może zweryfikować szyfrowanie i potwierdzić, że jego aplikacja używa dokładnie tego samego otwarto-źródłowego kodu, który publikujemy przy każdej aktualizacji.

Połączenia wideo otrzymają więcej funkcji i ulepszeń w przyszłych wersjach, ponieważ pracujemy nad uruchomieniem grupowych rozmów wideo w nadchodzących miesiącach. Natomiast w tym półrocznym kamieniu milowym możesz już teraz cieszyć się małym sam na sam z najbliższymi, niezależnie od tego, czy są w innym pokoju, czy na innym kontynencie.

Więcej animowanych emoji

Aby pomóc Ci świętować, dodaliśmy kolejną partię nowych animowanych emotikonów. Żeby otrzymać jedną z nich 👇 na czacie, po prostu wyślij wiadomość z jedną emoji.

Wkrótce więcej aktualizacji!


14 sierpnia 2020,
Zespół Telegrama