Tepkiler, Spoiler, Çeviri ve QR Kodları

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Tepkiler, Spoiler, Çeviri ve QR Kodları

Telegram'ın bu yılki 12.güncellemesi; tepkiler, mesaj çevirisi, temalı QR kodları, gizli metin (spoiler) ve daha fazlasını sunuyor.

Tepkiler

Telegram, hareketli ve etkileşimli ifade ekleyen ve kullanıcılara sohbetlerde kendilerini ifade etmeleri için benzersiz yollar sunan ilk mesajlaşma uygulamasıydı. Bugün bu ifadelerden bazıları, herhangi bir mesaj göndermeden, duyguları ve geri bildirimleri paylaşmaya yönelik tepkiler olarak kullanılabilir hale geliyor.

Hızlı bir 👍 tepkisi göndermek için bir mesaja iki kez dokunun. 😁 🎉 😱 🔥 👎 gibi daha fazla tepki için mesaja bir kez dokunun (veya iOS'te ise basılı tutun). Her tepki, benzersiz bir animasyonla görünür.

Varsayılan tepkinizi Ayarlar'dan başka bir ifadeyi değiştirebilirsiniz. Android: Sohbet Ayarları > Hızlı Tepki. iOS: Çıkartmalar ve İfade > Hızlı Tepki.

Özel sohbetlerde tepkiler her zaman açıktır. Grupların ve kanalların yöneticileri, tepkileri etkinleştirip etkinleştirmemeye ve sohbette hangi tepki ifadelerinin mevcut olacağına karar verir. Bu, basit beğenilerden ❤️ olumlu 👍 ve olumsuz oy 👎 sistemlerine ve ötesine kadar geri bildirim toplamanın birçok farklı yolunu sağlar.

Yöneticiler, gruplarının veya kanallarının Bilgi Sayfası > Düzenle > Tepkiler aracılığıyla tepkileri kontrol edebilir. Daha fazla geri bildirim seçeneği için kanal yorumlarını ve güçlü anketlerimizi deneyin.

Spoiler

Ciri veya Peter Parker'ın kaderini başkalarının eğlencesini bozmadan tartışmak için yazarken metninizin herhangi bir bölümünü seçin ve yeni “Spoiler” biçimini seçin. Bu, mesajın seçilen kısmını sohbette olduğu gibi sohbet listesinde ve bildirimlerde de gizleyecektir.

Neyin gizlendiğini görmeye hazır olduğunuzda, metnini ortaya çıkarmak için spoiler'a dokunun.

Mesaj Çevirisi

Dünya çapında yarım milyardan fazla insan Telegram'ı yalnızca arkadaşlarıyla iletişimde kalmak için değil, aynı zamanda akla gelebilecek her dilde genel gruplarda sohbet etmek ve kanallardan içerik görüntülemek için de kullanıyor. Artık herhangi bir mesajı doğrudan uygulamada başka bir dile çevirebilirsiniz.

Ayarlar > Dil bölümünden Çeviri seçeneğini etkinleştirmek, bir mesaj seçerken mesaj içerik menüsüne özel bir Çevir düğmesi ekler. Akıcı bir şekilde konuştuğunuz dilleri hariç tutabilirsiniz. Böylece o dildeki mesajlar için çeviri düğmesi gizlenir.

Çeviri, Telegram'ı destekleyen tüm Android cihazlarda mevcuttur, ancak Apple cihazlarda iOS 15+ gerektirir. Kullanılabilir dillerin listesi telefonunuzun işletim sistemine bağlıdır.

Temalı QR Kodları

Genel kullanıcı adı olan herhangi bir kullanıcı için QR kodu oluşturabilirsiniz. Bu aynı zamanda gruplar, kanallar ve botlar için de çalışır ve birisine en sevdiğiniz blogu veya hayran kulübünü göstermeyi kolaylaştırır.

Bir kişinin (veya bir sohbetin bilgi sayfasından) kullanıcı adının yanındaki yeni QR kodu simgesine dokunun. En uygun renkleri ve deseni seçin, ardından QR kodunuzu yazdırın, yayınlayın veya diğer uygulamalarla paylaşın.

Kullanıcı adınız için QR kodunu Ayarlar'dan alabilirsiniz.

macOS için Yeni Menüler

Bazı yeni kısayol ipuçları ve uygulamadaki her bir menü öğesi için güzel animasyonlu simgeler ekleyerek macOS için Telegram'daki tüm içerik menülerini yeniden tasarladık.

Daha Fazla Etkileşimli İfade

Animatörlerimiz ayrıca 🔥 😁 🤩 😢 😭 😱 ❄️ ifadelerinin yeni etkileşimli sürümlerini ekledi. Bunlardan herhangi birini birebir sohbete gönderin, ardından siz ve sohbet ortağınız için efektini ortaya çıkarması için ifadeye dokunun.

İnanılmaz bir yıl için hepinize teşekkür ederiz. 2022'yi daha da büyütmek için şerefe. 🎉


30 Aralık 2021
Telegram Ekibi

Diğer Haberler

저장한 메시지 2.0, 일회용 음성 메시지 및 8가지 추가 기능

1월 동안, 저희는 텔레그램에 10가지 새로운 기능을 추가했습니다 – 업그레이드된 저장한 메시지, 재생 후 삭제되는 일회용 음성 및 영상 메시지, 언제 당신의 메시지가 읽혔는지를 보여주는 상세한 읽음 확인 등 포함하여 더 많은 기능들이 있습니다.
31 Oca 2024

다채로운 전화, 타노스 스냅 효과 및 대규모 봇 업데이트

텔레그램의 2023년 10번째 업데이트는 향상된 전화 기능을 추가하여 성능을 개선하고 배터리 소모를 적게시키는 다채로운 색상의 새로운 디자인 적용, 메시지 삭제시 적용되는 새로운 증발 효과, 그리고 텔레그램 역사상 가장 큰 봇 업데이트 등을 포함하고 있습니다.
31 Ara 2023

채널 외관, 스토리 게시 등

이번 텔레그램 크리스마스 업데이트에서 채널은 배경화면, 이모지 상태 및 프로필 로고를 설정할 수 있고, 사용자는 채널 메시지를 스토리에 재게시할 수 있으며, 텔레그램 프리미엄을 한 번에 여러 사람에게 제공할 수 있으며, 경품 행사에 추가 상품을 포함할 수 있습니다.
23 Ara 2023

비슷한 채널, 스토리 재게시 및 9가지 추가기능

오늘 업데이트는 비슷한 주제의 채널을 더 많이 찾기, 친구들과 채널 스토리 재게시 및 스토리에 영상 메시지를 추가할 수 있습니다. 또한 프로필 색상, 양쪽에 적용되는 배경화면, 스토리 통계 및 채널용 맞춤 반응, 모두를 위한 음성 자막 등 많이 추가했습니다.
30 Kas 2023