Paylaşılabilir Sohbet Klasörleri

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun

Herhangi bir kullanıcı, 200'e kadar sohbet içeren özel bir sohbet klasörünü kolayca oluşturabilir ve bunu tek bir bağlantı göndererek arkadaşları, iş arkadaşları veya takipçileriyle paylaşabilir. Alıcı yalnızca tek bir dokunuşla klasördeki her grup ve kanala kolayca katılabilir.

Bu, şirketler için sorunsuz bir ilişki sürecine olanak tanır. Gazetecilerin ve uzmanların düzenlenmiş haber kaynakları ve topluluk listelerini ve daha fazlasını hızla paylaşmasına olanak tanır.

Herhangi bir klasörde farklı sohbet gruplarını paylaşan birden çok bağlantı olabilir.

Sohbet Klasörleri Oluşturma

Bir sohbet klasörü oluşturmak için herhangi bir Telegram uygulamasından Ayarlar > Sohbet Klasörleri seçeneğine gidin. Dahil edilmesini istediğiniz sohbetleri seçin ve ona bir ad verin; klasörünüz sohbet listenizde İş veya Haberler gibi ayrı bir sekme olarak görünecektir.

Sohbet klasörlerinin her birinde en fazla 200 sohbet bulunabilir ve herhangi bir sohbet birden çok klasöre eklenebilir.

Klasörünüzü başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız, Gruplar, Kanallar veya Okunmamış gibi Sohbet Türlerini dahil etmeyin veya hariç tutmayın.

Klasörlerinizi Paylaşma

Klasörünüzü paylaşmak için, sohbet listenizdeki klasör adına uzun basın ve Paylaş seçeneğini seçin veya Ayarlar > Sohbet Klasörleri'nden klasörü açın. Bu, klasörünüz için yeni bir davet bağlantısı oluşturacaktır. Klasördeki sohbetlerden hangisinin bu bağlantıya sahip kişilerin kullanımına açılacağını seçebilirsiniz.

Bağlantıya bir ayırt edici ad vermek veya bir QR kodu oluşturmak için Android'de ⋮ ya da iOS'te ... dokunun.

“Gruplar”, “Kanallar” veya “Okunmuş” gibi filtreler kullanan klasörler paylaşılamaz.

Paylaşılacak Sohbetleri Seçme

Bir davet bağlantısı oluştururken, genel grupları veya kanalları ve ayrıca kullanıcıları davet etme izniniz olan özel grupları ve kanalları seçebilirsiniz. Bireysel kullanıcılar ve botlar, klasörle birlikte paylaşılamaz, ancak kullanıcılar daha sonra manuel olarak ekleyebilir.

Bir klasörü biriyle paylaşmak, normalde Katılma İsteklerine ihtiyaç duyanlar da dahil klasörün tüm sohbetlerine doğrudan katılmalarına olanak tanır.

Sohbetleri seçtikten sonra davet bağlantısını kopyalayabilir veya anında paylaşabilirsiniz. Bir alıcı bağlantıyı takip ettiğinde, bir davetiye ve klasörün önizlemesini alır; kabul ettikten sonra her sohbete eklenir ve klasör, sohbet listesinde görünür. Daha sonra klasörü kaldırırlarsa, tek dokunuşla klasördeki tüm sohbetlerden çıkabilirler.

Bir bağlantıyla paylaşamadığınız sohbetler, klasörün kişisel sürümünüzde kalır. Onları normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Erişim Düzeylerini Yönetme

Klasörler, her biri farklı sohbetlere erişim sağlayan 100 adede kadar benzersiz davet bağlantısı içerebilir. Örneğin, İş klasörünüzdeki tüm sohbetleri paylaşan bir “Yönetici” bağlantısı oluştururken, “Stajyer” yalnızca 2 veya 3'ün kilidini açabilir.

Benzer şekilde, Haberler klasöründe birden çok dilde kanalı bulunan biri, İngilizce ve İspanyolca bağlantıları veya Dünya Haberleri ve Yerel Haberler için ayrı bağlantılar oluşturmak isteyebilir.

Bağlantıları Adlandırma

Her davet bağlantısına kendi adını vererek farklı erişim düzeylerini kolayca düzenleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, klasörünüzün adına uzun basın ve Klasörü düzenle'yi seçin, ardından bir bağlantı > Android'de ⋮ veya iOS'te ... > Adı düzenle seçeneğine dokunun.

Seçtiğiniz bağlantı adları özel'dir ve diğer kullanıcılara gösterilmez.

Klasörleri Güncelleme

Klasörünüze yeni sohbetler eklediğinizde, klasörü bir davet bağlantısı aracılığıyla ekleyen kullanıcılar için otomatik olarak görünmez. Kendi rahatınız için bazı sohbetler eklemeniz gerektiğinde bu kullanışlıdır.

Klasörün diğer kullanıcılar için güncellenmesini istiyorsanız, mevcut bir davet bağlantısını güncelleyerek yeni sohbetler ekleyebilirsiniz. Bu bağlantıyı kullanan herkesten yeni sohbetlere katılması istenir.

Bir bağlantıyı güncellemek için Ayarlar > Sohbet Klasörleri bölümünden klasörü seçin, bağlantıya dokunun ve ardından dahil etmek istediğiniz yeni sohbetleri seçin.

Klasörleri Özelleştirme

Kullanıcılar bir davet bağlantısı aracılığıyla klasörünü ekledikten sonra; adını değiştirerek, kendi sohbetlerini ekleyerek veya diğerlerini kaldırarak özelleştirebilir. Örneğin, kendileriyle paylaştığınız bir İş klasörünü ekleyen kullanıcılar, kendi departmanlarından meslektaşlarıyla bire bir sohbet ekleyebilir.

Klasöre eklediğiniz yeni sohbetler otomatik olarak paylaşılmayacaktır. El ile davet bağlantısını güncellerseniz, klasörünüzü ekleyen kullanıcılara yeni sohbetlere katılmaları için bir öneri gönderilir.

Premium Premium Özellikler

Tüm Telegram kullanıcıları, meslektaşlarına katılmak veya arkadaşlarınızla ilgi alanlarını paylaşmak için her biri 100 adede kadar sohbet içeren 2 paylaşılabilir klasör ekleyebilir. Telegram Premium aboneleri, her biri 200'e kadar sohbet içeren 20 paylaşılabilir klasörün kilidini açar ve klasör başına 100 adede kadar farklı davet bağlantısı oluşturabilir.

Tüm Telegram Premium özelliklerinde olduğu gibi, bu daha başlangıç. Gelecekteki güncellemelerle daha da güçlü işlevsellik bekleyebilirsiniz.

Premium aboneler, varsayılan bir klasör ayarlamak gibi Gelişmiş Sohbet Yönetimi seçeneklerinin de kilidini açar.

Paylaşılabilir Klasörler, Telegram'ın üretkenlik cephaneliğine en son eklenenlerdir, mutlaka deneyin. Mutlu paylaşımlar!