Profil Videoları, 2 GB Dosya Paylaşımı, İyileştirilmiş Yakındaki Kişiler ve Daha Fazlası

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Profil Videoları, İyileştirilmiş Yakındaki Kişiler, 2 GB Dosya Paylaşımı ve Daha Fazlası

Bugünün güncellemesi; Profil Videoları'nın yanı sıra Yakındaki Kişiler'in geliştirilmiş özelliklerini, dosya başına 2 GB'a kadar sınırsız dosya paylaşımını, sohbet listeniz ve bildirimleriniz için mini küçük resimleri, grup istatistiklerini ve daha fazlasını içeriyor.

Profil Videoları

Artık profilinize bir video yükleyebilir ve sohbetlerdeki sabit profil resminiz olarak istediğiniz herhangi bir kareyi seçebilirsiniz. Hareket halindeyken kendinizi yakalayın veya Harry Potter'ın büyülü bir resmindeymiş gibi insanlara göz kırpın ve el sallayın.

Yüklediğiniz herhangi bir videoda olduğu gibi, medya düzenleyicimiz kaliteyi artırmanıza veya hareketli çıkartmalarla kendinizi süslemenize yardımcı olacaktır.

Ruh haliniz değiştikçe, ‘Ana olarak ayarla’ öğesine dokunarak bir önceki profil fotoğrafına veya videosuna hızlı bir şekilde geri dönebilirsiniz. Zamanı geri sarmak ve sonsuza kadar genç kalmak için harika.

Yumuşak Ten

Medya düzenleyiciden bahsetmişken, ön kamera ile çektiğiniz herhangi bir fotoğraf veya video artık medya düzenleyicide yumuşak ten seçeneğine sahiptir. Ama muhteşem görünmek için buna ihtiyacın yok, sen zaten muhteşemsin.

İyileştirilmiş Yakındaki Kişiler

Profil videoları, yeni insanlarla tanışmayı çok daha ilginç hale getiriyor ve bu durum için Yakındaki Kişiler bölümünü uyarladık.

İnsanlar, Yakındaki Kişiler bölümü aracılığıyla sizinle iletişime geçtiğinde, artık onların ne kadar uzakta olduklarını göreceksiniz. Ve yakındaki biriyle sohbet etmeye başladığınızda, Telegram aranızdaki buzları kırmak için bir tebrik çıkartması önerecektir. Neyse ki tüm çıkartmalarımız dışa dönük.

İyileştirilmiş Yakındaki Kişiler

Artık insanlar bu cesur yeni dünyaya dikkatlice giriyorlar. Arkadaş edinmenin ve dünyayı yeniden doldurmanın ve çıkartma koleksiyonlarınızı karşılaştırmanın zamanı geldi. Kişiler > Yakındaki Kişiler bölümüne gidin ve ’Beni görünür yap’ seçeneğine dokunmayı deneyin.

Mini Küçük Resimler

Gelen resmin sadece başka bir komik resim mi yoksa beklediğiniz selfie mi olduğunu hiç merak ettiniz mi? Yeni sohbet listesi küçük resimleri sayesinde bir mesajda hangi medyanın olduğunu hemen öğrenin.

Sohbet listesindeki mini küçük resimler

Yeni küçük resimler bildirimlerde ve mesaj arama sonuçlarında da görünür. Bir daha asla kedi fotoğrafını kaybetme.

Önizlemelerden bahsetmişken, sohbeti açmadan mesajları önizlemek için sohbet listesindeki bir profil resmine basılı tutabilirsiniz. Bu özellik 2018'den kalma, ancak konuşan bir kalamarın burada bundan bahsetmemizi söylediği bir rüya gördük.

Kişiler Dışındaki Yeni Sohbetleri Filtreleyin

Yakındaki Kişiler ve 200.000 üyeye kadar olan gruplar sayesinde, her zaman sohbet etmek için birini bulabilirsiniz. Topluma mâl olmuş kişiler bazen tam tersi bir soruna sahiptir ve aldıkları ilgiyi azaltmak isteyebilirler. Bunu da ele aldık.

