Konum Tabanlı Sohbetler, Telefon Numarası Olmadan Kişi Ekleme ve Daha Fazlası

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Telegram 5.8: Telefon Numarası Olmadan Kişi Ekleme, Konum Tabanlı Sohbetler ve Daha Fazlası

Önceki güncellemede, gizlilik ayarlarını geliştirdik ve telefon numaranızı kimin görebileceğini kontrol etmeniz için bir yol ekledik. Bugün Telegram'da iletişim bilgilerini paylaşmayı kolaylaştırıyoruz.

Tüm yeni sohbetlerin üst kısmında artık Kişilere Ekle düğmesi bulunuyor. Bu, henüz telefon numaralarını bilmeseniz bile, size mesaj gönderen herkesi Telegram kişilerinize hızlı bir şekilde eklemenizi sağlar.

Sohbette Ekle/Engelle düğmesi

Bunun yerine ortadan kaybolmalarını tercih ederseniz, Engelle düğmesi hemen yan taraftadır.

Yakındaki Kişileri Ekleme

Hiç plaj partisinde kartvizit aradınız mı? Ya da “numaramı sizin için yazayım” derken havuza birinin telefonunu düşürdünüz mü? Artık endişelenmeyin.

Yanınızda duran (ve ayrıca bu bölümü açık olan) Telegram kullanıcılarıyla hızlı bir şekilde kişi bilgisi alışverişi yapmak için Kişiler > Yakınınızda Kişileri Ekleyin'i açın.

Bu özellik, birkaç kişi benim numaramı al dansını gerçekleştirmek için bir araya geldiğinde özellikle kullanışlıdır. Artık tüm Pokémon'unuzu sadece birkaç dokunuşla yakalayabilirsiniz.

Konum Tabanlı Sohbetler

Pokémon'dan bahsetmişken, yeni Yakındaki Kişiler bölümü aynı zamanda etraftaki herkesin katılabileceği konum tabanlı grup sohbetlerini de gösteriyor.

Yurdunuzu veya apartmanınızı birleştirmek için Yerel Grup Oluştur seçeneğine dokunun. Belki 2C'de kalan Todd'un nihayet müziği kapatmasını sağlayabilirsiniz.

Konum tabanlı grup

Bu güncelleme, konferanslardan festivallere, stadyumlara, kampüslere, aynı kafede takılan insanlarla sohbet etmeye kadar her şey için konuma dayalı grup sohbetlerinden oluşan yeni bir dünyanın kapılarını açıyor.

Grup Sohbetlerini Aktarma

Grubunuzun ev sahibi olmaktan sıkıldıysanız, bu yükü başka bir yöneticiye devredebilirsiniz. Telegram uygulamaları artık sahiplik haklarını herhangi bir gruptan ve kanaldan diğer kullanıcılara aktarmayı destekliyor.

Sahipliği Aktar düğmesini görmek için seçtiğiniz birine tam yönetici hakları verin.

Grup sahipliğini devretme

İster saatiniz sona ermiş, ister King's Landing'de ilgilenmeniz gereken bazı işleriniz olsun; bayrağı başkasına devretmek basit, iki dokunuşlu bir meseledir.

Gelişmiş Bildirim Ayrıcalıkları

Bildirim ayrıcalıkları daha da güçlendi. Artık belirli sohbetler için mesaj önizlemelerini değiştirebilirsiniz. Birçok ayrıcalığınız varsa, doğru sohbeti bulmak için Ara'yı veya anında başa dönmek için 'Tümünü Sil' seçeneğini kullanın.

Bildirim ayrıcalıkları

Siri Kısayolları

iOS cihaz sahipleri artık insanlarla sohbet açmak için Siri kısayollarını kullanabilir. Hiçbir el daha yakışıklı olamaz.

Siri

Tema Seçici ve Simge Stili

Ayrıca iOS'taki Görünüm ayarlarını yeniledik. Böylece farklı temaların neye benzeyeceğini siz daha uygulamadan önce görmeyi daha kolay hale getirdik.

iOS'taki yeni tema seçici

Bir süre önce, iOS için Telegram X uygulaması tanıtıldı, resmi Telegram oldu ve önceki kabuğu mağazadan kaldırıldı. Hala bir sebepten dolayı kullanıyorsanız, bu geçiş yapmak için iyi bir zamandır. Telegram X artık ana şubenin arkasındaki üç sürümdür.

Bazı kullanıcılar bize Telegram X simgesini daha çok sevdikleri için geçiş yapmak istemediklerini söyledi. Bu nedenle bu güncelleme, iOS uygulama simgenizin tekrar siyahlaşması için bir yol ekliyor:

Zehrinizi seçin

Bu arada, Android için Telegram X hala yerinde ve şimdilik hiçbir yere gitmiyor. Alternatif bir arayüz arıyorsanız, denemekten çekinmeyin.


23 Haziran 2019
Telegram Ekibi