گفتگوهای صوتی 2.0: کانال‌ها، میلیون‌ها شنونده، گفتگوهای ضبط شده، ابزارهای مدیر

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Voice Chats 2.0: Channels, Millions of Listeners, Recorded Chats, Admin Tools

گفتگوهای صوتی برای اولین بار در ماه دسامبر ارائه داده شدند و بُعد جدیدی از صحبت زنده را به گروه‌های تلگرام اضافه کردند. از امروز آنها در کانال‌ها نیز در دسترس خواهند بود - ‌و از این پس هیچ محدودیتی برای تعداد شرکت کنندگان وجود ندارد.

این بروزرسانی همچنین قابلیت ضبط گفتگوهای صوتی، فهرست قدرتمند شرکت‌کنندگان، قابلیت اجازه گرفتن برای صحبت، لینک دعوت برای صحبت‌کنندگان و شنوندگان، تعیین عنوان برای گفتگوهای صوتی و امکان پیوستن چهره‌های سرشناس به گفتگوهای صوتی در قالب کانالشان، را به ارمغان آورده است.

گفتگوهای صوتی نامحدود

مدیران کانال‌ها و گروه‌های عمومی از این پس می‌توانند میزبان گفتگوهای صوتی برای میلیون‌ها شنوندهٔ زنده باشند. مهم نیست صحبت‌های شما چقدر پرمخاطب گردد، افراد جدید قادر به پیوستن خواهند بود. انگار رادیوی عمومی برای قرن ۲۱ دوباره اختراع شده‌است.

برای اینکه یک گفتگوی صوتی ایجاد کنید، پروفایل هر گروهی که در آن مدیر هستید را باز کنید، بر روی (⋯) یا (⋮) بزنید و گزینه شروع گفتگوی صوتی را انتخاب کنید.

گفتگوهای ضبط شده

در حالی که بعضی از گفتگوها بهتر است موقتی باشند، برخی دیگر ارزش ذخیره و به اشتراک گذاشته شدن را دارند. از این به بعد مدیرها می‌توانند فایل‌های صوتی گفتگو را ضبط کرده و برای افرادی که گفتگوی زنده را از دست داده‌اند منتشر کنند.

به محض پایان ضبط، فایل صوتی بلافاصله در بخش پیام‌های ذخیره شده در دسترس خواهد بود. برای پرهیز از عواقب نامطلوب، گفتگوهای در حال ضبط با یک نقطه‌ی قرمز در کنار عنوان آن‌ها مشخص می‌شوند.

بالا بردن دست

در گفتگوهایی که شرکت کنندگان آن بی‌صدا هستند، شنوندگان می‌توانند دستشان را بالا برده و به مدیران اعلام کنند که می‌خواهند صحبت کنند. دقیق مثل برنامه‌های تلویزیونی - ولی با انیمیشن‌های جذاب.

از این پس متن بیوگرافی شما در فهرست شرکت کنندگان قابل مشاهده بوده و می‌توانید از آن برای ارائه جزئیات بیشتری مربوط به تجربه، علاقات یا فقط اطلاعات کوتاهی در مورد خودتان استفاده کنید. این اطلاعات می‌تواند به مدیران کمک کند تا آشنایی بیشتری با شما پیدا کنند.

لینک‌های صحبت‌کنندگان و شنوندگان

مدیران کانال‌ها و گروه‌های عمومی می‌توانند لینک دعوت‌هایی بسازند که مستقیم وارد گفتگوی صوتی می‌شود. همچنین قابلیت ساخت لینک جدا برای صحبت کننده و شنونده نیز وجود دارد. دیگر نیاز نیست صحبت کننده‌ها را بعد از عضو شدن از حالت بی‌صدا خارج کنید - آن‌ها نیز می‌توانند لینک شنونده را در کانال‌ها و گروه‌های خود به اشتراک بگذارند.

گفتگوهای صوتی همچنین عنوان دلخواهی خواهند داشت تا کاربران از موضوع گفتگو مطلع شوند.

پیوستن به عنوان…

در هنگام ورود به گفتگوی صوتی در یک کانال، کاربران این امکان را دارند که با حساب کاربری شخصی خود یا به عنوان یکی از کانال‌هایشان عضو شوند. اشخاص معروف می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند تا توجهات زیادی به حساب کاربری شخصی آن‌ها جلب نشود.

Joining a voice chat as a channel

برای مثال، روسا جمهور برزیل و ترکیه می‌توانند در کانال پاول دورف جلسه بحث و گفتگو برگزار کنند و بدون اینکه فهرست گفتگوهایشان از پیام‌های طرفدارانشان پر شود، به سؤالات کاربران پاسخ دهند.

و بیشتر…

در صورتی که در هنگام هدایت پیام‌ها گفتگوی نادرستی را انتخاب کردید، قبل از ارسال آن ها دگمه X را بزنید - تا انجام هدایت را لغو یا گفتگوی دیگری را انتخاب کنید.

Choose a different chat or cancel forwarding

شما همچنین می‌توانید هنگام پخش پیام‌های صوتی طولانی، از نقطه‌ای که پخش را متوقف کرده بودید ادامه دهید.

و در آخر، کاربران اندروید ما اکنون می‌توانند تعیین کنند که با کشیدن به سمت چپ در یک گفتگو چه عملیاتی انجام شود: بایگانی گفتگوها، سنجاق کردن، بی‌صدا کر دن، حذف یا علامت‌گذاری گفتگوها به عنوان خوانده شده (در iOS تمانی فعالیت‌های کشیدنی مورد نظر همیشه در دسترس هستند و به روش کشیدنی بستگی دارند).

برای امروز همین است، بروزرسانی آینده را دنبال کنید!


۱۹ مارس، ۲۰۲۱
تیم تلگرام

Other News