QuizBot ile Test Oluşturma

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun

Telegram, öğle yemeğinin nerede yapılacağına karar vermekten kamu hizmeti sınavları veya lidersiz protestolar düzenlemeye kadar her şey için kullanılabilecek gruplar ve kanallar için güçlü anketleri desteklemektedir.

Test tarzı anketler, onları eğitim amaçlı olarak ideal yapan tek bir doğru cevaba ve isteğe bağlı bir açıklamaya sahip özel bir anket türüdür.

Quiz Bot

Quiz Bot'un yardımıyla çok sorulu testler oluşturabilir ve bunları başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bot, grafikler ve tablolar veya Know Your Meme testleriyle test tarzı istemler oluşturmanıza yardımcı olmak için sorulardan önce metin veya medya eklemenizi sağlar.

TITLE

Her soru için bir zaman sınırı belirleyebilirsiniz. Bot, kullanıcıların kaç tane doğru soru cevapladığını ve kullanıcıların testi tamamlamalarının ne kadar zaman aldığını takip edecektir. Ayrıca oluşturduğunuz her test için küresel bir liderlik tablosu da tutar.

Bir Test Oluşturma

Bir test oluşturmak çok kolaydır, Telegram'da @quizbot'u açın, 'BAŞLAT' düğmesine basın ve komutları izleyin. Herhangi bir sorun yaşıyorsanız, lütfen Adım Adım Talimatlarımıza göz atın.

Testinizi Paylaşın

Testiniz hazır olduğunda, bunu bir grupla veya kanala paylaşabilir veya kullanıcıları botla sohbet ederek soruları özel olarak yanıtlamaya davet edebilirsiniz. Bunun nasıl çalıştığını görmek için demo testimizi deneyin: 'Büyük Zihinler' çıkartma paketindeki kim kimdir?

2020 Test Yarışması

Şu anda okullardan uzakta olan 2 milyar öğrenci ile dünyanın çevrimiçi eğitim araçlarına ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden Telegram olarak, eğitim testlerinin oluşturucuları arasında 400.000 EURO dağıtacağımız bir kitle kaynaklı girişim başlattık.

Katılmak için, @QuizBot'u kullanarak herhangi bir konuda herhangi bir zorluk seviyesinde, herhangi bir dilde özgün bir eğitim testi oluşturup yayınlayın. İngilizce Temel Ortaçağ Avrupa Tarihi'nden Almanca Uzmanlar için Mikrobiyoloji'ye kadar herhangi bir şeyi çekinmeden seçebilir ve sorularınıza istediğiniz medyayı ekleyebilirsiniz. Ancak bunu yaparken, tüm fikri mülkiyet haklarına saygı duyulduğundan emin olun.

Gönderdiğiniz testleri aranabilir bir dizinde yayımlayacağız. Kalite ve popülaritesine göre kazananları birkaç aşamada duyuracağız. İlk aşama için başvurular 15 Mayıs'ta sona erecek.

Bu ve yürüttüğümüz diğer yarışmalarla ilgili güncellemeler için @contest kanalına abone olun. Sadece geçen yıl yarışmalarımızın kazananları arasında 2 Milyon Euro'yu dağıttık. 💰


Adım Adım Bir Test Oluşturma

Bir test oluşturmak çok kolaydır, Telegram'da @quizbot'u açın, 'BAŞLAT' seçeneğine dokunun ve komutları izleyin.

1. İsim ve açıklama. İlk olarak sınavınıza bir isim ve isteğe bağlı bir açıklama vereceksiniz. Eğitim testleri için konuyu kullanmak en iyisidir. Örneğin; Organik Kimya I veya İngiliz Kraliyet Tarihi. Açıklama, “bu test için bir grafik hesap makinesine ihtiyacınız olacak” gibi bilgi veya talimatlar içerebilir.

