واکنش‌ها، اسپویلرها، ترجمه و کدهای QR

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Reactions, Spoilers, Translation and QR Codes

در دوازدهمین به‌روزرسانی امسال، قابلیت‌های واکنش با اموجی برای بازخوردی سریع، قالب‌بندی متن مخفی شده (اسپویلر)، کدهای QR، دکمه‌ای برای ترجمه‌ی مستقیم پیام‌ها در اپلیکیشن و… را به تلگرام اضافه کرده‌ایم.

واکنش‌ها

تلگرام نخستین اپلیکیشن پیام‌رسانی بود که اموجی‌های متحرک و تعاملی را اضافه کرد و به کاربران راه‌های منحصر به فردی جهت ابراز احساساتشان در گفتگو ارائه داد. از این پس می‌توانید برخی از این اموجی‌ها را به عنوان واکنش‌هایی برای نمایش احساسات و بازخورد (بدون ارسال هیچ پیامی) استفاده کنید.

دوبار روی هر پیامی زده و آن را 👍 کنید. برای انتخاب واکنش‌های بیشتری مانند 😁 🎉 😱 🔥 💩، روی پیام مورد نظر بزنید (یا در iOS دست خود را روی پیام نگه دارید). هر واکنش، با انیمیشن منحصر به فرد خود نمایش داده خواهد شد.

از تنظیمات تلگرام می‌توانید واکنش پیش‌فرض خود را به اموجی دیگری تغییر دهید. اندروید: تنظیمات گفتگو > واکنش سریع. iOS: استیکرها و اموجی > واکنش سریع.

واکنش‌ها به طور پیش‌فرض در تمام گفتگوهای دونفره فعال هستند. در گروه‌ها و کانال‌ها، مدیران می‌توانند واکنش‌ها را غیرفعال کرده و یا اموجی‌های قابل استفاده در گفتگو را تغییر دهند. بدین ترتیب، راه‌های مختلفی برای دریافت بازخورد از کاربران (از یک لایک ❤️ ساده گرفته تا سیستم موافق 👍 و مخالف 👎 و روش‌های دیگر) فراهم خواهد شد.

مدیران گروه و کانال می‌توانند از صفحه‌ی اطلاعات گفتگو > «ویرایش» > «واکنش‌ها»، قابلیت واکنش را فعال یا غیرفعال کنند. برای دریافت بازخوردهای بیشتر می‌توانید دیدگاه‌های کانال را فعال کرده و یا از نظرسنجی‌های قدرتمند ما استفاده کنید.

اسپویلر

اگر می‌خواهید بدون لو دادن داستان فیلم جدید مرد عنکبوتی یا سریال ویچر، درباره‌ی آن‌ها بحث کنید، می‌توانید هنگام نوشتن پیام، بخشی از متن را انتخاب کرده و با گزینه‌ی «اسپویلر» آن را مخفی کنید. با انتخاب حالت اسپویلر، پیام شما علاوه بر گفتگوی مورد نظر، در فهرست گفتگوها و در اعلان‌ها نیز مخفی خواهد شد.

برای نمایش بخش مخفی شده، روی انیمیشن اسپویلر که روی پیام قرار گرفته است بزنید.

ترجمه‌ی پیام‌ها

بیش از نیم میلیارد کاربر در سرتاسر جهان، جهت برقراری ارتباط با دوستان، گفتگو در گروه‌های عمومی و به مشاهده‌ی مطالب کانال‌ها (به زبان‌های مختلف) از تلگرام استفاده می‌کنند. از این پس می‌توانید پیام‌ها را مستقیما درون تلگرام، به‌ زبان دیگری ترجمه کنید.

با فعال کردن گزینه‌ی «ترجمه‌ی پیام‌ها» از بخش تنظیمات > «زبان»، گزینه‌ی جدیدی به نام «ترجمه» به منوی پیام (که با انتخاب کردن آن نمایش داده می‌شود) اضافه خواهد شد. همچنین می‌توانید این گزینه را برای زبان‌هایی که به آن‌ها مسلط هستید غیرفعال کنید.

