Czaty grupowe w Telegramie

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim

Grupy Telegrama są potężnym narzędziem do budowania społeczności, a każda z nich może obsługiwać do 200 000 członków.

Przyjaciele i rodziny używają grup do dzielenia się zdjęciami i planami, zespoły i firmy do koordynowania swojej pracy, ogromne ICO (Initial Coin Offering) do odpowiadania na pytania i utrzymywania kontaktu z inwestorami. Telegram posiada wiele funkcji, które ułatwiają komunikację w grupach, niezależnie od ich wielkości i celu.

Odpowiedzi

Aby odpowiedzieć na konkretną wiadomość w czacie grupowym, po prostu przesuń na niej palcem w lewo, wpisz tekst i naciśnij „Wyślij”. Jeśli dotkniesz cytatu w wiadomości będącej odpowiedzią, aplikacja przewinie się w górę do oryginalnej wiadomości i wyświetli przycisk strzałki, aby wrócić do poprzedniej lokalizacji. Dzięki temu nawigacja w rozmowach grupowych jest łatwa, nawet jeśli nie było Cię przez chwilę.

Osoba, której odpowiedziano, zostanie powiadomiona o Twojej wiadomości, nawet jeśli wyciszyła ona czat grupowy – w tym przypadku obowiązują jej osobiste ustawienia powiadomień dla Ciebie.

Wzmianki

Jeśli chcesz, aby kilka osób na czacie grupowym natychmiast zaangażowało się w rozmowę, możesz wspomnieć o nich w wiadomości. Zostaną powiadomieni o Twojej wiadomości, nawet jeśli wyciszą czat grupowy – oczywiście, jeśli nie wyciszyli Ciebie osobiście!

Powiadomienia o odpowiedziach/wzmiankach

W bardziej aktywnych grupach możesz otrzymywać nowe wzmianki lub odpowiedzi wiele razy w ciągu dnia – ważne jest, aby nie przegapić tych wiadomości. Tak więc, gdy to nastąpi, natychmiast na liście czatów zauważysz znaczek „@”.

Gdy masz w grupie nowe odpowiedzi/wzmianki, możesz od razu do nich dotrzeć, dotykając przycisku „@” na czacie. Ten przycisk zniknie, gdy przeczytasz wszystkie istotne wiadomości (możesz również użyć długiego dotknięcia przycisku, aby szybko oznaczyć je jako przeczytane).

Powiększ to

Grupy są idealne do udostępniania różnych rzeczy znajomym i rodzinie lub współpracy w małych zespołach, ale mogą również obsługiwać bardzo duże społeczności – w rzeczywistości do dowolnej grupy może dołączyć do 200 000 członków. Mamy wiele narzędzi administracyjnych, które pomagają administratorom zachować spokój w tych wirtualnych miastach.

Wskazówka: jeśli robisz coś bardzo popularnego, rozważ utworzenie kanału. Kanały są narzędziem do nadawania publicznych wiadomości dla dużej liczby odbiorców i mogą mieć nieograniczoną liczbę subskrybentów.

Przypinanie wiadomości

Administratorzy grupy mogą informować wszystkich członków o ważnych wiadomościach, używając przypiętych wiadomości wyświetlanych u góry ekranu czatu. Wszyscy członkowie otrzymają powiadomienie, nawet jeśli wyciszyli zwykłe wiadomości z grupy.

Przypięta wiadomość

Administratorzy grup zawsze mogą edytować przypięte wiadomości. Oznacza to, że Twoja wiadomość może zawierać aktualną listę linków do ważnych wiadomości lub innych kanałów i grup.

Linki zaproszenia

Łatwo i bez żadnych kłopotów możesz przenieść istniejące czaty grupowe do Telegrama. Wystarczy wysłać znajomym link zaproszenia. Gdy tylko zainstalują Telegrama, mogą natychmiast dołączyć do grupy Telegrama, poprzez tym link.

Aby uzyskać link, najpierw utwórz grupę w Telegramie, a następnie przejdź do sekcji „Dodaj członka” i dotknij „Zaproś do grupy poprzez link”.


Grupy publiczne

Jeśli chcesz mieć bardziej przyjazny link, grupy mogą stać się publiczne i uzyskać krótki link, jak t.me/publictestgroup. W ten sposób każdy może przejrzeć całą historię czatu grupy i dołączać do publikowania wiadomości.

Grupa publiczna

Linki do wiadomości

Możesz kopiować linki do poszczególnych wiadomości w grupach publicznych. Każdy będzie mógł je zobaczyć, otwierając swój link t.me – nie jest wymagane konto Telegrama. Tweetuj bez obaw!

Z botami lepiej

Boty dodatkowo rozszerzają potencjalną siłę grup, umożliwiając wszystko – od automatycznej moderacji do gier, płatności i nie tylko.

Narzędzia administracyjne

Aby pomóc utrzymać porządek w swojej społeczności, możesz dodać administratorów z określonymi zestawami uprawnień. Wybierz, kto spośród Twoich zaufanych administratorów będzie mógł dodawać nowych użytkowników, zarządzać wiadomościami, blokować członków, edytować informacje o grupie, a nawet dodawać nowych administratorów.

Prawa administratora

Częściowe blokady

Administratorzy, którzy nie chcą całkowicie zablokować członków swoich grup, mogą częściowo ograniczyć ich prawa w celu powstrzymania zachowań, które są przyczyną problemów. Możesz przełączyć nieprzyjemnych użytkowników w tryb tylko do odczytu lub na pewien czas powstrzymać ich od wysyłania naklejek, lub mediów. To wszystko możesz zrobić z najwyższą precyzją:

Częściowe blokady

Nawet roboty mogą się bawić. W Bot API wersja 3.1 możesz używać botów administracyjnych, aby automatycznie nakładać tymczasowe lub stałe blokady na podstawie działań członków. Aby już dziś zacząć budować swoją robotyczną policję, sprawdź zamieszczoną tu dokumentację.

Ostatnie działania administratorów

Gdy wielu administratorów pracuje z jedną grupą, łatwo jest się pomylić, który administrator co i kiedy zrobił (lub który bot administracyjny dołączył do Skynet). Dlatego na stronie administratorów dodaliśmy sekcję „Ostatnie zdarzenia”. Sekcja ta przechowuje dziennik wszystkich działań serwisowych podjętych w grupie w ciągu ostatnich 48 godzin i jest widoczny tylko dla administratorów.

Ostatnie działania administratorów

Precyzyjne filtry

Ostatnie zdarzenia w grupach pokazują również wiadomości, które zostały usunięte w ciągu ostatnich 48 godzin oraz oryginalne wersje edytowanych wiadomości z tego samego okresu, więc nieprzyjemne zachowania, takie jak samoczynne usuwanie spamu, nie pomogą już nikomu uniknąć gniewu administratorów.

Naklejki grupy

Duże grupy liczące 100 i więcej członków mogą wybrać oficjalny zestaw naklejek dla wszystkich członków grupy, który będą widzieć i używać podczas czatowania w grupie – bez konieczności dodawania go do swoich paneli.

Naklejki grupy