İndirme Yöneticisi, Yeni Ek Menüsü, Diğer Uygulamalar ile Canlı Yayın ve Daha Fazlası

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
İndirme Yöneticisi, Yeni Ek Menüsü, Diğer Uygulamalar ile Canlı Yayın ve Daha Fazlası

Bugünkü güncelleme, indirmelerinizi kontrol etmenize, belgeleri hızlıca paylaşmanıza, göndermeden önce medya albümlerini yeniden düzenlemenize, kanalınızı bir TV kanalına dönüştürmenize ve daha pek çok şeye yardımcı olacak araçlar getiriyor.

İndirme Yöneticisi

Telegram kullanıcıları, her biri 2 GB'a kadar olan her türden dosyayı gönderebilir ve sınırsız bulut depolama alanıyla bunlara herhangi bir cihazdan erişebilirler. Dosyalar aktif olarak indirilirken artık Arama çubuğunda yeni bir simge görünecektir.

Tüm indirmeleri veya tek tek öğeleri görüntüleyip yönetmek, duraklatıp devam ettirmek, önceliğini artırmak veya sohbette görüntülemek için simgeye dokunun veya Arama'daki 'İndirilenler' sekmesine gidin.

Yeni Ek Menüsü

Birden fazla fotoğraf veya video gönderirken, seçilen medyayı önizlemek, yeniden düzenlemek veya kaldırmak için panelin üst kısmındaki “… seçilen” seçeneğine dokunun.

iOS'te Attach ek menüsü, Android uygulamasını yakalamak için tamamen yeniden tasarlandı. Uygulama içi kamera seçeneği galeriye güzel bir şekilde entegre edildi. Yeni gezinme çubuğu da fotoğraflara, dosyalara, konum paylaşımına ve daha fazlasına hızlı erişim sağlıyor.

Güncellenen Dosyalar sekmesi en son gönderilen dosyaları gösterir ve bunları ada göre aramanıza olanak tanır.

Android'de Yarı Saydam Arayüz

Gece modunda, paneller ve başlıklar ince bir şeffaflık etkisine sahiptir. Bu, siz kaydırdıkça sohbet arka planlarının, çıkartmaların ve medyanın parlamasını sağlar.

Bu tür efektlerin başka hiçbir Android uygulamasında kullanıldığını görmedik. Bu güncelleme, dünyanın en iyi görsel teknolojilerinden daha fazlasını diğer platformlardan Android'e getiriyor.

iOS kullanıcıları Haziran 2021'den beri Telegram'da yarı şeffaf başlıkların ve altbilgilerin keyfini çıkarıyor.

Yeniden Tasarlanan Oturum Açma Akışı

Android ve macOS'ta oturum açma yönteminiz pürüzsüz yeni animasyonlar ile iyileştirildi. Android'de, giriş kodunuzdaki rakamların yerine oturmasını izleyin.

macOS için Telegram'dan QR Kodu giriş ekranındaki Matrix kodunun akışını izleyin. Beyaz ördeği takip et, Neo.

Telegram uygulamaları, kullanıcıların farklı telefon numaralarıyla birkaç hesapta aynı anda oturum açmasına olanak tanır.

Telefon Numarası Bağlantıları

Herkes, Ayarlar sayfasından benzersiz bir @kullaniciadi oluşturabilir. Bu, başkalarının telefon numaranızı paylaşmadan Arama ile size bulmasını ya da t.me/username bağlantınız aracılığıyla sizinle iletişim kurmanın kolay bir yolunu sunar.

Bu güncelleme ayrıca, doğrudan telefon numaranızla anında bir sohbet açan bir t.me bağlantısı paylaşmanıza da olanak tanır.

Telefon Numarası Bağlantıları

Bu bağlantıların biçimi t.me/+90123456789 şeklindedir ve uluslararası biçimli tam telefon numarasıdır.

Doğal olarak, bu bağlantı yalnızca gizlilik ayarlarınız başkalarının sizi telefon numaranızdan bulmasına izin veriyorsa çalışır.

Diğer Uygulamalarla Canlı Yayın

Gruplar ve Kanallar, sınırsız izleyici ile canlı video yayınlarını destekler. Profesyonel blog yazarlarının ve gazetecilerin abonelerine ulaşmak için Telegram canlı yayınlarını giderek daha fazla kullandığını fark ettik.

Bu güncellemeyle, OBS Studio ve XSplit Broadcaster gibi canlı yayın araçlarından yayın yapabilirsiniz. Böylece herhangi bir Telegram kanalını profesyonel bir TV kanalına dönüştürerek bilgi bantlarını ve çoklu ekran düzenlerini kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Bu araçlardan yayın yapmak için grubunuzdan yeni bir Görüntülü Sohbet veya kanalınızdan yeni bir Canlı Yayın başlatın. Ardından “Şununla Başlat” düğmesine dokunun ve orada bulunan bilgileri yayın aracınıza girin.

Daha iyi kalite için yazılım kodlamasını (OBS'de x264) kullanmanızı öneririz.

İzleyicilerinizin yayınızı izleyebilmeleri için uygulamalarını en son sürüme güncellemeleri gerekir.

Yeni t.me Sayfaları

t.me/durov gibi t.me bağlantıları sayesinde herkes, henüz Telegram'a kaydolmamış olsalar bile, profilleri, yayınları veya tüm genel kanalları tarayıcılarında önizleyebilirler.

Bu web önizlemeleri, tam özellikli Telegram Web istemcisinden sohbet arka planları ve tasarım öğeleri ekleyen yeni bir görünüme sahiptir.


Telegram'ın çok uluslu ekibinde Ukraynalı birçok ekip üyesi yer alıyor. Hepimiz çatışmanın bir an önce sona ermesini diliyoruz. Bu sıkıntılı zamanlarda, Telegram'daki çalışmalarımızın, insanların doğrulanmış resmi açıklamalardan sivilleri güvenliğe kavuşturan hava saldırısı uyarılarına kadar birçok kritik bilgiye hızlı bir şekilde erişmesine yardımcı olduğu gerçeğiyle teselli buluyoruz. Kalbimiz bu savaştan etkilenen herkesle birlikte.

Telegram'ın sınırlı kapsama alanına sahip bölgelerdeki insanları birbirine bağlama ve hizmet kesintilerine dayanma yeteneğini geliştirmeye devam edeceğiz.


11 Mart 2022
Telegram Ekibi