Tepkiler, Spoiler, Çeviri ve QR Kodları

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Tepkiler, Spoiler, Çeviri ve QR Kodları

Telegram'ın bu yılki 12.güncellemesi; tepkiler, mesaj çevirisi, temalı QR kodları, gizli metin (spoiler) ve daha fazlasını sunuyor.

Tepkiler

Telegram, hareketli ve etkileşimli ifade ekleyen ve kullanıcılara sohbetlerde kendilerini ifade etmeleri için benzersiz yollar sunan ilk mesajlaşma uygulamasıydı. Bugün bu ifadelerden bazıları, herhangi bir mesaj göndermeden, duyguları ve geri bildirimleri paylaşmaya yönelik tepkiler olarak kullanılabilir hale geliyor.

Hızlı bir 👍 tepkisi göndermek için bir mesaja iki kez dokunun. 😁 🎉 😱 🔥 👎 gibi daha fazla tepki için mesaja bir kez dokunun (veya iOS'te ise basılı tutun). Her tepki, benzersiz bir animasyonla görünür.

Varsayılan tepkinizi Ayarlar'dan başka bir ifadeyi değiştirebilirsiniz. Android: Sohbet Ayarları > Hızlı Tepki. iOS: Çıkartmalar ve İfade > Hızlı Tepki.

Özel sohbetlerde tepkiler her zaman açıktır. Grupların ve kanalların yöneticileri, tepkileri etkinleştirip etkinleştirmemeye ve sohbette hangi tepki ifadelerinin mevcut olacağına karar verir. Bu, basit beğenilerden ❤️ olumlu 👍 ve olumsuz oy 👎 sistemlerine ve ötesine kadar geri bildirim toplamanın birçok farklı yolunu sağlar.

Yöneticiler, gruplarının veya kanallarının Bilgi Sayfası > Düzenle > Tepkiler aracılığıyla tepkileri kontrol edebilir. Daha fazla geri bildirim seçeneği için kanal yorumlarını ve güçlü anketlerimizi deneyin.

Spoiler

Ciri veya Peter Parker'ın kaderini başkalarının eğlencesini bozmadan tartışmak için yazarken metninizin herhangi bir bölümünü seçin ve yeni “Spoiler” biçimini seçin. Bu, mesajın seçilen kısmını sohbette olduğu gibi sohbet listesinde ve bildirimlerde de gizleyecektir.

Neyin gizlendiğini görmeye hazır olduğunuzda, metnini ortaya çıkarmak için spoiler'a dokunun.

Mesaj Çevirisi

Dünya çapında yarım milyardan fazla insan Telegram'ı yalnızca arkadaşlarıyla iletişimde kalmak için değil, aynı zamanda akla gelebilecek her dilde genel gruplarda sohbet etmek ve kanallardan içerik görüntülemek için de kullanıyor. Artık herhangi bir mesajı doğrudan uygulamada başka bir dile çevirebilirsiniz.

Ayarlar > Dil bölümünden Çeviri seçeneğini etkinleştirmek, bir mesaj seçerken mesaj içerik menüsüne özel bir Çevir düğmesi ekler. Akıcı bir şekilde konuştuğunuz dilleri hariç tutabilirsiniz. Böylece o dildeki mesajlar için çeviri düğmesi gizlenir.

Çeviri, Telegram'ı destekleyen tüm Android cihazlarda mevcuttur, ancak Apple cihazlarda iOS 15+ gerektirir. Kullanılabilir dillerin listesi telefonunuzun işletim sistemine bağlıdır.

Temalı QR Kodları

Genel kullanıcı adı olan herhangi bir kullanıcı için QR kodu oluşturabilirsiniz. Bu aynı zamanda gruplar, kanallar ve botlar için de çalışır ve birisine en sevdiğiniz blogu veya hayran kulübünü göstermeyi kolaylaştırır.

Bir kişinin (veya bir sohbetin bilgi sayfasından) kullanıcı adının yanındaki yeni QR kodu simgesine dokunun. En uygun renkleri ve deseni seçin, ardından QR kodunuzu yazdırın, yayınlayın veya diğer uygulamalarla paylaşın.

Kullanıcı adınız için QR kodunu Ayarlar'dan alabilirsiniz.

macOS için Yeni Menüler

Bazı yeni kısayol ipuçları ve uygulamadaki her bir menü öğesi için güzel animasyonlu simgeler ekleyerek macOS için Telegram'daki tüm içerik menülerini yeniden tasarladık.

Daha Fazla Etkileşimli İfade

Animatörlerimiz ayrıca 🔥 😁 🤩 😢 😭 😱 ❄️ ifadelerinin yeni etkileşimli sürümlerini ekledi. Bunlardan herhangi birini birebir sohbete gönderin, ardından siz ve sohbet ortağınız için efektini ortaya çıkarması için ifadeye dokunun.

İnanılmaz bir yıl için hepinize teşekkür ederiz. 2022'yi daha da büyütmek için şerefe. 🎉


30 Aralık 2021
Telegram Ekibi

Diğer Haberler

그룹내 주제 기능, 수집가능한 사용자명, 영상 메시지 음성 텍스트 변환 등

오늘 업데이트에서는 대형 그룹에서 토론을 관리할 수 있는 주제기능, 블록체인에서 보호되는 새로운 형태의 수집 가능한 사용자명, 영상 메시지를 텍스트로 변환할 수 있는 옵션 등을 소개합니다.
5 Kas 2022

무한 반응, 이모지 상태 등

텔레그램의 [기존 업데이트는 맞춤형 움직이는 이모지를 만들기 위한 오픈 플랫폼을 추가하여 이모지에 혁명을 일으켰습니다. 이번 업데이트에서는 무한반응 및 이모지 상태를 통해 새로운 이모지를 사용하여 내 기분을 표현할 수 있는 다양한 방법을 제공합니다.
16 Eyl 2022

텔레그램 이모지 플랫폼, 맞춤 움직이는 이모지, 텔레그램 프리미엄 선물하기 등

이번 여름, 텔레그램이 활성사용자 7억명을 돌파하며, 추가적인 독점 기능들에 접근 가능하고 누구나 텔레그램 발전지원을 할 수 있는 텔레그램 프리미엄을 소개했습니다. 오늘 업데이트에는 메시지와 자막에 사용가능한 텔레그램 이모지 플랫폼과 맞춤 움직이는…
12 Ağu 2022

7억명 사용자와 텔레그램 프리미엄

텔레그램은 7억명 이상의 월 활성 사용자를 확보하며, 2022년도에 전 세계에서 다운로드 수가 많은 상위 5위 앱이 되었습니다. 이 성장은 온전히 개인 추천으로 이뤄냈습니다 - 아시다시피, 텔레그램은 유료 앱 홍보를 하지 않기 떄문입니다.
21 Haz 2022