Czaty głosowe 2.0: kanały, miliony słuchaczy, nagrywanie czatów, narzędzia administracyjne

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Czaty głosowe 2.0: kanały, miliony słuchaczy, nagrywanie czatów, narzędzia administracyjne

Czaty głosowe pojawiły się po raz pierwszy w grudniu 2020 r., dodając do grup Telegrama nowy wymiar rozmów na żywo. Od dziś stają się one również dostępne w kanałach i nie mają już ograniczeń liczby uczestników.

Ta aktualizacja wprowadza również możliwość nagrywania czatów głosowych, bogate listy uczestników, mechanikę podnoszenia ręki, linki zaproszeń dla mówców i słuchaczy, tytuły czatów głosowych oraz sposób, aby osoby publiczne mogły dołączać do czatów głosowych jako ich kanały.

Nielimitowane czaty głosowe

Administratorzy kanałów i grup publicznych mogą teraz prowadzić czaty głosowe dla milionów słuchaczy na żywo. Bez względu na to, jak popularne będzie Twoje przemówienie, nowi ludzie będą mogli się do niego przyłączać. To jak radio publiczne wymyślone na nowo na miarę XXI wieku.

Aby rozpocząć czat głosowy, otwórz profil dowolnej grupy lub kanału, w których jesteś administratorem, naciśnij (⋮) lub (⋯) i wybierz Rozpocznij czat głosowy.

Nagrywanie czatów

Podczas gdy niektóre rozmowy mają być tymczasowe, inne warto zachować i przekazać dalej. Administratorzy mogą teraz nagrywać dźwięk z czatów głosowych, aby zapisywać rozmowy i publikować je dla obserwujących, którzy przegapili wydarzenie na żywo.

Po zakończeniu nagrywania plik audio staje się natychmiast dostępny w Twoich zapisanych wiadomościach. Aby uniknąć niespodzianek, czaty, które są nagrywane, są oznaczone czerwoną kropką obok ich tytułu.

Podnieś rękę

W czatach, w których uczestnicy są wyciszeni, słuchacze mogą nacisnąć „przycisk”, aby podnieść rękę i powiadomić administratorów, że chcą zabrać głos. Przypomina to dzwonienie do talk-show, ale z uzależniającymi animacjami.

Twoja biografia jest teraz widoczna na liście uczestników. Możesz jej użyć do opisania swojej wiedzy, zainteresowań lub po prostu powiedzieć trochę o sobie. Te informacje mogą pomóc administratorom w znalezieniu odpowiedniego miejsce na Twoje pytania lub komentarze.

Linki słuchaczy i mówców

Administratorzy publicznych grup i kanałów mogą teraz tworzyć linki zaproszeń, które od razu otwierają czat głosowy. Można utworzyć oddzielne linki dla mówców i słuchaczy. W ten sposób nie będzie trzeba wyłączać wyciszenia swoich mówców, gdy dołączą, a oni mogą użyć innego linku, aby promować nadchodzący czat w swoich społecznościach.

Czaty głosowe mają teraz opcjonalne tytuły, które pomagają użytkownikom zobaczyć tematy rozmów przed dołączeniem do nich.

Dołącz jako…

Wchodząc na czat głosowy w kanale, użytkownicy mają możliwość dołączenia do niego za pomocą swojego konta osobistego lub pojawienia się jako jeden z ich kanałów. Celebryci i osoby publiczne mogą to wykorzystać, aby nie zwracać zbytniej uwagi na ich osobiste konta.

Dołączanie do czatu głosowego jako kanał

Na przykład prezydenci Brazylii i Turcji mogliby spotkać się na rozmowie w kanale Pawła Durowa i odpowiadać na pytania użytkowników bez ryzyka, że ich listy czatów zostaną zalane pocztą od fanów.

I więcej

Jeśli podczas przekazywania wiadomości przez pomyłkę wybierzesz niewłaściwy czat, aby anulować przekazywanie lub wybrać inny czat naciśnij przycisk X przed wysłaniem.

Choose a different chat or cancel forwarding

Podczas słuchania długich wiadomości głosowych można również wznowić odtwarzanie od miejsca, w którym zostało przerwane. Funkcja ta była wcześniej dostępna dla długich filmów i długich ścieżek dźwiękowych i myśleliśmy, że mamy już wszystko pod kontrolą, ale wtedy zarejestrowała się nasza babcia.

Wreszcie użytkownicy Androida mogą wybrać akcję przypisaną do przesuwania palcem w lewo na liście czatów: archiwizowanie czatów, przypinanie, wyłączanie powiadomień, usuwanie lub oznaczanie ich jako przeczytanych. (W systemie iOS wszystkie te akcje są zawsze dostępne, w zależności od tego, w którą stronę przesuniesz palcem).

I to tyle na dziś, czekajcie na następną aktualizację!


19 marca 2021
Zespół Telegrama