Czaty głosowe zrobione dobrze

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Czaty głosowe zrobione dobrze

Od 2013 roku przesuwamy granice możliwości czatów grupowych, dodając takie funkcje, jak odpowiedzi, wzmianki z inteligentnymi powiadomieniami, zaawansowane ankiety, narzędzia administracyjne, statystyki grup, a także zwiększyliśmy maksymalną liczbę członków grupy do setek tysięcy. Wiele z tych innowacji zainspirowało innych twórców aplikacji i na zawsze zmieniło sposób komunikowania się ludzi.

Dzisiaj grupy Telegrama zyskują zupełnie nowy wymiar dzięki czatom głosowym – trwałym połączeniom konferencyjnym, do których członkowie mogą dołączać i opuszczać je, kiedy chcą. Nasza 12 aktualizacja w 2020 roku dostarcza je w sam raz na zdalne kolędy.

AKTUALIZACJA Marzec 2021: Nie przegap Czaty głosowe 2.0: kanały, miliony słuchaczy, nagrywanie czatów, narzędzia administracyjne

Czaty głosowe

Każda grupa Telegrama może teraz stać się zawsze włączonym pokojem rozmów głosowych. Czaty głosowe działają równolegle do istniejącej komunikacji tekstowej i medialnej, dodając do grupy ożywioną warstwę efemerycznej rozmowy. Mogą być używane jako wirtualne przestrzenie biurowe dla zespołów lub nieformalne salony dla dowolnej społeczności.

Chociaż czaty grupowe nie są rozmowami grupowymi, mogą osiągnąć podobne cele, oferując większą elastyczność zamiast starodawnego planowania. W większych grupach dają one również wyjątkowe możliwości rozmowy z ludźmi.

Grupy z aktywnymi czatami głosowymi mają u góry specjalny pasek, który pokazuje kto mówi w danej chwili (a nawet jak jest głośno). To może Ci pomóc wybrać odpowiedni moment na dołączenie.

Po dołączeniu do czatu głosowego możesz swobodnie poruszać się po aplikacji, przeglądać rozmowy i wysyłać wiadomości. Będziesz przez cały czas uczestniczyć w rozmowie, a elementy sterujące mikrofonem pozostaną na ekranie, dzięki czemu w dowolnym momencie możesz szybko wyciszyć i wyłączyć wyciszenie.

Jeśli korzystasz z Androida, możesz w pełni korzystać z czatu głosowego dzięki pływającemu widżetowi dla całego systemu, który pokazuje elementy sterujące mikrofonem i kto aktualnie mówi, nawet gdy Telegram jest w tle. Święty Mikołaj też korzysta z Androida i potrzebuje zawsze otwartego nawigatora w saniach.

Możesz rozmawiać z każdym, kto jest online lub zaprosić więcej ludzi za pomocą poręcznego menu. Czaty głosowe mogą pomieścić do kilku tysięcy uczestników, co oznacza, że można pracować nad wszystkim, od konsultacji z członkami rodziny podczas zakupów po ogromne wydarzenie na żywo.

Na koniec – co nie jest mniej ważne – czaty głosowe pokazują spektakularne animacje. Aby to osiągnąć, nasz projektant musiał sprzedać duszę diabłu, a my uważamy, że było to tego warte.

Aby utworzyć czat głosowy i znaleźć swój własny, unikalny sposób korzystania z niego, otwórz profil dowolnej grupy, w której jesteś administratorem, dotknij (⋯) lub (⋮) i wybierz Rozpocznij czat głosowy.

Mamy nadzieję, że czaty głosowe zmienią sposób, w jaki ludzie współpracują i utrzymują kontakt podobnie jak wcześniej grupy Telegrama. W nadchodzących tygodniach będziemy je dalej udoskonalać, wsłuchując się w opinie użytkowników, ulepszając tłumienie szumów i dodając więcej funkcji, takich jak wideo i udostępnianie ekranu.

Skróty Naciśnij i mów

W Telegram Desktop i natywnej aplikacji na macOS dla czatów głosowych możesz zdefiniować klawisz Naciśnij i mów, nawet jeśli Telegram nie jest na pierwszym planie. W końcu znaleźliśmy zastosowanie dla twojego klawisza Caps Lock!

