Naklejki wideo, lepsze reakcje i więcej

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Naklejki wideo, lepsze reakcje i więcej

Ta aktualizacja wprowadza łatwe do zrobienia naklejki wideo, lepsze reakcje z bardziej kompaktowymi animacjami i dodatkowe emoji, przycisk do przeglądania niezauważonych reakcji, ulepszoną nawigację między czatami i nie tylko.

Naklejki wideo

Animowane naklejki Telegrama mają niezrównaną jakość i wydajność — potrzebują mniej niż 30 KB danych na naklejkę. Jednak tworzenie takich naklejek wymaga doświadczenia i specjalistycznego oprogramowania, takiego jak Adobe Illustrator.

Dzisiaj dodajemy obsługę naklejek przekonwertowanych ze zwykłych filmów, aby każdy mógł łatwo tworzyć szczegółowe animowane naklejki za pomocą dowolnego programu do edycji wideo.

Jak zawsze, możesz opublikować swoje pakiety za pomocą bota @Stickers lub dodać kilka nowych zestawów naklejek stworzonych przez innych. Cokolwiek robisz, nigdy nie oglądaj się na pomidora.

Więcej informacji znajdziesz w instrukcji naklejek wideo.

Programiści mogą korzystać z API importowania naklejek, aby budować zaawansowane aplikacje do tworzenia i importowania naklejek do Telegrama.

Lepsze reakcje

Reakcje mają teraz bardziej kompaktowe animacje. Aby wysłać większy efekt, naciśnij i przytrzymaj reakcję w menu.

Podobnie jak interaktywne emoji, reakcje są teraz synchronizowane, dzięki czemu Twoi odbiorcy zobaczą animacje w czasie rzeczywistym.

Reakcje służą nie tylko do wyrażania emocji, ale także do odpowiadania na pytania i okazywania aprobaty – dlatego mają teraz status odczytania. Podobnie jak w przypadku odpowiedzi lub @-wzmianek, nowy przycisk ♡ pojawia się, gdy Twoje wiadomości mają niezauważone reakcje.

Nowe reakcje i interaktywne emoji

Ta aktualizacja dodaje również 5 nowych reakcji 🥰🤯🤔🤬👏, które pomogą Ci omówić wszystko, od filmów Christophera Nolana po globalne wiadomości ekonomiczne.

Te reakcje mogą być również wysyłane jako interaktywne emoji. Wyślij pojedynczą 🥰🤯🤔🤬 lub 👏 do dowolnego prywatnego czatu, a następnie dotknij animowanej emoji, aby wyzwolić zsynchronizowany efekt pełnoekranowy.

Nawigacja po ostatnich czatach

Podczas przeskakiwania przez nieprzeczytane kanały lub przechodzenia między czatami naciśnij i przytrzymaj przycisk „Wróć”, aby powrócić do określonego czatu. Otwieranie czatów z przekazanych wiadomości, linków, nazw użytkowników, profili itp. powoduje dodanie ich do listy.

Usuwanie błędów i nie tylko

Nasi programiści spędzili dwa tygodnie stycznia, skupiając się całkowicie na naprawie znanych problemów w aplikacjach Telegrama. Między innymi poprawili jakość połączeń, dodali obsługę tłumaczenia stron Widok błyskawiczny (i biografii na iOS), dodali opcję wysyłania cichych wiadomości z menu udostępniania i dziesiątki innych ulepszeń.

W systemie iOS zauważysz również nowe animacje po stuknięciu ikon na pasku kart.

I to wszystko na dzisiaj. Zostawmy kilka funkcji na luty.


31 stycznia 2022
Zespół Telegrama