Görüntülü Aramalar ve Telegram'ın Yedinci Yılı

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Görüntülü Arama ve Yeni Yaşındaki Telegram

Telegram bugün yedinci yılını kutluyor. 2013 yılında, güvenli mesajlaşmaya odaklanan küçük bir uygulama olarak başladık ve o zamandan beri 400 milyondan fazla kullanıcısı olan bir platforma dönüştük. Telegram şu anda en çok indirilen 10 uygulamadan biri ve tüm dünyada aile ile bağlantıda kalmak, sınıf arkadaşlarıyla işbirliği yapmak ve iş arkadaşlarını koordine etmek için kullanılıyor.

Bu dönüm noktasına tek başımıza ulaşmadık. Telegram hiçbir zaman reklam vermedi ve her kullanıcı güvendikleri birinin tavsiyesiyle uygulamaya geldi. Güçlü ilkeler ve kalite özellikleri her şeyi anlatıyor ve milyonlarca kişi olarak onları dinlediniz. Biz de sizi dinledik ve Telegram'ı bir mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlası yapan özellikleri geliştirmeye devam edeceğiz. Bugün, hızlı ve güvenli görüntülü aramalar için istediğiniz özelliklerden birini ekliyoruz.

Görüntülü Aramalar

2020 yüz yüze iletişim ihtiyacının altını bir kez daha çizdi ve görüntülü aramaların alfa sürümü artık Android ve iOS'ta kullanılabilir durumda. Kişinizin profil sayfasından görüntülü arama başlatabilir ve sesli arama sırasında istediğiniz zaman görüntüyü açabilir veya kapatabilirsiniz. Telegram'daki diğer tüm video içerikleri gibi, görüntülü aramalar da resim içinde resim modunu destekler, bu da göz temasını korurken sohbetlerin ve çoklu görevlerin arasında gezinmenizi sağlar.

Tüm görüntülü aramalar uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır. Güvenli bağlantınızı onaylamak için, sizin ve sohbet ortağınız için ekranda gösterilen dört ifadeyi karşılaştırın. İfadeler eşleşirse aramanız, Telegram'ın Gizli Sohbetleri ve Sesli Aramalarında da kullanılan, zamana göre test edilmiş şifreleme ile %100 güvenlidir. Bu sayfadan daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

Android ve iOS uygulamalarımız yeniden üretilebilir yapılara sahiptir, böylece herkes şifrelemeyi doğrulayabilir ve uygulamalarının her güncellemede yayınladığımız aynı açık kaynak kodunu kullandığını onaylayabilir.

Önümüzdeki aylarda grup görüntülü aramalarını başlatmak için çalıştığımızdan, görüntülü aramalar sonraki sürümlerde daha fazla özellik ve iyileştirme alacak. Ancak bu yıl ortası dönüm noktası için, ister diğer odada ister başka bir kıtada olsun, size en yakın olanlarla birebir zamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Daha fazla hareketli ifade

Bu etkinliği kutlamanıza yardımcı olmak için yeni bir hareketli ifade grubu daha ekledik. Bir sohbette bunlardan birini 👇 almak için, sadece tek bir ifadenin olduğu bir mesaj gönderin.

Daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin!


14 Ağustos 2020,
Telegram Ekibi