FAQ Spam

Te najczęściej zadawane pytania dotyczą osób, których konta zostały ograniczone po zgłoszeniu ich jako spam.
Powrót do głównego FAQ »


P: Co się stało z moim kontem?

Kiedy użytkownicy na czacie naciskają przycisk „Zgłoś spam”, przesyłają tę wiadomości do naszego zespołu moderatorów w celu sprawdzenia jej. Jeśli moderatorzy zdecydują, że wiadomości na to zasłużyły, konto zostaje tymczasowo ograniczone.

Oznacza to, że jeśli wysyłasz niechciane wiadomości do przypadkowych nieznajomych lub wysyłasz spam w grupach, tracisz możliwość robienia tego.

P: Czy mogę wysyłać wiadomości?

Nie, nie jest tak źle. Ograniczone konta mogą wysyłać wiadomości do osób, których numer mają zapisany jako kontakt. Zawsze możesz też odpowiedzieć każdemu, kto jako pierwszy wyśle Ci wiadomość.

P: Dlaczego zostałem zgłoszony?

Wyszukiwanie nazwy użytkownika Telegrama nie jest narzędziem do nawiązywania nowych znajomości. Ludzie zazwyczaj nie lubią, kiedy nieznajomi się z nimi kontaktują — więc będą Cię zgłaszać, jeśli zauważą, że Twoje wiadomości są denerwujące. Kontaktuj się z ludźmi tylko wtedy, gdy masz pewność, że oczekują wiadomości od Ciebie. To samo dotyczy dodawania osób do niechcianych grup i kanałów. Oprócz tego administratorzy grup mogą również zgłaszać użytkowników, którzy wysyłają spam w swoich grupach.

Oczywiście, wszystkie takie raporty są również sprawdzane przez moderatorów. Jeśli wiadomości zawierają spam, konto zostanie tymczasowo ograniczone.

P: Za co ludzie mogli mnie zgłosić?

W przypadku wiadomości prywatnych nie ma znaczenia, co wysyłasz, dopóki odbiorcy nie uznają tego za niepożądane. Może to być zdjęcie, link zaproszenia lub zwykłe „cześć”. Wysyłaj wiadomości tylko wtedy, gdy masz pewność, że ludzie nie będą mieli nic przeciwko ich otrzymaniu.

Z reguły ludzie myślą, że dostają niechciane reklamy, linki, linki zapraszające do grup lub kanałów, losowe zdjęcia, a przede wszystkim wszystko, co jest związane z handlem lub reklamą online. Jeśli wyślesz im coś takiego, zostaniesz zablokowany, a wszyscy inni będą szczęśliwi.

Jeśli chodzi o wiadomości w grupach, moderatorzy są łagodniejsi, ale każdy, kto wysyła spam lub niechciane reklamy, będzie ograniczony.

P: Co mam teraz zrobić?

Jeśli zdarzyło Ci się to po raz pierwszy (a nie jesteś spamerem na skalę przemysłową), najprawdopodobniej Twoje konto będzie ograniczone przez kilka dni. Proszę poczekać i wziąć pod uwagę to, że ludzie chcą mieć spokój, używając naszego komunikatora.

Powtarzające się wykroczenia będą skutkować dłuższymi okresami blokowania konta. Jeśli nadal będziesz pisać niechciane wiadomości do nieznajomych, możesz stracić możliwość robienia tego na zawsze

P: Przeczytałem wszystko powyższe i jestem pewien, że nie złamałem żadnych zasad!

Jeśli jesteś pewien, że limit do Twojego konta został niesłusznie zastosowany, skontaktuj się z naszym @SpamBot.

Proszę, wybacz nam niedogodności — nawet najlepsze systemy, algorytmy i dobrze wyszkoleni ludzie mogą czasami popełniać błędy.

P: Wiem, że się myliłem, proszę, zwolnij mnie wcześniej!

Przepraszamy, ale to niemożliwe. Zbyt wysoko cenimy sobie spokój wewnętrzny użytkowników Telegrama.

P: Właśnie się zarejestrowałem i nie wysłałem jeszcze żadnych wiadomości, a moje konto jest ograniczone.

Niektóre numery telefonów mogą wywołać zbyt ostrą reakcję naszego systemu, czy to z powodu aktywności ich poprzednich właścicieli, czy też z powodu tego, że są to numery wirtualne/VOIP. Przepraszamy, jeśli spowodowało to ograniczenie Twojego konta bez powodu.

Jeśli uważasz, że tak jest w Twoim przypadku, skontaktuj się z @SpamBot i opowiedz swoją historię.