Sohbet Klasörleri, Arşiv, Kanal İstatistikleri ve Daha Fazlası

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Sohbet Klasörlerine Giriş

Güncelleme: Artık tek bir bağlantı göndererek sohbet klasörlerinizi arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla veya takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Kullanıcılarımızın çoğu, son haftalarda daha da fazla olan çalışmaları ve eğitim çalışmaları için Telegram'a güveniyor. Herkesin sohbet listelerinin artan yükü işleyebildiğinden ve önemli mesajları kaçırmadığınızdan emin olmak için bugün Sohbet Klasörleri'ni tanıtıyoruz.

Çok fazla sohbetiniz varsa, artık eğlenceyi işten, ailenizle ilgili şeyleri okuldan ayırabilir, ardından sohbetlerinizden herhangi birine hızlıca erişmek için sekmeler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Kanallar, Okunmamış gibi belirli bir türdeki ya da tek tek tüm sohbetleri dahil edebilir veya hariç tutabilirsiniz.

Sohbet listeniz karmaşıklaşmaya başlayacak kadar uzun olduğunda klasörler arayüzde kullanılabilir hale gelir. Alternatif olarak, sohbet klasörlerini etkinleştirmek için uygulamanızda bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sınırsız Sabitleme

Klasörlerinizin her biri istediğiniz kadar sabitlenmiş sohbete sahip olabilir.

Klasörlerde sabitlenmiş sohbetler

Arşivlenen Sohbetler

Sohbet Klasörleri, bazı sohbetlerinizi daha görünür hale getirmek için en iyi çözümü sunar. Bazı sohbetlerinizi görünümden gizlemek istiyorsanız, bunun yerine arşivlemeyi deneyin.

Arşivlenmiş sohbetler klasörünüze aktarmak için bir sohbeti sola kaydırın. Arşivlenmiş bir sohbet bildirim aldığında, klasörden çıkar ve sohbet listenize geri döner. Sessiz sohbetler sonsuza dek arşivlenecektir.

Arşivi sola kaydırarak gizleyebilirsiniz. Ekranı aşağı sürükleyerek tekrar görebilirsiniz.

Android'de zaten Klasörler'i kullanıyorsanız, kaydırma işlemi arşivleme için çalışmaz. Bunun yerine, birden fazla sohbeti seçebileceğiniz ve daha sonra hepsini aynı anda sabitleyebileceğiniz, sessize alabileceğiniz, arşivleyebileceğiniz veya silebileceğiniz toplu işlemler menüsünü açmak için bir sohbete uzun süre basabilirsiniz.

Toplu işlemler menüsündeki Arşiv düğmesi

Masaüstü Eşitleme

Telegram'daki her şey gibi (Gizli Sohbetler hariç), Sohbet Klasörleriniz Masaüstü Uygulamalarımız da dahil olmak üzere diğer tüm bağlı uygulamalarınızla sorunsuz bir şekilde eşitlenir.

Bilgisayar ekranınızdaki ekstra alan sayesinde, bir klasör kenar çubuğu ekledik. Klasörlerinizi daha tanınabilir hale getirmek için bazı simgeler ekledik:

Çok platformlu Telegram Desktop veya özel macOS uygulamamızı edinin. Bunları kullanmıyorsanız, Telegram'ın yalnızca yarısından keyif alıyorsunuz demektir.

Kanal İstatistikleri

1000'den fazla abonesi olan bir kanalınız varsa, artık kanalın büyümesi ve yayınlarının performansı hakkında ayrıntılı istatistikler görüntüleyebilirsiniz.

Bu bilgilerle neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğrenebilirsiniz. İpucu: Kedi Resimleri.

Android'de Ses Kayıt Animasyonları

Tasarımcılarımız, bir sesli veya görüntülü mesaj kaydederken parmağınızın altında görünen süslü dalgalı animasyonlar ekledi.

Günün ipucu: Kaydı kilitlemek ve düğmeye basmadan konuşmaya devam etmek için parmağınızı yukarı kaydırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yeni Hareketli İfade

Hareketli ifade ordumuza yapılan son eklemeler, cesur olmanıza ve arkadaşlarınızı güvenli ve sağlıklı kalmaya teşvik etmenize yardımcı olabilir. Kontrol etmek için herhangi bir sohbete 🦠, 🤒, 😷, 🤕, 🤧, 🤢, 🤮, 🧼, 💉, 💊 veya 🚑 gönderin.

Çıkartma paketlerimizin çoğunun da bu durum hakkında söyleyecek bir şeyleri var. Herhangi bir sohbete 🦠 yazın ve önerileri görmek için bekleyin:

Ve Bir Şey Daha

Dünya salgın altındayken Catan veya D&D ortaklarınız mı eksik? Hareketli zarlardan sertifikalı rastgele bir sayı almak için herhangi bir sohbete 🎲 gönderin.

Şansınızı test etmeye çalışmanın yanı sıra, bir grup anketi veya dostane tartışmalar bölünmüş bir kararla sonuçlanırsa bunu eşitliği bozmak için oynanan oyun olarak da kullanabilirsiniz. Bir numara seçin, en yakın olan kazansın!

Evde kalın, güvende kalın ve bir sonraki güncellemelerimiz için bizi izlemeye devam edin!


30 Mart 2020,
Telegram Ekibi