FAQ kanały

To FAQ dotyczy kanałów Telegrama.
Powrót do głównego FAQ »


P: Co to jest kanał?

Kanały są narzędziem do nadawania wiadomości publicznych do dużych grup odbiorców. W rzeczywistości kanały mogą mieć nieograniczoną liczbę członków. Kiedy publikujesz na kanale, wiadomość jest podpisana nazwą kanału, a nie Twoją. Możesz wyznaczyć dodatkowych administratorów, którzy pomogą Ci zarządzać kanałem. Nowi członkowie mogą zobaczyć całą historię wiadomości na kanale, gdy do niego dołączą.

Jeśli chcesz zobaczyć przykład, dołącz do naszego oficjalnego kanału Telegrama, aby otrzymywać powiadomienia o naszych aktualizacjach.

Aby utworzyć kanał:
iPhone: Rozpocznij nową wiadomość (stuknij ikonę w prawym górnym rogu czatów). Następnie „Nowy kanał”.
Android: Stuknij okrągłą ikonę ołówka na liście czatów. Następnie „Nowy kanał”.

P: Czym różnią się kanały publiczne od prywatnych?

Kanały publiczne mają nazwę. Każdy może znaleźć je w wyszukiwarce Telegrama i dołączyć do nich. Kanały prywatne są zamkniętymi społecznościami — musisz być dodany przez Twórcę lub otrzymać link zaproszenia do przyłączenia się.

Pamiętaj, że prywatne kanały z publicznie dostępnymi linkami zaproszeń będą traktowane w taki sam sposób jak kanały publiczne, jeśli dojdzie do sporów dotyczących treści.

P: Co mogą robić administratorzy?

Twórca kanału może nadawać wiadomości, usuwać dowolne wiadomości, dodawać członków (tylko pierwszych 200), usuwać członków, zmieniać nazwę kanału, zdjęcie kanału i link, a także całkowicie usunąć kanał. Twórca może także dodawać i usuwać administratorów, pomagających w zarządzaniu kanałem.

Możesz ustawić prawa administratora dla każdego administratora oddzielnie podczas ich powoływania.

P: Co się stanie, jeśli usunę wiadomość?

Jeśli wiadomość zostanie usunięta z kanału, zniknie ona u wszystkich członków.

P: Jak mogę dodawać osoby do mojego kanału?

Jako twórca kanału możesz zaprosić pierwszych 200 członków do swojego kanału. Gdy liczba członków osiągnie 200, kanał funkcjonuje na własną rękę. Jeśli jest to kanał publiczny, będzie miał nazwę i link t.me/ (np. t.me/telegram) - możesz opublikować ten link w sieciach społecznościowych, reklamować go w czasopismach lub tatuować na plecach. Jeśli masz prywatny kanał, możesz wysłać link zaproszenia do swoich znajomych.

Prosimy nie wysyłać linków do kanałów (lub innych niechcianych wiadomości) do nieznajomych. Jeśli ktoś zgłosi spam z Twojego konta, możesz zostać pozbawiony możliwości kontaktowania się z innymi osobami, niezależnie od tego, jak dobre są Twoje intencje.

P: Co oznacza ikona oka?

Każdy wpis na kanale ma licznik wyświetleń. Wyświetlenia z przesłanych kopii wiadomości są również uwzględniane w całkowitej liczbie wyświetleń. W ten sposób możesz zobaczyć, jak daleko wiadomość się rozprzestrzeniła.

Należy pamiętać, że liczby te są przybliżone — nie chcemy rejestrować wszystkiego, co kiedykolwiek przeglądałeś. Po krótkiej chwili (około 4 dni) Telegram zapomni, że widziałeś post i policzy Cię ponownie, jeśli do niego przejdziesz. Z tego powodu możesz zobaczyć kilka wyświetleń dla postów w prywatnym kanale, gdzie jesteś sam.

P: Skąd mam wiedzieć, kto opublikował wiadomość?

Jako twórca kanału możesz włączyć podpisy administratorów, które subskrybenci zobaczą obok liczników wyświetleń. Podpisy te zawierają tylko nazwę administratora i nie zawierają linku do jego profilu.

Jeśli podpisy są wyłączone, nie ma możliwości, aby subskrybenci wiedzieli, czy wiadomość została wysłana przez twórcę, czy jednego z administratorów.

P: Czy są jakieś opcje opinii?

Możesz dodać do kanału grupę dyskusyjną, a Twoi subskrybenci zobaczą przycisk komentarza dla każdego wpisu na kanale. Komentarze pojawiają się we własnym wątku, a także trafiają do grupy dyskusyjnej, dzięki czemu wszyscy są na bieżąco i ułatwiają administratorom prowadzenie ucywilizowanej rozmowy.

Możesz także użyć botów (np. bota @like), aby dodać przyciski do swoich postów.