Telegram'da Grup Sohbetleri

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun

Telegram grupları, topluluklar oluşturmak için güçlü bir araçtır ve her biri 200.000 üyeye kadar destekleyebilir.

Arkadaşlar ve aileler fotoğraf ve planlarını paylaşmak, ekipler ve işletmeler işlerini koordine etmek, büyük ICO'lar soruları cevaplamak ve yatırımcıları ile temas halinde kalmak için grupları kullanırlar. Telegram, büyüklüğü veya amacı ne olursa olsun gruplar halinde iletişimi kolaylaştıran birçok özelliğe sahiptir.

Yanıtlar

Bir grup sohbetinde belirli bir mesajı yanıtlamak için, üzerinde sola kaydırın, metninizi yazın ve Gönder'e basın. Bir yanıt olan bir mesajda alıntıya dokunursanız, uygulama orijinal mesaja kadar kayar ve önceki konuma geri dönmek için bir ok düğmesi gösterir. Bu, bir süre uzakta olsanız bile gruplarda gezinmeyi kolaylaştırır.

Yanıtladığınız kişiye, grup sohbetinin sesini kapatmış olsa bile mesajınız bildirilir. Bu durumda sizin için kişisel olarak bildirim ayarları uygulanır.

Bahsetmeler

Bir grup sohbetinde birkaç kişinin sohbete anında dahil olmasını istiyorsanız, onlardan bir mesajda bahsedebilirsiniz. Grup sohbetinin sesini kapatmış olsalar bile, mesajınız hakkında bilgilendirilirler. Elbette sizi kişisel olarak sessize almadıkları sürece!

Yanıt/Bahsetme uyarıları

Yoğun gruplarda, gün boyunca birden fazla yeni bahsetme veya yanıt alabilirsiniz ve bu mesajları kaçırmamak önemlidir. Bu durumda, sohbet listesindeki '@' rozeti ile hemen fark edeceksiniz:

Bir grupta yeni yanıtlarınız/bahsetmeleriniz olduğunda, sohbetin içindeyken yeni '@' düğmesine dokunarak onlara anında ulaşabilirsiniz. Tüm ilgili mesajları okuduğunuzda bu düğme kaybolacaktır (bunları hızlı bir şekilde okundu olarak işaretlemek için düğmeye uzun bir dokunuş da bulunabilirsiniz).

Sayı Arttığında

Gruplar, arkadaşlarınızla ve ailenizle bir şeyler paylaşmak veya küçük ekiplerde işbirliği yapmak için idealdir. Ancak çok büyük topluluklara da ev sahipliği yapabilirler. Aslında, herhangi bir gruba 200.000'e kadar üye katılabilir. Yöneticilerin bu sanal şehirlerde barışı korumalarına yardımcı olacak birçok yönetici aracımız var.

İpucu: Çok popüler bir şey yapıyorsanız, bir kanal oluşturmayı düşünün. Kanallar, genel mesajları büyük kitlelere yayınlamak için bir araçtır ve sınırsız sayıda aboneye sahip olabilir.

Sabitlenen Mesajlar

Grup yöneticileri, sohbet ekranının en üstünde görüntülenen sabitlenmiş mesajları kullanarak tüm üyeleri önemli haberler hakkında bilgilendirebilir. Tüm üyeler, gruptan gelen sıradan mesajların sesini kapatsalar bile bildirim alırlar.

Sabitlenmiş bir mesaj

Gruplar yöneticileri her zaman sabitlenmiş mesajları düzenleyebilir. Bu, sabitlenmiş mesajınızın önemli mesajlara bağlantılar veya diğer kanal ve grupların güncel bir listesini içerebileceği anlamına gelir.

Davet Bağlantıları

Mevcut grup sohbetlerinizi hiçbir sorun yaşamadan Telegram'a taşımak kolaydır. Arkadaşlarınıza bir davet bağlantısı gönderin. Arkadaşlarınız Telegram'a katılır katılmaz, bu bağlantıyı izleyerek Telegram grubunuza anında katılabilirler.

Bağlantıyı almak için önce Telegram'da bir grup oluşturun, ardından 'Katılımcı ekle…' bölümüne gidin ve 'Bağlantı ile Gruba Davet Et' seçeneğine dokunun.


Genel Gruplar

Daha dostça görünen bir bağlantı istiyorsanız, gruplar herkese açık olabilir ve t.me/publictestgroup gibi kısa bir bağlantı alabilir. Bu şekilde, herkes grubun tüm sohbet geçmişini görüntüleyebilir ve mesaj göndermek için katılabilir.

Genel bir grup

Mesaj Bağlantıları

Genel gruplardaki tek tek mesajların bağlantılarını kopyalayabilirsiniz. Herkes, t.me bağlantısını açarak Telegram hesabı olmadan onları görebilir. Güvenle tweet'leyin!

Botlarla Daha İyi

Botlar; grupların potansiyel gücünü daha da genişleterek, otomatik denetimden oyunlara, ödemelere ve ötesine kadar her şeyi mümkün kılar.

Yönetici Araçları

Topluluğunuzda düzeni korumaya yardımcı olmak için, belirli ayrıcalıklara sahip yöneticiler ekleyebilirsiniz. üvenilir yöneticilerinizden kimlerin yeni kullanıcı ekleyebileceğini, iletileri yönetebileceğini, üyeleri engelleyebileceğini, grup bilgilerini düzenleyebileceğini veya hatta yeni yöneticiler ekleyebileceğini seçin.

Yönetici hakları

Kısmi Yasaklar

Üyeleri gruplarından tamamen yasaklamak istemeyen yöneticiler, sorunlara neden olan davranışları durdurmak için haklarını kısmen kısıtlayabilir. Kötü kullanıcıları salt okunur moda sokabilir ya da belirli bir süre için onların çıkartma veya medya göndermelerini durdurabilirsiniz. Tüm bunları mutlak hassasiyetle yapabilirsiniz:

Kısmi yasaklar

Robotlar bile eğlenceye katılabilir. Bot API sürüm 3.1 ile, üye işlemlerine göre geçici veya kalıcı yasakları otomatik olarak uygulamak için yönetici botlarını kullanabilirsiniz. Robotik polis gücünüzü bugün inşa etmeye başlamak için buradaki dokümanlara göz atın.

Son Yönetici İşlemleri

Birden fazla yönetici bir grupla çalışırken, hangi yöneticinin neyi, ne zaman yaptığını (veya hangi yönetici botunun üyelerinizde Skynet'e gittiğini) karıştırmak kolaydır. Bu yüzden yöneticiler sayfasına bir “Son İşlemler” bölümü ekledik. Bu bölüm, son 48 saat içinde grupta gerçekleştirilen tüm hizmet eylemlerinin bir günlüğünü tutar ve yalnızca yöneticiler tarafından görülebilir.

Son yönetici işlemleri

Hassas filtreler

Ayrıca gruplardaki son işlemler, son 48 saat içinde silinen mesajları ve aynı süre için düzenlenen mesajların orijinal sürümlerini de gösterir. Böylece, kendi kendine silinen spam gibi kötü davranışlar artık yöneticilerin gazabından kaçınmak için kimseye yardımcı olamayacak.

Grubun Çıkartmaları

100 ve daha fazlası üyesi olan büyük gruplar, grubun tüm üyelerinin -panellerine eklemeye gerek kalmadan- grupta sohbet ederken görmesi ve kullanması için resmi bir çıkartma paketi seçebilir.

Grup çıkartmaları