Informacje prasowe Telegrama

Komunikator Telegram jest jedną z 5 najczęściej pobieranych aplikacji na świecie. W 2024 roku przekroczył 900 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Siedziba firmy znajduje się w Dubaju.

Telegram jest zaangażowany w ochronę prywatności użytkowników i praw człowieka, takich jak wolność słowa i zgromadzeń. Odegrał znaczącą rolę w ruchach prodemokratycznych na całym świecie, w tym w Iranie, Rosji, Białorusi, Birmie i Hongkongu.

Pavel Durov jest założycielem, właścicielem i dyrektorem generalnym Telegrama. Wyjechał z Rosji w 2014 roku, po tym, jak stracił kontrolę nad swoją poprzednią firmą za odmowę przekazania danych ukraińskich protestujących agencjom bezpieczeństwa. Pavel Durov mieszka w Dubaju i ma podwójne obywatelstwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Francji.

Na tej stronie można znaleźć wysokiej jakości loga Telegrama i zrzuty ekranowe z domeny publicznej Telegrama.


Więcej informacji


Bezpieczeństwo

Wszystko, co jest przesyłane za pośrednictwem Telegrama, jest bezpiecznie zaszyfrowane. Badacze mogą niezależnie weryfikować bezpieczeństwo aplikacji, korzystając z otwartego kodu źródłowegoTelegrama, w pełni udokumentowanych protokołów szyfrowanias i odtwarzalnych kompilacji.

Telegram prowadzi program nagród za błędy, w ramach którego nagradza osoby, które znajdą potencjalne luki w zabezpieczeniach, aby można je było naprawić. Do tej pory nie znaleziono sposobu na złamanie szyfrowania Telegrama.

Więcej o bezpieczeństwie w FAQ Telegrama »

Prywatność

W przeciwieństwie do innych aplikacji do przesyłania wiadomości i mediów społecznościowych Telegram nie zbiera żadnych danych o swoich użytkownikach (nawet imienia czy daty urodzin) – do rejestracji potrzebny jest tylko numer telefonu. Zrównoważony model monetyzacji Telegrama pozwala aplikacji pokryć koszty jej rozwoju przy jednoczesnej ochronie prywatności jej użytkowników.

Więcej w Polityce prywatności Telegrama »

Zweryfikowane informacje

Wierzymy, że najskuteczniejszym sposobem walki z dezinformacją jest udostępnienie czytelnikom narzędzi i informacji, które pozwolą im na analizę konsumowanych przez nich mediów.

Telegram jest używany przez serwisy informacyjne, organizacje sprawdzające fakty i ministerstwa zdrowia do przekazywania zweryfikowanych informacji bezpośrednio do milionów użytkowników.


Kontakt dla prasy

W sprawie zapytań od mediów prosimy o kontakt z @PressBot na Telegramie.


Artykuły o Telegramie

Angielski

Hiszpański

Włoski

Polski


Loga Telegrama

Jeśli potrzebujesz logo Telegrama, weź je. Nie krępuj się używać go do ilustracji artykułów, wykresów, przycisków „Przekaż do Telegrama” itp. Upewnij się tylko, że ludzie rozumieją, że oficjalnie nie reprezentujesz Telegrama.

Na tej stronie można znaleźć kilka wysokiej jakości zrzutów ekranowych z domeny publicznej Telegrama.

Widżety Telegrama

Jeśli chcesz dodać przyciski udostępniania, komentarze lub inne widżety Telegrama do swojej witryny, odwiedź tę stronę.