400 Milyon Kullanıcı, 20 Bin Çıkartma, Test 2.0 ve Eğitim Testi Oluşturucuları için 400 Bin Euro

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
400 Milyon Kullanıcı, 20.000 Çıkartma, Test 2.0 ve Test Oluşturucuları için 400 Bin Euro

Telegram'ın bir yıl önce 300 milyon olan aylık kullanıcı sayısı 400.000.000'a ulaştı.

Her gün en az 1,5 milyon yeni kullanıcı Telegram'a kaydoluyor. Klasörler, bulut depolama ve masaüstü desteği gibi özellikler Telegram'ı karantina sırasında uzaktan çalışma ve eğitim çalışmaları için ideal bir yer haline getiriyor. Telegram'ın 20'den fazla ülkede en çok indirilen #1 numaralı sosyal medya uygulaması olması hiç şaşırtıcı değil. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar hızla Telegram'a geçiş yapıyor.

Telegram'ın son 7 yıldaki yükselişi

Telegram'a 7 yıl önce başladığımızda, insanların her zaman özgürlük ile kaliteyi kısıtlamalar ve sıradanlık yerine seçeceğini varsaydık. Telegram ve eski rakipleri arasındaki popülerlik farkı daraldıkça, bu özgün varsayımın giderek daha fazla geçerli olduğunu görüyoruz. Akıllı ve özgür olduğunuz için teşekkür ederiz!

Sırada ne var diye sorabilirsiniz. Mevcut küresel karantina, güvenilir bir görüntülü iletişim aracına duyulan ihtiyacı bir kez daha vurguladı. 2020'deki görüntülü aramalar 2013'teki mesajlaşma gibidir. Güvenli veya kullanışlı uygulamalar var, ancak her ikisi birden yok. Bunu düzeltmek istiyoruz ve 2020'de size hem güvenli hem de kullanışlı grup görüntülü aramalarını getirmeye odaklanacağız.

Peki, ne zaman hazır olacak? Tamamladığımızda bunu bilen ilk sen olacaksın, söz veriyoruz. Bu yüzden sormayı bırak. 😈

Daha İyi Testler

Telegram Anketleri'ne Ocak ayında Test Modu ekleyerek kullanıcıların trivia kaslarını esnetmelerini sağladık. Son haftalarda, @QuizBot kullanılarak oluşturulan daha ciddi eğitim testlerinde ve sınavlarında bir artışa tanık olduk. Bugünkü güncelleme, eğitim özellikleriyle ilgili testleri iyileştiriyor.

Artık, kullanıcılar test sorularına cevap verirken görünen, kullanıcıların hatalarından ders almalarına yardımcı olan veya onlara daha fazla bağlam veren açıklamalar ekleyebilirsiniz. Açıklamalar, Telegram testlerini sadece bilgiyi test etmek için değil, aynı zamanda yaymak için de uygun hale getiriyor.

Telegram Tarihi ve Özellikleri ile ilgili bu hızlı testi deneyin.

@QuizBot aracılığıyla bir test oluşturduğunuzda, sorular için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcılar, genellikle öğrenci grup sohbetlerinde sınava hazırlık için kullanılan Telegram testlerine rekabet unsurunu ekler. Yeni geri sayım animasyonu ile herkes ne kadar zaman kaldığını görebilir.

Test Oluşturucular için 400 Bin Euro

Şu anda okullardan uzakta bulunan 2 milyar öğrenciyle dünya, çevrimiçi eğitim araçlarına aşırı ihtiyaç duyuyor. Tüm konular ve seviyeler için bir eğitim testleri veritabanı oluşturarak bu sorunun çözülmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Bunu yüzden bugün, eğitim testinin oluşturucuları arasında 400.000 EURO dağıtacağımız bir kitle kaynak girişimini duyuruyoruz.

Katılmak için, @QuizBot'u kullanarak istediğiniz konuda, herhangi bir dil ve zorluk seviyesine sahip, özgün bir eğitim testi oluşturup yayınlayın. Temel İngilizce Ortaçağ Avrupa Tarihi'nden Almanca Uzmanlar için Mikrobiyoloji'ye kadar herhangi bir şeyi çekinmeden seçebilir ve sorularınıza istediğiniz medyayı ekleyebilirsiniz. Ancak bunu yaparken, tüm fikri mülkiyet haklarına saygı duyulduğundan emin olun.

Gönderdiğiniz testleri aranabilir bir dizinde yayımlayacağız. Kalite ve popülaritesine göre kazananları birkaç aşamada duyuracağız. İlk aşama için başvurular 15 Mayıs'ta sona erecek.

Bu ve yürüttüğümüz diğer yarışmalarla ilgili güncellemeler için @contest kanalına abone olun. Sadece geçen yıl yarışmalarımızın kazananları arasında 2 Milyon Euro'yu dağıttık. 💰

20.000 Çıkartma

Telegram'da çıkartmaların ilk çıktıkları günden bu yana gidilecek bir yer olsa da, bugüne kadar en iyi çıkartmaların hepsini aynı anda görmenin kolay bir yolu yoktu. Son 5 yılda oluşturulan 20.000'den fazla yüksek kaliteli ücretsiz Telegram çıkartmasına göz atabileceğiniz ve arayabileceğiniz yeni çıkartma diziniyle tanışın.

Aklınızda belirli bir paket varsa, arama ile bulabilir veya Çıkartma Tarihi Müzesi'nde bir yolculuk yapmak istiyorsanız, listede gezinebilir ve bugünün trendlerinden dünyayı dolaşan ilk Sticker Sapiens'e kadar gidebilirsiniz.

Android'de Yeni Ek Menüsü

Android'de, ek menüsünün tüm bölümlerine artık genişletilebilir katmanlar olarak erişilebiliyor, bu da menüyü pürüzsüz, şık ve kullanımı daha kolay hale getiriyor. Ayrıca, sevimli hareketli simgeleri de kaçırmayın.

MacOS Geliştirmeleri

MacOS için Telegram kullanıcıları artık yeniden tasarlanmış profil sayfalarından Paylaşılan Medya dosyalarına erişebilirler. Çok sayıda Klasörü olanlar, Telegram Desktop tarzında simgeleri olan yeni klasör kenar çubuğunu beğenebilirler.

Bu arada, bu ekran görüntüsü, artık onları gönderirken veya düzenlerken resim çizmenize izin veren güncellenmiş uygulama içi fotoğraf düzenleyicisi kullanılarak oluşturuldu:

Yeni macOS özellikleri.

Hedef tahtası

Son güncellemedeki hareketli 🎲 ifadesine eşlik etmesi için bir güncelleme daha getirdik. Artık herhangi bir sohbette hedef tahtasını ilk kimin vurduğunu görmek için hareketli bir dart atışı 🎯 yapabilirsiniz.

Umarım, 400.000.000 olarak bu güncellemeyi beğenirsiniz.