Kişilerinizde olmayanlardan çok fazla mesaj alıyorsanız, kişilerinizde olmayanlardan gelen yeni sohbetleri otomatik olarak arşivlemek ve sessize almak için Gizlilik ve Güvenlik ayarlarındaki yeni anahtarı deneyin. Bu sohbetlere Arşiv klasöründen istediğiniz zaman erişebilir ve tek bir dokunuşla ana sohbet listesine geri getirebilirsiniz.

Grup İstatistikleri

500'den fazla üyesi olan büyük grupların sahipleri artık etkinlikleri ve büyümeleri hakkında güzel, ayrıntılı grafikler görüntüleyebilirler. Grup istatistikleri ayrıca mesaj sayısına ve mesajlarının ortalama kaç karaktere sahip olduğuna göre de en iyi üyelerin bir listesini gösterir.

Bu arada, Kanal İstatistiklerini almak için gereken en düşük abone sayısı da 500'e düşürüldü. 🎉 Yakın gelecekte 100 veya daha fazla üyeye sahip tüm grupların yöneticileri için grup istatistiklerini erişime açmayı planlıyoruz.

Android Ekstraları

Android'deki müzik oynatıcı, şık yeni simgeler ve genişletilebilir bir parça listesi ile yeniden tasarlandı. Döngüyü kontrol etmek, karıştırmak ve parça sırasını tersine çevirmek için soldaki düğmeye dokunun. Böylece oynatma listeniz sizinle birlikte ay yürüyüşü yapabilir.

Uzun bir mesaj yazarken mesaj giriş çubuğu sorunsuz bir şekilde büyüyecektir. Ve video düzenleyici artık dikey olarak çektiğiniz videolardaki kanıtları gizlemenize yardımcı olmak için videoları kırpmanıza ve döndürmenize izin veriyor.

Telegram Desktop'ta Birden Fazla Hesap

Telegram, oturum kapatmadan farklı telefon numaralarından sahip 3 hesap ile oturum açmanıza olanak tanır. Mobil kullanıcılarımız 2017'den beri bu özelliğin tadını çıkarıyor ve bugün çok platformlu Telegram Desktop'a bu özellik geliyor.

Her zaman olduğu gibi, bu özellik telefonunuzda aktif bir bağlantı gerektirmez, tüm uygulamalarımız tamamen kendi kendine yeterlidir.

Daha Fazla Hareketli İfade

Hareketli ifade ordusumuz büyümeye devam ediyor (kendine not: daha büyük bir kışla inşa et). Bir sohbette bunlardan birini 👇 almak için, sadece tek bir ifade ile bir mesaj gönderin ve hayata geçişini izleyin.

Dikkatli olun, biri ısırıyor. Ve hangisi olduğunu söylememize izin vermiyor.

Daha etkileşimli bir şey arıyorsanız, gol atıp atmadığınızı görmek için herhangi bir sohbete tek bir ⚽ ifadesi göndermeyi deneyin:

Ve Bir Şey Daha

2014'ten bu yana, Telegram kullanıcıları her biri 1.5 GB'a kadar olan dosyaları paylaşıyorlar, bu da 16 MB'dan 93 kat daha büyük (ki bu tamamen rastgele bir sayı, bunun ne anlama gelebileceği hakkında hiçbir fikrimiz yok).

Şu andan itibaren, her biri 2 GB'a kadar olan sınırsız sayıda medya ve dosyayı gönderebilirsiniz.


Ve bugünlük bu kadar. Şu anda yılın ortasındayız. Sekiz büyük güncellemeyi arkamızda bıraktık ve uzun zamandır beklenen özellikler çok yakında. Bizi izlemeye devam edin!


26 Temmuz 2020
Telegram Ekibi