Hareketli Çıkartmalar Düzgün Hale Getirildi

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Kapak Resmi

Çıkartmaları Ocak 2015'te piyasaya sürdük. O zamandan beri, Telegram'ın çıkartma formatı diğer uygulamalar tarafından toplam 2 milyar kişiye ulaşmak için benimsendi. Bugün, hareketli çıkartmalar için yeni bir format sunuyoruz.

Kendimize sorduk: Hareketli çıkartmalar daha az bant genişliği tüketirken durağan olanlardan daha yüksek kaliteye sahip olabilir mi? Cevabın EVET olduğu ortaya çıktı (ancak geliştiricilere kedi resimlerini hareket ettireceklerini söyledikten sonra).

Pürüzsüz Animasyonlar, Küçük Boyut

Telegram mühendisleri, her bir çıkartmanın ortalama bir fotoğraftan altı kat daha küçük olan yaklaşık 20-30 Kilobayt yer kapladığı Lottie tabanlı .TGS formatını oluşturmak için vektör grafikleri, paketleme yöntemleri ve yasak sihir ile deneyler yaptılar.

Çeşitli optimizasyonlar sayesinde, hareketli çıkartmalar GIF'lerden daha az pil tüketir ve saniyede 60 kare hızında çalışır. Bir resim bin kelimeye bedelse, her çıkartma 180.000 kelimedir.

Açık Platform

Doğal olarak, hareketli çıkartmalar özgür bir platformdur. Tüm sanatçılar yeni paketler oluşturabilir ve bunları Telegram kullanıcılarıyla paylaşabilir.

Durağan selefi gibi, Telegram'ın hareketli çıkartma formatının da mesajlaşmada yeni endüstri standardı haline gelmesi muhtemeldir. Başlamak için bu hızlı kılavuza göz atın.

Başlangıç Paketleri

Sohbetlerinizi hemen harekete geçirmek için sanatçılarımız, Coşkulu Kemirgenler'den Duyarlı Atıştırmalıklar'a kadar birkaç örnek paket oluşturdu. Çıkartma panelinizin 'Popüler' bölümünden daha fazla hareketli çıkartma paketini bulabilirsiniz. 🔥

Her zaman olduğu gibi, ruh halinize uygun bir çıkartma bulmanın en hızlı yolu ilgili bir ifade yazmaktır. Telegram hemen eşleşen çıkartmaları önerecektir.

Yeni hareketli çıkartmaları ve bir sonraki güncellememizi takip edin.


6 Temmuz 2019
Telegram Ekibi