Sessiz Mesajlar, Yavaş Mod, Yönetici Başlıkları ve Daha Fazlası

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
5.10 güncelleme kapağı

Önceki güncelleme Telegram'a daha fazla hareket getirdi. Bu güncelleme daha fazla huzur getiriyor. Artık uyuduklarını, ders çalıştıklarını veya bir toplantıya katıldıklarını bilerek arkadaşlarınıza özgürce mesaj gönderebilirsiniz.

Herhangi bir mesajın veya medyanın ses olmadan teslim edilmesi için Gönder düğmesini basılı tutmanız yeterlidir.

Alıcınız her zamanki gibi bir bildirim alır ancak Rahatsız Etme modunu etkinleştirmeyi unutmuş olsa bile telefonu ses çıkarmaz.

Kilit ekranında sessiz bildirim

Bu aynı zamanda, sabahın beşinde acil bir fikir edinmeniz durumunda gruplarda da işe yarar. Ancak iş sohbetinizdeki herkesi uyandıracak kadar acil değildir.

Yavaş Mod

Yönettiğiniz bir grubun takibi zorlaşıyorsa, Grup İzinleri bölümünde artık bir Yavaş Mod anahtarı bulunuyor.

Grup İzinleri bölümündeki Yavaş Mod ayarları

Bir yönetici bir grupta Yavaş Modu etkinleştirdiğinde, seçtikleri aralıkta yalnızca bir mesaj gönderebileceksiniz. Bir zamanlayıcı, bir sonraki mesajınızı göndermeden önce ne kadar beklemeniz gerektiğini gösterecektir.

Bir kullanıcının giriş alanında görülen Yavaş Mod zamanlayıcısı

Yavaş mod, her bir mesajın değerini artırırken gruptaki konuşmaları daha düzenli hale getirebilir. Kalıcı olarak açık tutun veya yoğun saat trafiğini kısmak için gereken şekilde değiştirin.

Yönetici Başlıkları

Yeni zaman lordu güçleri yeterli değilse, grup sahipleri artık ‘Meme Queen’, ‘Spam Hammer’ veya ‘El Duderino’ gibi yöneticiler için özel başlıklar ayarlayabilirler.

Yönetici hakları ekranındaki özel başlık bölümü

Varsayılan yönetici etiketlerinde olduğu gibi, gruptaki her mesajda özel başlıklar gösterilir. Böylece üyeler belirlenen ‘Efsane Avcısı’ ile konuştuklarını bilirler.

Bir gruptaki özel bir başlığa sahip bir yöneticiden gelen mesaj

Özel bir başlık eklemek için, Grup Ayarları'ndan yönetici haklarını düzenleyin.

Zaman Damgaları ve İyileştirilmiş Kaydırma

Videolar artık, aradığınız anı bulmanıza yardımcı olmak için ilerledikçe küçük resim önizlemelerini görüntülüyor.

Bir video başlığına 0:45 gibi bir zaman damgası eklerseniz, otomatik olarak bir bağlantı olarak vurgulanır. Bir zaman damgasına dokunmak, videoyu doğru yerden oynatır. Bu, bir videoyu yanıtlarken bir zaman damgasından bahsederseniz de çalışır.

Kurzgesagt bölümünü paylaşırken en sevdiğiniz anları işaretlemek istiyorsanız, YouTube videolarında da zaman damgaları destekleniyor.

Hareketli İfade

Hareketli çıkartmalarınız varken, neden bir adım daha ileri gidip hareketli ifadeler almıyorsunuz? Bunları kontrol etmek için herhangi bir sohbete tek bir ❤️, 👍, 😒, 😳 veya 🥳 gönderin.

Hayatınız son zamanlarda çok hareketli geliyorsa, çıkartma ayarları artık döngüsel oynatma için bir geçiş sunuyor. Devre dışı bırakıldığında, hareketli çıkartmalar sadece bir kez oynatılır ve hareketsiz kalır.

Android'in Yeni Ek Menüsü

Android'in ek menüsü yenilenerek medyaya daha fazla yer kazandırdı. Artık daha geniş küçük resimler, fotoğrafları ve videoları bir bakışta seçmeyi kolaylaştırıyor ve yukarı kaydırmak, daha iyi göz atmak için Galerinizin tamamını ortaya çıkarıyor.

Konumlar, anketler ve müzik gibi diğer ek seçeneklerinde sola ve sağa kaydırabilirsiniz. Medya seçerken, öğeleri sıkıştırılmamış belgeler olarak göndermek için ‘…’ öğesine dokunun.

A screenshot of the options from the '...' menu

iOS'ta Gece Modu için Vurgu Renkleri

iOS kullanıcıları artık gece temaları için vurgu renkleri seçebilirler. Sonuçta, gece her zaman siyah ve mavi olmak zorunda değil.

Yorumlar Bileşeni

Comments.App, kanal gönderilerine yorum yapma aracımız ve artık web sitenize bir yorum bileşeni eklemenize izin veriyor.

Bileşen yerleştirildiğinde, Telegram kullanıcıları sadece iki dokunuşla oturum açabilir; metin ve fotoğraflarla yorum bırakabilir, ayrıca başkalarının yorumlarını beğenebilir, beğenmeyebilir ve yanıtlayabilir.

Ayrıca yorumlara abone olabilir ve @DiscussBot'tan bildirim alabilirler.

Başka bir yoruma yanıt olarak gönderilen bir fotoğrafı içeren yorumlar bileşeninin ekran görüntüsü

Yeni bileşeni denemek için bu sayfayı tarayıcınızda açın. Henüz Anlık Görünüm sayfalarını desteklemiyor… 😈

Şimdilik hepsi bu kadar. Endişelenmeyin, bir sonraki Telegram güncellemesi sessizce gönderilmeyecek.


9 Ağustos 2019
Telegram Ekibi