2. Soru öncesi metin veya medya. Şimdi test sorularını oluşturma zamanı geliyor. 'Soru oluştur' düğmesine dokunduğunuzda ilk sorunuzu oluşturmak için şablon açılır. Ancak, bir sorudan önce metin veya medya görünmesini istiyorsanız, 'Soru oluştur' düğmesine dokunmadan önce bunu gönderin.

3. Sorular. Yeni soru arayüzüne girdikten sonra, sorunun sorulduğu ve olası cevap alanlarını doldurmanız yeterlidir. Üzerine dokunarak doğru cevabı seçin, doğru cevap yeşil onay işaretiyle işaretlenir.

4. Açıklamalar. Yarışmamıza katılmak istiyorsanız, sorularınızın her birine bir açıklama eklemelisiniz. Kullanıcılar bir cevap seçtikten sonra açıklamalar görünecektir. Açıklamalar; daha fazla bilgi vermek, yaygın hataları açıklamak için kullanılabilir ve bağlantılar da dahil tam metin biçimlendirmesini destekler. İşiniz bittiğinde, sorunuzu testinize eklemek için 'Gönder' seçeneğine dokunun. Tüm test sorularınızı ekleyene kadar soru sorma işlemini tekrarlayın, ardından sohbete /done komutu gönderin.

5. Zamanlayıcı. Ardından, bot sizden kullanıcıların her soruyu cevaplaması gereken süreyi seçmenizi isteyecektir. Herhangi bir hesaplama gerektirmeyen sorular için, genellikle 10 veya 15 saniye yeterlidir. Ama matematik gibi bir şey için, 3 ila 5 dakika gibi daha uzun süreler en iyisidir. Bu ayarı daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, bu yüzden endişelenmeyin.

6. Soruları veya cevap seçeneklerini karıştırın. Bot daha sonra soru ve cevap seçeneklerini karıştırmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Yani sorular rastgele bir sırada gelecek ve bireysel soruların cevapları da rastgele bir sırada olacaktır. Normalde burada 'Evet' demek iyi bir fikirdir, böylece öğrenciler sırayı ezberlemeden tekrar teste girebilirler. Ancak, “yukarıdakilerin tümü” tarzında cevaplarınız veya belirli bir sırayla sunulduğunda en iyi sonucu veren sorularınız varsa, 'Hayır' seçeneğini seçin. Yine, gerekirse bu ayar daha sonra değiştirilebilir.

7. Yarışmaya test gönderme. Bot, testinizi yarışmaya göndermek isteyip istemediğinizi soracaktır. Evet seçeneğini seçerseniz, gönderiminizi onaylamak için birkaç ek soru soracaktır.

8. Testinizi test etme veya paylaşma. Testiniz tamamlandı! Burada, soru sayısını ve ayarlarını gösteren yeni testinizin genel görünümünü göreceksiniz. QuizBot ile özel bir sohbette bunu yapacak olan 'Bu testi başlat' seçeneğini bir grupta başlatabilir veya testi 'Testi paylaş' aracılığıyla birisine iletebilirsiniz. Testinizin benzersiz bağlantısını kopyalamak için, 'Bir grupta testi başlat' düğmesine basılı tutun.

9. Testinizi düzenleme. 'Testi düzenle' seçeneğine dokunmak, testinizin başlığı ve açıklaması da dahil olmak üzere testteki soruları veya ayarları değiştirmenize olanak tanır. 'Soruları düzenle' seçeneğinden, soru önüne metin veya medya ekleyebilir, soruyu geliştirilmiş cevaplarla değiştirebilir veya hatta başka sorular ekleyebilirsiniz. Düzenlenecek ayrı bir soru seçmek için panelden /view bağlantısına dokunun.

10. Test istatistikleri. Son olarak, test istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz. Bu, soruları en doğru ve en hızlı şekilde kimin cevapladığının yanı sıra testi kaç kişinin tamamladığını gösterir. Artık test uzmanınız, deneklerinizi test etmeye hazırsınız.