Paylaşılan Medya için Hızlı Kaydırma ve Takvim Görünümü, Katılma İstekleri, iOS'te Küresel Sohbet Temaları ve Daha Fazlası

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Paylaşılan Medya için Hızlı Kaydırma ve Takvim Görünümü, Katılma İstekleri, iOS'te Küresel Sohbet Temaları ve Daha Fazlasının Tanıtımı

Bugünkü güncelleme, hızlandırılmış kaydırma ve takvim görünümü ile paylaşılan medyada anıları bulmanın yeni yollarını, davet bağlantıları için bir yönetici onay ayarını, tüm uygulamanız için küresel sohbet temalarını ve daha fazlasını getiriyor.

Paylaşılan Medya için Hızlı Kaydırma ve Takvim Görünümü

Her Telegram kullanıcısının sınırsız bulut depolama alanı ve her sohbetin oraya gönderilen tüm fotoğrafları, videoları, dosyaları ve müzikleri gösteren bir Paylaşılan Medya sayfası vardır. Paylaşılan medyada daha hızlı gezinmek için sayfanın yan tarafına yukarı ve aşağı sürükleyebileceğiniz yeni bir tarih çubuğu ekledik.

Daha iyi bir görünüm elde etmek için yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için sıkıştırın. Böylece 2 küçük resimden, satır başına bir düzine küçük kareye kadar her yeri görebilirsiniz.

Paylaşılan Medya için Takvim Görünümü

Belirli bir zamana ait medyayı hızlı bir şekilde bulmak için her güne ait medya önizlemeleri içeren bir takvim arayüzünü açmak üzere tarih çubuğuna dokunun. Ardından o tarihe ait tüm medyayı görmek için öğeye dokunun.

Paylaşılan medyada takvim görünümü

Geçmiş ve şimdi arasında geçiş yapmak için yeni araçlara ek olarak, artık yalnızca fotoğrafları, yalnızca videoları veya her ikisini birden göstermek için paylaşılan medyayı filtreleyebilirsiniz.

Filtreleme seçenekleriyle yeni menü

Paylaşılan medyayı görüntülemek için herhangi bir sohbette ekranınızın üst kısmındaki başlığa dokunmanız ve aşağı kaydırmanız yeterlidir. Yeni menüyü açmak için Android'de Menu Android ya da iOS'te Menu iOS öğesine dokunun.

Gruplar ve Kanallar için Katılma İstekleri

Davet bağlantıları, kullanıcılara istedikleri zaman grubunuza veya kanalınıza katılma olanağı sunmanızı sağlar. Bağlantıyı isterseniz özel olarak paylaşabilir veya bir reklam panosunda QR koduna dönüştürebilirsiniz. Sohbetiniz için ek davet bağlantıları oluşturduğunuzda, artık yöneticilere kimlerin sohbete katılıp sohbeti görebileceği konusunda daha fazla kontrol sağlayan bir Yönetici Onayı İste ayarı vardır.

Bir kullanıcı, Yönetici Onayı açık bir bağlantıyı açtığında, yöneticilerin sohbetin üst kısmında yer alan yeni bir çubuktan yönetebildiği bir katılma isteği gönderme düğmesini görür. Yöneticiler bu çubuktan, bir başvuru sahibinin herkese açık profil resimlerini ve hakkında bilgisini görüntüleyebilir, ardından isteklerini onaylayabilir veya reddedebilir.

Örneğin, sosyal medya üzerinden şiir kanalınıza bir davet bağlantısı gönderebilir ve ardından yalnızca yakın arkadaşlarınızın ve mor giyen kişilerin yazınızı görmelerini onaylayabilirsiniz.

Davet Bağlantıları için Benzersiz İsimler

Yönetici Onayı, 'Ek Davet Bağlantıları' bölümündeki herhangi bir bağlantıya uygulanabilir. Ayrıca, daha iyi bir düzen sağlayabilmeniz için, tüm bağlantılara onları etiketleyebileceğiniz benzersiz adlar verme özelliğini ekledik.

