پوشه‌های گفتگوی قابل اشتراک

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید

کاربران می‌توانند به راحتی پوشه‌های گفتگوی سفارشی متشکل از ۲۰۰ گفتگوی مختلف ساخته و با یک لینک ساده، آن را با دوستان، همکاران و یا دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. مخاطبین آن‌ها نیز می‌توانند با یک دکمه، بلافاصله به تمامی گروه‌ها و گفتگوهای درون پوشه بپیوندند.

به کمک این قابلیت، شرکت‌ها می‌توانند به پذیرش سازمانی خود سرعت ببخشند، روزنامه نگاران و کارشناسان می‌توانند به سرعت فهرست‌های منابع اخبار و انجمن‌های مختلف را به اشتراک بگذارند و…

هر پوشه می‌تواند چندین لینک دعوت داشته باشد و با هر لینک می‌توان گفتگوهای متفاوتی را به اشتراک گذاشت.

ایجاد پوشه‌های گفتگو

برای ایجاد یک پوشه‌ی گفتگو، به مسیر تنظیمات > پوشه‌های گفتگو در هر برنامه تلگرام مراجعه کنید. گفتگوهای مورد نظر خود را انتخاب کرده و یک نام مانند «کار»، «اخبار» یا… برای پوشه تعیین کنید - پوشه‌ی شما به شکل یک برگه‌ی جداگانه در فهرست گفتگوها نمایش داده خواهد شد.

هر پوشه می‌تواند تا ۲۰۰ گفتگو داشته باشد - و هر گفتگو می‌تواند به چندین پوشه اضافه شود.

اگر می‌خواهید پوشه‌ی خود‌ را با دیگران به اشتراک بگذارید، از گزینه‌های موجود در بخش «انواع گفتگو» مانند «گروه‌ها»، «کانال‌ها» یا «خوانده نشده» استفاده نکنید.

به اشتراک گذاری پوشه‌ها

برای به اشتراک گذاشتن پوشه‌های خود، در فهرست گفتگوها دست خود را روی نام پوشه نگه داشته و گزینه‌ی «به اشتراک گذاری» را انتخاب کنید (این گزینه، از مسیر تنظیمات > پوشه‌های گفتگو نیز قابل دسترسی است). با انتخاب این گزینه، یک لینک دعوت برای پوشه‌ی شما ساخته خواهد شد. سپس می‌توانید گفتگوهایی که از طریق این لینک برای افراد قابل دسترسی هستند را تعیین کنید.

در اندروید، گزینه‌ی و در iOS، گزینه‌ی ... را انتخاب کرده و برای لینک مورد نظر، یک نام منحصر به فرد تعیین کنید، یا یک کد QR برای آن بسازید.

پوشه‌هایی که از فیلترهایی مانند «گروه‌ها»، «کانال‌ها» یا «خوانده شده‌ها» استفاده می‌کنند، قابل اشتراک گذاری نخواهند بود.

انتخاب گفتگوها برای اشتراک گذاری

هنگام ساخت لینک دعوت، می‌توانید گروه یا کانال‌های عمومی و همچنین گروه یا کانال‌های خصوصی که اجازه‌ی اضافه کردن کاربران دیگر به آن‌ها را داشته باشید را انتخاب کنید. گفتگوهای دو نفره و ربات‌ها را نمی‌توان با پوشه به اشتراک گذاشت، ولی مخاطب شما می‌تواند بعدا به صورت دستی آن‌ها را به پوشه اضافه کند.

اشتراک گذاری پوشه، به کاربران این امکان را می‌دهد که به طور مستقیم به تمام گفتگوها بپیوندند، حتی گفتگوهایی که به طور عادی نیاز به درخواست عضویت دارند.

پس از انتخاب گفتگوهای مورد نظر، می‌توانید لینک دعوت را کپی کرده و یا به طور مستقیم آن را به اشتراک بگذارید. زمانی که مخاطب شما لینک را باز کند، یک دعوت‌نامه به همراه پیش‌نمایشی از گفتگوهای درون پوشه برای او نمایش داده خواهد شد. پس از تایید دعوت، به تمام گفتگوها اضافه شده و پوشه در فهرست گفتگوهایش نمایش داده خواهد شد. اگر بعدا قصد حذف پوشه را داشته باشد، می‌تواند با یک دکمه به راحتی از تمام گفتگوهای درون آن نیز خارج شود.

گفتگوهایی که قابل اشتراک نیستند، در پوشه‌ی اصلی خودتان باقی خواهند ماند و می‌توانید مثل همیشه از آن‌ها استفاده کنید.

