Przenoszenie historii czatu z innych aplikacji

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Przenoszenie historii czatów z innych aplikacji i większa prywatność

Ponad 100 milionów nowych użytkowników dołączyło do Telegrama w styczniu tego roku, szukając więcej prywatności i wolności. Ale co z wiadomościami i wspomnieniami, które pozostały w starych aplikacjach?

Od dziś każdy może przenieść historię swoich czatów – łącznie z filmami i dokumentami – do Telegrama z aplikacji takich jak WhatsApp, Line i KakaoTalk. Działa to zarówno w przypadku prywatnych czatów, jak i grupowych:

Aby przenieść czat z WhatsApp na iOS, otwórz stronę Informacje o kontakcie lub Informacje o grupie w WhatsApp, stuknij Eksportuj czat, następnie wybierz Telegram w menu udostępniania.

Na Androidzie, otwórz czat WhatsApp, naciśnij ⋮ » Więcej » Eksportuj czat, następnie wybierz Telegram w menu udostępniania:

WhatsApp dla iOS pozwala także na eksportowanie czatów bezpośrednio z listy czatów. Przesuń w lewo na czacie, następnie wybierz '…' » Eksportuj czat.

Wiadomości zostaną zaimportowane do bieżącego dnia, ale będą również zawierać swoje oryginalne sygnatury czasowe. Wszyscy członkowie czatu w Telegramie zobaczą wiadomości.

Przenoś czaty i oszczędzaj miejsce

Najlepsze jest to, że wiadomości oraz media, które przenosisz, nie muszą zajmować dodatkowego miejsca. Starsze aplikacje zmuszają Cię do przechowywania wszystkich danych na Twoim urządzeniu, ale Telegram może w zasadzie zająć praktycznie zero miejsca, jednocześnie umożliwiając Ci dostęp do wszystkich Twoich wiadomości, zdjęć oraz filmów zawsze, kiedy będziesz ich potrzebować.

Możesz zwolnić miejsce i kontrolować rozmiar pamięci podręcznej w Ustawienia » Dane i przechowywanie » Wykorzystanie pamięci podręcznej.

Kontroluj swój cyfrowy ślad

Twoje dane to Twoja sprawa, dlatego właśnie użytkownicy Telegrama mogą nie tylko eksportować swoje czaty, ale także usuwać wiadomości wysłane i otrzymane dla obu stron – nie pozostawiając śladu.

Wraz z tą aktualizacją, otrzymujesz jeszcze więcej kontroli: sekretne czaty, stworzone przez Ciebie grupy oraz historia połączeń, mogą także zostać usunięte w każdej chwili, przez dowolną ze stron.

Serwery Telegrama nie zapisują informacji o usuniętych czatach czy połączeniach, więc te dane znikną całkowicie, na zawsze.

Ulepszone czaty głosowe

Teraz możesz zobaczyć na górze strony z historią połączeń, które z Twoich grup mają aktywne czaty głosowe.

Podczas czatu głosowego możesz dostosować głośność poszczególnych użytkowników, aby wygodnie zarządzać głośnością mikrofonów. Zmiany dokonywane przez administratorów grup dotyczyć będą wszystkich uczestników czatu.

Ulepszony odtwarzacz muzyki

Podczas odtwarzania utworu dotknij nazwisko autora w odtwarzaczu, aby wyświetlić jego utwory ze wszystkich swoich czatów. Jeśli chcesz przeskoczyć do przodu lub powtórzyć coś, co przegapiłeś, naciśnij i przytrzymaj przyciski Następny i Poprzedni, aby przewijać do przodu i do tyłu.

Dodaliśmy również efekt zanikania, aby zadowolić Twoje uszy podczas wstrzymywania i wznawiania muzyki.

Naklejki powitalne

Jeśli masz kontakty, które niedawno dołączyły do Telegrama, miłym akcentem może być powitanie ich za pomocą jednej z unikalnych funkcji Telegrama. W nowych czatach zostanie zasugerowana naklejka z pozdrowieniami, gotowa do wysłania jednym dotknięciem.

Nowe animacje na Androidzie

Nowa aktualizacja oznacza nowe, eleganckie animacje interfejsu. Sprawdź, czy zauważysz je wszystkie podczas pobierania plików, odtwarzania muzyki lub ładowania czatów po zalogowaniu.

Zgłaszanie fałszywych kanałów

Wszystkie aplikacje Telegrama umożliwiają zgłaszanie spamu i innych rodzajów nielegalnych treści, w tym wezwań do przemocy lub wykorzystywania dzieci. Teraz możesz również zgłaszać fałszywe kanały lub grupy podszywające się pod znane osoby, lub organizacje. Otwórz stronę ich profilu i dotknij '…' » Zgłoś » Fałszywe konto, aby poinformować nas, że dzieje się coś podejrzanego. Nasi moderatorzy będą się przyglądać.

Ulepszona dostępność

Wiele usprawnień dostępności zostało dodanych zarówno dla użytkowników TalkBack, jak i VoiceOver. Ponieważ stale udoskonalamy interfejsy aplikacji dla wszystkich użytkowników, zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na naszej Platformie sugestii.

Serdecznie witamy wszystkich, którzy niedawno do nas dołączyli! Następna aktualizacja nie powinna zająć dużo czasu.


28 stycznia 2021
Zespół Telegrama