Kontury naklejek

Animowane naklejki w Telegramie są zoptymalizowane pod kątem wydajności i zapewniają płynną 180 klatkową animację z nieskończoną rozdzielczością, mając mniej niż 50 KB.

Dzięki dzisiejszej aktualizacji naklejki ładują się jeszcze szybciej niż wcześniej i pokazują połyskujący kontur tego, co zaraz zobaczysz. Uważaj jednak, aby nie mrugnąć, bo przegapisz to.

Pamięć na karcie SD w systemie Android

Użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą teraz przenosić dane aplikacji Telegram z pamięci wewnętrznej na kartę SD, umożliwiając tym, którzy mają małą ilość miejsca na zapisanie większej ilości multimediów i plików oraz maksymalizować możliwości korzystania z Telegrama.

Ustawienia użycia pamięci

Pamiętaj, że zawsze możesz przechowywać niewiarygodnie mały ślad pamięci Telegrama na swoim urządzeniu. Więcej pomysłów znajdziesz w Ustawienia » Dane i przechowywanie » Wykorzystanie pamięci podręcznej.

Nowe animacje w Androidzie

Dodaliśmy nowe, zgrabne animacje w całej aplikacji na Androida – po dotknięciu przycisku Nowa wiadomość, otwarciu profili, zarządzaniu folderami czatu i wszędzie tam, gdzie widzisz liczniki wiadomości.

Ogłaszanie wiadomości na iOS

Jeśli nadal korzystasz z iOS, możesz kazać Siri odczytywać na głos w słuchawkach przychodzące wiadomości. Otwórz Ustawienia » Powiadomienia » Ogłaszaj wiadomości przez Siri i ustaw Telegram na WŁ., aby być na bieżąco z rozmowami nawet podczas zmywania naczyń.

Ulepszenia edycji

Użytkownicy Androida mogą teraz szybko edytować zdjęcie, które już wysłali, aby dodać efekty, rysunki lub naklejki za pomocą naszego potężnego edytora multimediów. Użytkownicy iOS mogą stuknąć przycisk ołówka, aby szybko edytować i odesłać otrzymane zdjęcie.

Każda z tych funkcji była wcześniej dostępna tylko na jednej z platform, ale teraz zarówno iOS, jak i Android oferują równe możliwości rysowania wąsów na selfie.

Ulepszenia edycji na iOS i Androidzie

Podczas edycji wiadomości lub podpisu, w miarę zbliżania się do maksymalnej długości wiadomości, pojawi się licznik pokazujący, ile znaków pozostało Ci jeszcze do końca

Więcej animowanych emoji

Żadna aktualizacja nie jest kompletna bez jeszcze większej liczby animowanych emoji. Jak zwykle, po prostu wyślij wiadomość z jedną emoji, aby otrzymać na czacie jedną z nich 👇.

Gdzieś tam jest historia o cyber-kowboju rozwiązującym zagadkę morderstwa.

Platforma sugestii funkcji

Wiele funkcji Telegrama zaczęło się od sugestii użytkowników. Aby pomóc zidentyfikować potencjalne nowe funkcje i zlokalizować błędy w aplikacji, uruchomiliśmy publiczną Platformę błędów i sugestii.

Zauważ, że platforma obsługuje obecnie tylko jeden język – angielski. Jest to konieczne, aby nasi użytkownicy z całego świata nie tworzyli dziesiątek żądań dotyczących tych samych funkcji we wszystkich językach.

Będziemy stopniowo wprowadzać możliwość sugerowania nowych funkcji i zgłaszania błędów, aby upewnić się, że każde zgłoszenie przyciąga uwagę, na jaką zasługuje. Wszyscy użytkownicy Telegrama mogą już przeglądać istniejące wpisy i głosować na nie.

I to wszystko na dziś, zobaczymy się w 2021 r. lub gdy skończymy budować kolejną wielką rzecz – cokolwiek nastąpi wcześniej.


23 Grudnia 2020
Zespół Telegrama


P.S. Koniec roku to zwykle czas na spojrzenie wstecz na ostatnie 12 miesięcy. Zamiast tego, nasz założyciel – Pavel Durov – właśnie ogłosił swoją strategię zrównoważonego rozwoju Telegrama, aby nadal zapewniać wspaniałe funkcje przez dekady.