مدیریت میزان دسترسی

می‌توانید تا ۱۰۰ لینک دعوت مختلف برای پوشه‌ها بسازید که هرکدام، دسترسی متفاوتی از گفتگوهای درون پوشه را به کاربر بدهند. برای نمونه، می‌توانید یک لینک با عنوان «مدیر» بسازید که به تمامی گفتگوهای پوشه‌ی «کار» دسترسی داشته باشد، و یک لینک با عنوان «کارآموز» نیز بسازید که تنها به ۲ یا ۳ گفتگو دسترسی دارد.

به همین شکل، ممکن است پوشه‌ی «اخبار» شما، کانال‌هایی با زبان‌های مختلف داشته باشد و بخواهید برای به اشتراک گذاری محتوای فارسی یا انگلیسی، یا برای اخبار جهان و اخبار ایران، لینک‌های متفاوتی بسازید.

نام‌گذاری لینک‌ها

با انتخاب نام‌های مختلف، به راحتی می‌توانید سطح دسترسی‌های متفاوت را مرتب کرده و از هم تشخیص دهید. برای این کار، دست خود را روی نام پوشه نگه داشته و گزینه‌ی «ویرایش پوشه» را انتخاب کنید. سپس در اندروید، گزینه‌ی ⋮ و در iOS، گزینه‌ی ... را انتخاب کرده و «ویرایش نام» را بزنید.

نام‌هایی که برای لینک‌ها انتخاب می‌کنید، خصوصی بوده و به سایر کاربران نمایش داده نخواهند شد.

به‌روزرسانی پوشه‌ها

زمانی که گفتگوهای جدیدی به پوشه اضافه می‌کنید، آن‌ها به صورت خودکار برای کاربرانی که پوشه را از طریق لینک دعوت اضافه کرده‌اند، نمایش داده نخواهد شد. این ویژگی می‌تواند برای مواقعی که قصد دارید چند گفتگو فقط مخصوص خودتان به پوشه اضافه کنید، بسیار مفید باشد.

اگر خواستید پوشه برای کاربران دیگر نیز به‌روزرسانی شود، کافیست لینک دعوت موجود را پس از اضافه کردن گفتگوهای جدید، به‌روزرسانی کنید. بدین صورت، هرکسی که از این لینک استفاده کرده باشد، پیشنهادی برای پیوستن به گفتگوهای جدید مشاهده خواهد کرد.

جهت به‌روزرسانی یک پوشه، به تنظیمات > پوشه‌های گفتگو رفته، روی لینک مورد نظر بزنید و گفتگوهای جدید را انتخاب کنید.

سفارشی‌سازی پوشه‌ها

پس از اینکه کاربران پوشه‌های شما را از طریق لینک دعوت اضافه کردند، می‌توانند با تغییر نام و یا اضافه و حذف کردن گفتگوها، پوشه را به دلخواه خود تغییر دهند. برای نمونه، کاربرانی که پوشه‌ی «کار» را با آن‌ها به اشتراک گذاشته بودید، می‌توانند گفتگوهای دو نفره با همکاران خود را نیز به آن پوشه اضافه کنند.

گفتگوهای جدیدی که به پوشه اضافه می‌کنید، به صورت خودکار به اشتراک گذاشته نخواهند شد. اگر لینک دعوت را به صورت دستی به‌روزرسانی کنید، کاربرانی که پوشه را اضافه کرده‌اند، پیشنهادی برای پیوستن به گفتگوهای جدید مشاهده خواهند کرد.

Premium قابلیت‌های پرمیوم

تمامی کاربران تلگرام می‌‌توانند ۲ پوشه‌ی قابل اشتراک (با ۱۰۰ گفتگو در هر کدام) داشته باشند تا بتوانند همکاران خود را به گروه‌های کاری افزوده و یا کانال‌های مورد علاقه‌شان را با دوستان به اشتراک بگذارند. مشترکین تلگرام پرمیوم، به ۲۰ پوشه‌ی قابل اشتراک و ۲۰۰ گفتگو در هر پوشه دسترسی داشته و می‌توانند تا ۱۰۰ لینک دعوت متفاوت برای هر پوشه ایجاد کنند.

همانند همه‌ی قابلیت‌های تلگرام پرمیوم، این تازه شروع کار است. منتظر عملکرد قوی‌تری در به‌روزرسانی‌های بعدی باشید.

مشترکین پرمیوم همچنین به گزینه‌هایی جهت مدیریت پیشرفته‌ی گفتگو، از جمله انتخاب پوشه‌ی پیش‌فرض، دسترسی خواهند داشت.