Diğer Uygulamalardan Sohbet Geçmişini Taşıma

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Sohbet Geçmişini Diğer Uygulamalardan Taşıma ve Daha Fazla Gizlilik

Bu Ocak ayında 100 milyondan fazla yeni kullanıcı daha fazla gizlilik ve özgürlük arayışıyla Telegram'a katıldı. Peki ya eski uygulamalarda kalan mesajlar ve anılar ne olacak?

Bugünden itibaren, herkes sohbet geçmişini -videolar ve belgeler de dahil olmak üzere- WhatsApp, Line ve KakaoTalk gibi uygulamalardan Telegram'a taşıyabilir. Bu, hem özel sohbetler hem de gruplar için çalışır:

iOS'ta WhatsApp'tan bir sohbeti taşımak için, WhatsApp'ta Kişi Bilgisi veya Grup Bilgisi sayfasını açın, Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunun, ardından Paylaş menüsünden Telegram'ı seçin.

Android'de bir WhatsApp sohbetini açın, ⋮ > Diğer > Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunun, ardından Paylaş menüsünden Telegram'ı seçin:

iOS için WhatsApp ayrıca sohbetleri doğrudan sohbet listesinden dışa aktarmanıza olanak tanır. Bir sohbette sola kaydırın, ardından '…'> Sohbeti Dışa Aktar seçeneğini seçin.

Mesajlar geçerli güne aktarılır, ancak orijinal zaman damgalarını da içerir. Telegram'daki sohbetin tüm üyeleri mesajları görecektir.

Sohbetleri Taşıyın ve Yerden Tasarruf Edin

Bunun en iyi yanı, taşıdığınız mesajların ve medyanın fazladan yere ihtiyaç duymamasıdır. Daha eski uygulamalar, tüm verileri cihazınızda saklar, ancak Telegram neredeyse hiç yer kaplamaz ve tüm mesajlarınıza, fotoğraflarınıza ve videolarınıza istediğiniz zaman erişmenizi sağlar.

Ayarlar > Veri ve Depolama > Depolama Kullanımı bölümünden cihazınızda yer açabilir ve önbellek boyutunu kontrol edebilirsiniz.

Dijital Ayak İzinizi Kontrol Edin

Verileriniz sizin işinizdir, bu nedenle Telegram kullanıcıları yalnızca sohbetlerini dışa aktarmakla kalmaz, aynı zamanda her iki taraf için de gönderdikleri ve aldıkları mesajları iz bırakmadan silebilir.

Bu güncelleme ile daha da fazla kontrole sahip olursunuz: Gizli sohbetler, oluşturduğunuz gruplar ve arama geçmişi artık her zaman her taraftan silinebilir.

Telegram sunucuları silinen sohbetler ve arama günlükleri hakkında bilgi depolamaz, bu nedenle veriler sonsuza kadar tamamen kaybolur.

Geliştirilmiş Sesli Sohbetler

Artık hangi gruplarınızın aktif Sesli Sohbetlere sahip olduğunu Arama Geçmişi sayfasının üstünden görebilirsiniz.

Sesli sohbet sırasında, bireysel katılımcıların mikrofon seviyelerini yöneterek ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Grup yöneticileri tarafından yapılan ayarlamalar tüm dinleyicilere uygulanır.

Geliştirilmiş Ses Oynatıcı

Bir parça oynatılırken, sanatçının tüm sohbetlerinizdeki parçalarını görmek için oynatıcıdaki sanatçı adına dokunun. İleri atlamanız veya kaçırdığınız bir şeyi tekrarlamanız gerekirse, ileri ve geri sarmak için Sonraki ve Önceki düğmelerine basılı tutun.

Müziği duraklatıp devam ettirirken kulaklarınızı memnun etmek için bir solma efekti de ekledik.

Karşılama Çıkartmaları

Yakın zamanda Telegram'a katılan kişileriniz varsa, onları Telegram'ın benzersiz özelliklerinden birini kullanarak karşılamak hoş bir temas olabilir. Yeni sohbetlerinizde tek dokunuşla gönderilmeye hazır bir karşılama çıkartması önerilecektir.

Yeni Android Animasyonları

Yeni bir güncelleme, şık yeni arayüz animasyonları anlamına gelir. Giriş yaptıktan sonra dosya indirirken, müzik oynatırken veya sohbetleri yüklerken hepsini farkedip farkedemeyeceğinizi görün.

Sahte Kanalları Bildirme

Tüm Telegram uygulamaları, şiddet veya çocuk istismarı çağrıları da dahil olmak üzere spam ve diğer yasadışı içerik türlerinini bildirmenize olanak tanır. Artık ünlü kişileri veya kuruluşları taklit eden sahte kanalları veya grupları da bildirebilirsiniz. Şüpheli bir şey olduğunu bize bildirmek için Profil sayfasını açın ve '…' > Bildir > Sahte Hesap seçeneğine dokunun. Buna, moderatörlerimiz bir göz atacaktır.

Geliştirilmiş Erişilebilirlik

Hem TalkBack hem de VoiceOver kullanıcıları için birçok erişilebilirlik iyileştirmesi eklendi. Tüm kullanıcılar için uygulama arayüzlerini iyileştirmeye devam ederken, Öneriler Platformumuzla ilgili daha fazla geri bildirim almaktan memnuniyet duyarız.

Son zamanlarda bize katılan herkese sıcak bir merhaba! Bir sonraki güncelleme fazla uzun sürmez.


28 Ocak 2021
Telegram Ekibi