Spam SSS

Bu SSS, spam olarak bildirildikten sonra hesapları sınırlı olan kişiler içindir.
Ana SSS'ye geri dönün »

S: Hesabıma ne oldu?

Kullanıcılar bir sohbetteki 'İstenmeyen olarak bildir' düğmesine dokunduğunda, bu mesajları gözden geçirmek için moderatör ekibimize iletirler. Moderatörler mesajların bunu hak ettiğine karar verirse, hesap geçici olarak sınırlandırılır.

Bu, yabancılara rastgele istenmeyen mesajlar gönderiyorsanız veya gruplara spam mesajlar gönderiyorsanız, bunu yapma yeteneğinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir.

S: Yani artık mesaj gönderemez miyim?

Hayır, o kadar da kötü değil. Sınırlı hesaplar, numaralarını kişi olarak kaydeden kişilere mesaj gönderebilir. Ayrıca size ilk mesaj gönderen kişiye her zaman yanıt verebilirsiniz.

S: Neden rapor edildim?

Telegram'ın kullanıcı adı araması yeni arkadaşlar edinmek için bir araç değildir. İnsanlar genellikle yabancıların onlarla iletişim kurmasını sevmezler, bu yüzden mesajlarınızı rahatsız edici bulurlarsa sizi bildirebilirler. Lütfen yalnızca sizden mesaj beklediğinden eminseniz insanlarla iletişime geçin. Aynı şey, istenmeyen gruplara ve kanallara kişi eklemek için de geçerlidir. Buna ek olarak, grup yöneticileri, gruplarında spam gönderen kullanıcıları da rapor edebilirler.

Doğal olarak, tüm bu raporlar insan olan moderatörler tarafından da kontrol edilir. Mesajlar spam içeriyorsa, hesap geçici olarak sınırlandırılır.

S: İnsanlar beni ne için rapor edebilir?

Özel mesajlar için, alıcılar onları istenmeyen bulduğu sürece ne gönderdiğiniz önemli değildir. Bu bir fotoğraf, bir davet bağlantısı veya basit bir 'merhaba' da olabilir. Lütfen yalnızca, insanların onları almaktan rahatsız olmayacağından emin olduğunuzda gönderin.

Genel bir kural olarak, insanlar istenmeyen reklamlar, bağlantılar, gruplara veya kanallara davet bağlantıları, rastgele fotoğraflar ve hepsinden önemlisi ticaret veya çevrimiçi popülerlikle ilgili herhangi bir şey almayı istemezler. Onlara böyle bir şey gönderirseniz, engellenirsiniz ve herkes mutlu olur.

Gruplardaki mesajlar söz konusu olduğunda moderatörler daha yumuşak davranır. Ancak spam veya istenmeyen reklamlar gönderen herkes sınırlandırılacaktır.

S: Şimdi ne yapacağım?

Bu size ilk kez olduysa (ve endüstriyel ölçekte bir spam göndericisi değilseniz), büyük olasılıkla hesabınız birkaç gün kadar sınırlı olacaktır. Lütfen bekleyin ve insanların habercimizi kullanarak huzurlu bir zaman geçirmek istediğini düşünün.

Tekrarlanan suçlar, daha uzun süre engellenmeye neden olacaktır. Yabancılara istenmeyen mesajlar yazmaya devam ederseniz, bunu sonsuza kadar yapma yeteneğinizi kaybedebilirsiniz.

S: Yukarıdakilerin hepsini okudum ve herhangi bir kuralı ihlal etmediğimden eminim!

Sınırlandırmanın hesabınıza yanlış bir şekilde uygulandığından eminseniz, lütfen @SpamBot ile iletişime geçin.

Lütfen rahatsızlıktan dolayı bizi affedin. En iyi sistemler, algoritmalar ve iyi eğitimli kişiler bile bazen hata yapabilir.

S: Hatalı olduğumu biliyorum, lütfen beni daha önce serbest bırakın!

Üzgünüz, ama bu imkansız. Telegram kullanıcılarının iç huzuruna çok fazla değer veriyoruz.

S: Yeni kaydoldum ve henüz herhangi bir mesaj göndermedim, ancak hesabım sınırlı.

Bazı numaralar, önceki sahiplerinin etkinlikleri nedeniyle veya belirli sanal/VOIP numaraları olmaları nedeniyle sistemimizden aşırı sert yanıtları tetikleyebilir. Bu, hesabınızın sebepsiz yere kısıtlanmasına neden olduysa özür dileriz.

Bunun sizin durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, lütfen @SpamBot ile iletişime geçin ve ona hikayenizi anlatın.