Yalnızca yöneticiler tarafından görülebilen özel adlara sahip davet bağlantılarının listesi

Süre sınırlamaları, kullanım sayısı vb. gibi davet bağlantıları için mevcut tüm farklı seçenekleri kullanıyorsanız, bağlantı adları sizin için özellikle yararlı olacaktır.

iOS'te Küresel Sohbet Temaları

Son güncellememiz, bireysel sohbetler için ayarlayabileceğiniz 8 yeni tema sundu ve şimdi bunlar iOS'teki tüm uygulamanız için (yakında Android ile birlikte) kullanılabilir. Görünüm Ayarları tamamen yeniden tasarlandı ve bu temalar ön plana çıktı. Telegram Ekibi tarafından oluşturulan her tema Gündüz ve Gece moduna, renkli hareketli arka planlara ve degrade mesaj baloncuklarına sahiptir.

Tüm temalar gibi, bu tasarımları kişiselleştirebilir, renklerini veya desenini değiştirebilirsiniz. Daha fazla seçenek ve özel ayarlar ile kreasyonlarınızı düzenlemek ve paylaşmak için Sohbet Temaları'na dokunun.

iOS'te Paylaşılan Konumlar için Ulaşım Süresi

Mesaj çubuğundaki ek menüsünden Attach konum göndererek nerede olduğunuzu veya nereye gittiğinizi gösterebilirsiniz. Paylaşılan bir konuma dokunduğunuzda bölgenin bir haritası açılır ve bu harita size oraya Foot yürüyerek, Car arabayla veya Public Transport toplu taşımayla varacağınız seyahat süresini gösterir. Ayrıntılı yol tarifini görmek veya konuma taksiyle gitmek için seyahat süresine dokunarak konumu tercih ettiğiniz uygulamada açabilirsiniz.

iOS'te yeni ulaşım süresi düğmeleri

Ulaşım süreleri hem sabit hem de canlı konumlar için gösterilir. Böylece arkadaşlarınızla hareket halindeyken buluşmanızın ne kadar süreceğini görebilirsiniz.

iOS için Anlık Medya Başlıkları

Mesaj çubuğuna yazdığınız metin artık medya eklediğinizde otomatik olarak başlığa dönüştürülür, böylece hiçbir zaman yazdığınız şeyi yeniden yazmanız veya kesip yapıştırmanız gerekmez. Bu aynı zamanda Bulut Taslakları ile de çalışır. Böylece mesajı bilgisayarınıza yazabilir, ardından fotoğrafı telefonunuzdan ekleyip hepsini birlikte gönderebilirsiniz.

Doğal olarak, önümüzdeki güncellemelerde Android uygulamamıza hem ulaşım süreleri hem de anlık medya başlıkları eklenecektir.

iOS 15 için Ayarlar Güncellendi

iOS'teki ayarlar, basitleştirilmiş Notifications Bildirim ve Stickers Çıkartma ayarları da dahil, iOS 15 stiline uyacak şekilde yeniden tasarlandı. Devices Cihazlar bölümü artık yeni simgeler ile etkin oturumlarınız hakkında daha net bir genel bakış sunuyor. Daha fazla ayrıntı görmek için herhangi bir cihaza dokunun veya uzaktan oturumunu kapatın.

Cihazlarınız için gösterilen konumların yalnızca IP adreslerine dayalı olduğunu unutmayın. Bu veriler her zaman doğru değildir, bu nedenle dizüstü bilgisayarınız siz uyurken aniden İzlanda'ya seyahat ederse şaşırmayın.

Daha Fazla Etkileşimli İfade

Bu güncelleme yeni etkileşimli ifadeler getiriyor. Herhangi bir özel sohbete tek bir 👻 👎 🤮 😂 💸 veya 🎃 gönderin, ardından tam ekran efektini ortaya çıkarması için ifadeye dokunun.

Sohbet ortağınız da sohbeti açtıysa, aynı anda hem efektleri görecek hem de titreşimleri hissedeceksiniz.

Bir önceki güncellememizden de bildiğiniz gibi bu sihir 🎆 🎉 🎈 👍 💩 ve ❤️ ile de çalışır.

Kış geliyor, ancak bir sonraki güncellememiz onu yenmek için mücadele veriyor. Bizi izlemeye devam edin!


3 Kasım 2021
Telegram Ekibi