Zamanlanmış Mesajlar, Hatırlatıcılar, Özel Bulut Temaları ve Daha Fazla Gizlilik

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Zamanlanmış Mesajlar, Hatırlatıcılar, Özel Bulut Temaları ve Daha Fazla Gizlilik Hakkında

Önceki güncellememizde, Gönder düğmesine basılı tuttuğunuzda görünen kullanışlı bir menü eklemiştik. Bugün bu menüyü, önceden plan yapmanıza yardımcı olacak yeni bir seçenekle dolduruyoruz.

Herhangi bir sohbette 'Gönder' düğmesine basılı tutun ve gelecekte belirli bir zamanda otomatik olarak bir şeyler göndermek için 'Mesajı Zamanla' seçeneğini seçin (DeLorean dahil değildir).

Zamanlama, 'Kayıtlı Mesajlar' sohbetinizde de çalışır ve zamanlanan yayınlarınızı hatırlatıcıya dönüştürür. Gelecek haftaki bir diş hekimi randevusu ya da pizza teslimatı için zamanında uyanmakla ilgili kendi zaman yolculuğunuzun sekreteri olun.

Zamanlanmış bir mesaj veya hatırlatma gönderildiğinde, bir 📅 ile işaretlenmiş özel bir bildirim alırsınız. Böylece geçmişte zamnaladığınız mesajlara hazırlıksız yakalanamazsınız.

Özel Bulut Temaları

Telegram'ın görünümü 2017 yılından beri özelleştirilebiliyor. Bugünkü güncelleme, bunu yerel masaüstü uygulamalarımız da dahil olmak üzere tüm platformlarda her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Önceden ayarlanmış bir vurgu rengini seçin veya renk çemberinden benzersiz bir şey seçin; uygulama tüm öğeleri buna göre ayarlayacaktır. Telegram'ın eEn sevdiğiniz renkte nasıl göründüğünü görün, mavi - hayır, sarı!

Artık renk ve duvar kağıdı seçeneklerinize göre kolayca yeni temalar oluşturabilir, ardından bunları manuel olarak ince ayarlayabilir veya hemen paylaşabilirsiniz. Her temanın, herkesin temanıza ve duvar kağıdınıza yalnızca bir iki dokunuşla geçmesini sağlayan bir paylaşım bağlantısı vardır.

iOS'ta yeni bir tema oluşturma

Temanızı değiştirdiğinizde, tüm kullanıcıları için güncellenir. Bu şekilde, uygulamanızın görünümünü Telegram güncellemeleri olarak gelişecek şekilde güncelleyebilir veya mevsimlere göre değiştirebilirsiniz.

Bulut temalarını denemek için Sky Blue veya Desert'e bir göz atın. Bunlar hem iOS hem de Android için çalışacaklar ve en azından beklediğiniz zaman onları turuncu renkte asit yeşili olarak güncellemeye yemin ediyoruz.

Yeniden Tasarlanan Mesaj Seçenekleri

iOS'ta, mesaj seçeneklerini iletme, yanıtlama ve daha fazlası için tek bir menüde topladık. Artık yalnızca tam metin yerine kopyalamak veya paylaşmak için mesajın herhangi bir bölümünü de seçebilirsiniz.

Yeni Gizlilik Ayarları

Telegram grupları herkese açık olabilir ve her biri 200.000'e kadar üye tutabilir. Onları başlatırken, kedilerinizle doğru bir şekilde övünebileceğiniz kampüsler, kongreler ve alanlar düşünüyorduk. Bununla birlikte, Telegram toplulukları da insanlar tarafından baskı karşısında kendilerini örgütlemek için giderek daha fazla kullanılıyor.

Tüm insanların görüşlerini ifade etme ve özel olarak iletişim kurma hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. Bu hakları daha da korumak için, bugün Telegram'ın Gizlilik Ayarları'nın cephaneliğini genişletiyoruz.

Telefon Numaramı Kim Görebilir? seçeneğini 'Hiç kimse' olarak ayarlarsanız, aşağıda yeni bir seçenek belirecek ve bu seçeneğe sahip olanlar için görünürlüğünüzü kontrol etmenize olanak sağlayacaktır. Numaramla Beni Kim Bulabilir? seçeneğini 'Kişilerim' olarak ayarlamak, numaranızı kişi olarak ekleyen rastgele kullanıcıların profilinizi bu numarayla eşleştirememesini sağlayacaktır.

Kullanıcılarımızın çoğu gibi, uygulamadaki arkadaşlarınızı ve aile üyelerimizi belirlemek için telefon kişilerini yüklemeye güveniyorsanız, bu ayar size engel olmayacaktır.

Daha Fazla Hareketli İfade

İster özgürlük için savaşıyor, ister kahve için kuyruğa giriyor olun, hareketli ifade ailemize yeni eklemeler için büyük olasılıkla bir kullanım bulacaksınız.

Daha önce olduğu gibi, hareket halindeki ruhlarını açığa çıkarmak için tek bir 😧, 😡, 💩, 😢 veya 😮 gönderin.

Ve hepsi bu, millet! Bir sonraki güncellememizi beklerken, Telegram'ın kısa tarihine göz atın. Ya da okumayı sevmiyorsanız, banyo yapın ve bu hareketli lastik ördek çıkartmalarının tadını çıkarın.


5 Ekim 2019
Telegram Ekibi