Голосові чати

Читати оригінал англійською
Голосові чати

Від самого запуску у 2013 році ми розширюємо межі можливого у групових чатах. За ці сім років ми впровадили відповіді, згадування з розумними сповіщеннями, просунуті опитування та вікторини, гнучкі налаштування для адміністраторів, статистику для груп, а також збільшили максимальну кількість учасників до сотень тисяч. Багато з цих нововведень надихнули творців інших застосунків — і назавжди змінили те, як люди спілкуються в мережі.

Еволюція груп триває. Сьогодні, у 12-му оновленні Telegram за 2020 рік, ми презентуємо голосові чати — аудіоконференції нового типу, до яких учасники групи можуть підʼєднуватися в будь-який момент.

Голосові чати

У будь-якій групі тепер можна запустити голосовий чат для нагальних бесід у реальному часі. Спілкування в голосовому чаті відбувається паралельно зі звичайним листуванням — текст і голос органічно доповнюють один одного в єдиному просторі.

На відміну від голосових дзвінків, учасникам не потрібно зідзвонюватися: голосовий чат відкритий для них постійно. Він може слугувати віртуальним офісом, майданчиком для неформальних розмов, які не лишать сліду в історії повідомлень, — чи навіть місцем для нових знайомств, особливо якщо група має тисячі учасників.

Коли у групі є активний голосовий чат, у верхній плашці показується, хто з учасників зараз говорить. Якщо люди вам цікаві, ви можете приєднатися послухати — так, якби почули розмову колег у сусідньому кабінеті.

Під’єднавшись до чату, ви зможете продовжувати користуватися застосунком, читати та надсилати повідомлення. Кнопки для керування мікрофоном залишаться під рукою, аби швидко ввімкнути або вимкнути його, коли захочеться щось сказати.

Користувачам Android доступний режим відображення над іншими програмами. У цьому режимі ви можете керувати мікрофоном та бачити, хто говорить у чаті, навіть якщо застосунок згорнутий.

У будь-яку мить ви можете запросити до голосового чату інших учасників, з якими хотіли б поспілкуватися. Голосові чати підійдуть як для дружніх бесід, навчальних занять чи робочих зустрічей, так і для масових заходів, фестивалів чи конференцій — адже до кожного чату можуть одночасно під’єднатися тисячі учасників.

Крім усього переліченого, голосові чати відрізняються барвистими анімаціями, за котрі нашому дизайнерові довелося продати дияволу не одну, а одразу декілька душ.

Щоб запустити голосовий чат, достатньо перейти до профілю групи, у якій ви маєте права адміністратора, та обрати «Більше» (… або ⋮) > «Почати голосовий чат».

Сподіваємося, що голосові чати, як до цього групові бесіди, змінять те, як люди спілкуються та спільно працюють у мережі. Зі свого боку, ми продовжимо їх покращувати: вдосконалювати якість звуку та заглушення шумів, стежити за побажаннями користувачів і розширювати функціонал, зокрема такими можливостями, як трансляція екрана або відео.

Гарячі клавіші

У застосунку для ПК та в окремому застосунку для macOS можна вибрати клавішу, що буде вмикати мікрофон у голосовому чаті, навіть якщо в цю мить ви користуєтесь іншою програмою.

Силуети наліпок

Анімовані наліпки в Telegram легкі та виразні: вони займають не більше ніж 50 Кб і використовують плавну анімацію зі швидкістю 180 кадрів на секунду.

У сьогоднішньому оновленні нам вдалося зробити завантаження наліпок іще швидшим. Крім того, під час завантаження тепер видно силуети, що переливаються — якщо, звісно, ви встигнете їх помітити.

Android: зберігання даних на карті SD

Щоб вільно завантажувати файли та медіа, коли в телефоні зовсім мало вбудованої пам’яті, користувачі Android можуть перемкнути зберігання даних програми на карту пам’яті SD.

Налаштування використання памʼяті

У Telegram не потрібно постійно зберігати завантажені файли на пристрої: якщо ви очистите кеш застосунку, то будь-коли зможете знову завантажити потрібні файли з хмари. Очистити кеш або налаштувати, як довго файли зберігатимуться на пристрої, можна в налаштуваннях Telegram: Дані та сховище > Використання сховища.

Нові анімації для Android

У застосунку Android з’явилися нові плавні анімації, коли ви натискаєте на кнопку Нове повідомлення, переходите до профілю користувача або редагуєте папки з чатами, а також для будь-яких лічильників повідомлень.

Нові можливості редагування

Користувачі Android тепер можуть відредагувати надіслане фото без повторного надсилання – наприклад, додати в медіаредакторі малюнок, текст або наліпки. Користувачі iOS можуть швидко відредагувати та надіслати назад отриману світлину, без потреби зберігати її та завантажувати знову.

Кожна з цих функцій раніше буда доступною лише на одній з платформ, а тепер користувачі iOS та Android мають однакові можливості для редагування.

Нові можливості редагування на iOS та Android

Крім того, при редагуванні повідомлень і описів фото тепер можна бачити, скільки символів вам залишилося до ліміту.

Нові анімовані емодзі

Ми продовжуємо додавати нові анімовані емодзі з кожним оновленням. Щоб побачити анімовану версію, надішліть до будь-якого чату один із цих емодзі 👇 окремим повідомленням.

Можливість пропонувати нововведення

Багато з нововведень Telegram — це втілені в життя ідеї та пропозиції від користувачів. Сьогодні ми запускаємо публічну платформу для пропозицій та повідомлень про помилки.

Зауважте, що наразі платформа підтримує лише одну мову — англійську. Це необхідно для того, щоб наші користувачі зі всього світу не створювали десятки однакових пропозицій різними мовами.

Платформа запускатиметься поступово, щоб ми могли приділити належну увагу кожному зверненню. Усім користувачам уже доступний список поданих звернень та можливість голосувати за них.

На цьому ми повертаємося до роботи над новими оновленнями. Щасливих зимових свят!


23 грудня 2020
Команда Telegram


P.S. У грудні прийнято підбивати підсумки року. Натомість Павло Дуров поділився стратегією розвитку, що дозволить Telegram працювати власним коштом, залишитися незалежним і продовжувати регулярно впроваджувати нові можливості в наступні десятиріччя.

Other News

Панель мінізастосунків, платні медіа, пошук історій та інше

Наше червневе оновлення додає можливість згортати мінізастосунки в компактну панель, допомагає творцям контенту монетизувати свої канали…
Jun 30, 2024

Зірки Telegram: оплачуйте цифрові товари та багато іншого

Понад 400 мільйонів користувачів щомісяця взаємодіють з ботами та мінізастосунками у Telegram — купують товари, отримують доступ до послуг…
Jun 6, 2024

Ефекти повідомлень, пошук за хештегом та інші нововведення

З цим оновленням ви матимете змогу додавати дивовижні анімовані ефекти до повідомлень, які надсилаєте, переміщувати описи до медіа вгору…
May 31, 2024

Розділ «Мій профіль», рекомендовані канали та ще 15 нових можливостей

Цього місяця ми додали понад 15 можливостей, включно з рекомендованими каналами, переглядом власного профілю та показом вашого каналу й…
Apr 25, 2024