Automatyczne usuwanie, widżety i wygasające linki zaproszeń

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Automatyczne usuwanie, widżety i wygasające linki zaproszeń

Ta aktualizacja wprowadza zegar automatycznego usuwania wiadomości w dowolnym czacie, a także nowe elastyczne linki zaproszeń i szybszy dostęp do czatów dzięki widżetom ekranu głównego. Ponadto grupy mogą teraz mieć nieograniczoną liczbę członków.

Automatyczne usuwanie wiadomości

Niektóre rozmowy nie powinny trwać wiecznie, dlatego użytkownicy Telegrama mogą usuwać wiadomości u wszystkich uczestników rozmowy w dowolnym momencie, bez śladu. Od 2013 r. użytkownicy mogą również ustawić licznik autodestrukcji dla wiadomości w sekretnych czatach.

Od dzisiaj możesz włączyć zegar automatycznego usuwania we wszystkich czatach Telegrama, który automatycznie usunie wiadomości u wszystkich uczestników po 24 godzinach lub 7 dniach od wysłania.

Automatyczne usuwanie dotyczy tylko wiadomości wysyłanych po ustawieniu licznika, wcześniejsze wiadomości pozostaną w historii czatu. W przeciwieństwie do Sekretnych czatów odliczanie rozpoczyna się, gdy wiadomości są wysyłane, a nie odczytane.

Aby włączyć licznik na Androidzie, naciśnij ⋮ » Wyczyść historię, a następnie wybierz czas trwania.
W przypadku iOS, naciśnij i przytrzymaj wiadomość, stuknij Zaznacz » Czyść czat (w lewym górnym rogu) » Włącz auto-usuwanie.

Wszystkie wiadomości pokazują odliczanie do czasu usunięcia – wystarczy dotknąć na Androidzie lub nacisnąć i przytrzymać na iOS wiadomość, aby zobaczyć licznik. 🕵️

Czas przed wygaśnięciem

W grupach i kanałach tylko administratorzy mogą włączać lub modyfikować licznik.

Widżety ekranu głównego

Aby uzyskać natychmiastowy dostęp do najważniejszych czatów, dodaj widżet Telegrama do ekranu głównego. Widżet czatu pokazuje podgląd ostatnich wiadomości, a widżet skrótów pokazuje tylko nazwy i zdjęcia profilowe.

Na Androidzie, czaty i wiadomości w widżecie zawsze będą aktualne i możesz swobodnie rozszerzać widżet, by zajął więcej ekranu. W systemie iOS widżety będą otrzymywać świeże dane tylko od czasu do czasu i nie można ich rozszerzać – wynika to z ograniczeń systemowych.

Aby dodać widżet, naciśnij i przytrzymaj ekran główny, a następnie naciśnij Widżety w systemie Android lub (+) w systemie iOS i wyszukaj Telegram.

Wygasające linki zaproszeń

Linki zaproszeń to szybki i łatwy sposób na przyprowadzenie 1 lub 1 miliona osób do grup i kanałów. Wraz z głównym linkiem zaproszenia właściciele i administratorzy mogą teraz tworzyć dodatkowe linki o ograniczonym czasie trwania, liczbie użyć lub obu na raz.

Każdy link zaproszenia można przekształcić w gotowy do zeskanowania kod QR i umieścić go na wszystkim: od broszur po billboardy. Możesz również zobaczyć, którzy użytkownicy dołączyli za pomocą danego linku zaproszenia, aby dowiedzieć się, skąd pochodzą nowi członkowie lub który format był najbardziej skuteczny dla wzrostu. 🚀

Aby wyświetlić linki zaproszeń i zarządzać nimi, otwórz profil grupy lub kanału » Edytuj » Linki zaproszeń. Naciśnij (⋮) lub (⋯), aby przekonwertować link na kod QR.

Grupy z nieograniczoną liczbą członków

Grupy Telegrama pozwalają na wymianę wiadomości, multimediów i naklejek nawet 200 000 członkom. Grupy, które są bliskie limitu, można teraz konwertować do grup rozgłoszeniowych, które zezwalają na nieograniczoną liczbę członków.

Konwersja do grupy rozgłoszeniowej sprawia, że tylko administratorzy mogą wysyłać wiadomości, ale członkowie nadal mogą dołączać do czatów głosowych.

Grupy rozgłoszeniowe są idealne dla dużych społeczności, gdzie ludzie mogą śledzić ekskluzywne wywiady, wiadomości lub po prostu luźne rozmowy.

Ulepszony import czatu

Nasi programiści nadal udoskonalają i rozszerzają funkcję importu czatu dodaną do Telegrama w zeszłym miesiącu. W przypadku dzisiejszej aktualizacji importowane wiadomości będą teraz wyświetlane posortowane według ich oryginalnej daty, jeśli zostaną dodane do czatu Telegrama, który jest nowy lub ma mniej niż 1000 wiadomości.

To ulepszenie jest obecnie dostępne dla wszystkich czatów jeden na jeden, wszystkich nowo utworzonych grup i mniejszych istniejących grup.

Ulepszony system raportowania

Każdego miesiąca Telegram przetwarza miliony raportów użytkowników, aby upewnić się, że platforma nie jest nadużywana. Żeby uczynić to bardziej wydajnym, od teraz zawsze poprosimy Cię o wybranie konkretnych wiadomości podczas wysyłania zgłoszenia.

Ponadto wszystkie opcje raportowania umożliwiają dodanie komentarza, aby nadać więcej kontekstu – na przykład podczas zgłaszania fałszywych kont.

I więcej animowanych emoji

Nowa aktualizacja zawsze oznacza nowe animacje, przetestuj więc nowe poniższe postacie, wysyłając pojedyncze emoji w dowolnym czacie.

Tymczasem wracamy do pracy. Aby umilić Ci czas oczekiwania na kolejną aktualizację, zapraszamy do wypróbowania nowych funkcji i zapoznania się z poradami (🇵🇱) na temat innych funkcji Telegrama.


23 luty 2021
Zespół Telegrama