این قابلیت برای همه‌ی دستگاه‌های اندروید در دسترس بوده، ولی در دستگاه‌های اپل، نیازمند نسخه‌ی iOS 15 به بالا است. لیست زبان‌های قابل ترجمه، به سیستم عامل دستگاهتان بستگی خواهد داشت.

کدهای QR

می‌توانید برای هر کاربری که نام کاربری دارد، یک کد QR بسازید. کدهای QR برای گروه‌ها، کانال‌ها و ربات‌ها نیز قابل استفاده بوده و می‌توانید به راحتی گروه یا کانال موردعلاقه‌ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

بر روی آیکون جدید کد QR که در کنار نام کاربری یک شخص (یا یک گروه) اضافه شده است بزنید، رنگ و طرح مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کرده و سپس آن را چاپ کنید یا در تلگرام و اپلیکیشن‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

کد QR مخصوص خودتان را می‌توانید در بخش تنظیمات تلگرام بسازید.

منوهای جدید برای macOS

ما ظاهر همه‌ی منوهای تلگرام macOS را تغییر داده، تعدادی میانبر جدید اضافه کرده و آیکون‌های تک تک منوهای درون نرم‌افزار را متحرک کرده‌ایم.

اموجی های تعاملی بیشتر

اموجی‌های 🔥 😁 🤩 😢 😭 😱 ❄️ به لیست اموجی‌های تعاملی اضافه شده و می‌توانید از آن‌ها در گفتگوهای دو نفره استفاده کنید. هر یک از این اموجی‌ها را بدون هیچ متن دیگری فرستاده و روی آن بزنید تا یک جلوه‌ی تمام صفحه نمایش داده شود.

از همراهی شما ممنونیم، امیدواریم سال 2022 از امسال هم بهتر باشد.


۳۰ دسامبر، ۲۰۲۱،
تیم تلگرام

سایر خبرها

그룹내 주제 기능, 수집가능한 사용자명, 영상 메시지 음성 텍스트 변환 등

오늘 업데이트에서는 대형 그룹에서 토론을 관리할 수 있는 주제기능, 블록체인에서 보호되는 새로운 형태의 수집 가능한 사용자명, 영상 메시지를 텍스트로 변환할 수 있는 옵션 등을 소개합니다.
5 نوامبر، 2022

무한 반응, 이모지 상태 등

텔레그램의 [기존 업데이트는 맞춤형 움직이는 이모지를 만들기 위한 오픈 플랫폼을 추가하여 이모지에 혁명을 일으켰습니다. 이번 업데이트에서는 무한반응 및 이모지 상태를 통해 새로운 이모지를 사용하여 내 기분을 표현할 수 있는 다양한 방법을 제공합니다.
16 سپتامبر، 2022

텔레그램 이모지 플랫폼, 맞춤 움직이는 이모지, 텔레그램 프리미엄 선물하기 등

이번 여름, 텔레그램이 활성사용자 7억명을 돌파하며, 추가적인 독점 기능들에 접근 가능하고 누구나 텔레그램 발전지원을 할 수 있는 텔레그램 프리미엄을 소개했습니다. 오늘 업데이트에는 메시지와 자막에 사용가능한 텔레그램 이모지 플랫폼과 맞춤 움직이는…
12 اوت، 2022

7억명 사용자와 텔레그램 프리미엄

텔레그램은 7억명 이상의 월 활성 사용자를 확보하며, 2022년도에 전 세계에서 다운로드 수가 많은 상위 5위 앱이 되었습니다. 이 성장은 온전히 개인 추천으로 이뤄냈습니다 - 아시다시피, 텔레그램은 유료 앱 홍보를 하지 않기 떄문입니다.
21 ژوئن، 2022