Objaśnienie etykiet prywatności Apple

Telegram kieruje się kilkoma podstawowymi zasadami, jeśli chodzi o gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych:

  • Nie używamy Twoich danych, aby Cię śledzić ani wyświetlać reklamy.
  • Nie wykorzystujemy Twoich danych, aby pomóc innym śledzić Cię lub wyświetlać reklamy.
  • Przechowujemy tylko te dane, których Telegram potrzebuje, aby działać jako bezpieczna i bogata w funkcje usługa przesyłania wiadomości, tak długo, jak tego potrzebujesz.

Ta strona wyjaśnia etykiety prywatności Apple pokazane dla Telegram iOS i w jaki sposób mogą wprowadzać w błąd.

Pamiętaj, że aplikacje Telegram, w tym Telegram dla iOS, są otwarto-źródłowe. Niezależni badacze mogą potwierdzić, że aplikacja nie robi nic za twoimi plecami i sprawdzić, czy Telegram pobrany z App Store jest zbudowany dokładnie z tego samego kodu, który został opublikowany.


Zakupy

Historia zakupów. Ta etykieta może wprowadzić Cię w błąd.

Jeśli zdecydujesz się użyć bota Telegrama, aby coś kupić, bot może wysłać wiadomość z potwierdzeniem lub paragonem na Twój czat z botem. Podobnie jak inne wiadomości w czatach w chmurze, Telegram będzie przechowywać tę wiadomość, aby wyświetlić ją na wszystkich Twoich urządzeniach.

Więcej w polityce prywatności »


Informacje finansowe

Informacje o płatności. Ta etykieta jest całkowicie nieistotna.

Kiedy używasz bota Telegrama, aby coś kupić, możesz podać dane swojej karty kredytowej i możesz zdecydować się na przechowywanie ich u dostawcy płatności. Informacje o karcie kredytowej nigdy nie są udostępniane Telegramowi.

Więcej w polityce prywatności »

Każdy niezależny badacz może to potwierdzić, sprawdzając otwarty kod źródłowy Telegrama (1 i 2).


Położenie

Dokładna lokalizacja. Ta etykieta może wprowadzić Cię w błąd.

Jeśli udostępnisz swoją „Lokalizację na żywo” na dowolnym czacie lub włączysz opcję „Uczyń mnie widocznym” w „Ludzie w pobliżu”, Telegram użyje Twoich danych do wyświetlenia Twojej lokalizacji tym użytkownikom, którym je udostępniasz tylko tak długo, jak długo będziesz mieć włączone te funkcje. Domyślnie nie udostępniasz nikomu swojej lokalizacji.

Więcej w polityce prywatności »


Dane kontaktowe

Nazwa, numer telefonu

Telegram wykorzystuje numery telefonów jako unikatowe identyfikatory, dzięki czemu możesz łatwo przełączyć się z SMS-ów i innych aplikacji do przesyłania wiadomości oraz zachować swoje relacje społeczne. Telegram nie weryfikuje wyświetlanych nazw, a użytkownicy mogą wybrać dowolną wyświetlaną nazwę, jaka im się podoba.

Więcej w polityce prywatności »


Kontakty

Telegram przechowuje Twoje aktualne kontakty, aby powiadamiać Cię, gdy tylko jeden z Twoich kontaktów zarejestruje się w Telegramie i prawidłowo wyświetlać nazwy w powiadomieniach. Do tego celu potrzebujemy tylko numeru oraz imienia i nazwiska, nie przechowujemy żadnych innych danych o twoich kontaktach.

Nasze automatyczne algorytmy mogą również wykorzystywać zanonimizowane zestawy numerów telefonów do obliczania średniej liczby potencjalnych kontaktów, które niezarejestrowany numer telefonu może mieć w Telegramie. Kiedy otwierasz interfejs „Zaproś znajomych”, wyświetlamy wynikowe statystyki obok Twoich kontaktów, aby dać Ci wyobrażenie o tym, kto może najbardziej skorzystać na dołączeniu do Telegrama.

Użytkownicy nie muszą udostępniać swoich kontaktów Telegramowi i mogą w każdej chwili usunąć zsynchronizowane kontakty.

Więcej w polityce prywatności »


Dane użytkownika

E-maile lub wiadomości tekstowe, zdjęcia lub filmy, dane audio

Telegram to usługa w chmurze. Przechowujemy wiadomości, zdjęcia, filmy i dokumenty z Twoich czatów w chmurze na naszych serwerach, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do swoich danych z dowolnego urządzenia w dowolnym momencie bez konieczności polegania na kopiach zapasowych innych firm. Wszystkie przechowywane dane są mocno zaszyfrowane, a klucze szyfrujące w każdym przypadku są przechowywane w kilku innych centrach danych w różnych jurysdykcjach. W ten sposób lokalni inżynierowie lub fizyczni intruzi nie mogą uzyskać dostępu do danych użytkownika.

Więcej w polityce prywatności »

Dane rozgrywki. Ta etykieta może wprowadzić Cię w błąd.
Jeśli używasz bota takiego jak @gamebot do grania, opublikuje on Twoje najlepsze wyniki jako wiadomość na czacie. Podobnie jak inne wiadomości w czatach w chmurze, Telegram będzie przechowywać tę wiadomość, aby wyświetlić ją na wszystkich Twoich urządzeniach.


Identyfikatory

Identyfikator użytkownika

Podobnie jak każda inna aplikacja, w której użytkownicy mają konta (w przeciwieństwie do… powiedzmy, aplikacji pogodowej lub giełdowej, która pokazuje tylko informacje, które nie są z Tobą połączone), Telegram potrzebuje „identyfikatora” dla każdego użytkownika, aby wiedzieć, które czaty zobaczy po zalogowaniu się. Podobnie jak w innych aplikacjach do przesyłania wiadomości, ten identyfikator jest powiązany z Twoim numerem telefonu, dzięki czemu możesz łatwo przełączyć się z SMS-ów i innych komunikatorów oraz zachować swoje relacje społeczne.

Obsługujemy również opcjonalne nazwy użytkownika, które pomagają użytkownikom kontaktować się bez udostępniania sobie numerów telefonów.