کانال‌های مشابه، پست مجدد استوری و ۹ قابلیت دیگر

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Similar Channels, Reposting Stories, and 9 More Features

در به‌روزرسانی امروز، روش جدیدی برای پیدا کردن کانال‌هایی با موضوع مشابه و امکان بازنشر استوری‌ها از مخاطبین و کانال‌ها و افزودن پیام‌های ویدیویی به استوری‌ها معرفی می‌شود. ما همچنین قابلیت سفارشی کردن پروفایل با رنگ و طرح، اعمال ظاهری خاص برای هر دو طرف گفتگو، آمار استوری و واکنش‌های سفارشی در کانال‌ها، تبدیل صدا به متن برای همه و… به تلگرام اضافه خواهند شد.

کانال‌های مشابه

صدها میلیون کاربر، برای اطلاع از آخرین اخبار، مطالب مختلف و یا عکس‌های تولید شده با هوش مصنوعی از گربه‌های شش انگشتی، کانال‌های تلگرام را دنبال می‌کنند.

به منظور پیدا کردن راحت‌تر کانال‌های جدید، از این پس هنگام عضویت در هر کانال، لیستی از کانال‌های عمومی با موضوع مشابه را مشاهده خواهید کرد.

تنها کانال‌های عمومی که موضوع و تعداد کاربران مشابهی دارند در این لیست نمایش داده خواهند شد.

همچنین می‌توانید از صفحه‌ی پروفایل کانال نیز موارد مشابه را مشاهده کنید.

بازنشر استوری‌ها

می‌توانید استوری‌های دوستان یا کانال‌ها را در صفحه‌ی خود مجدد پست کرده و با تنها دو دکمه، مخاطبین آن‌ها را افزایش دهید.

هنگام بازنشر هر استوری می‌توانید به محتویات جدیدی مانند عکس، صدا یا حتی دیدگاه ویدیویی اضافه کرده و همچنین افرادی که قادر به مشاهده‌ی استوری بازنشر شده‌ی شما هستند را انتخاب کنید.

برای پست مجدد استوری، فلش اشتراک گذاری و سپس گزینه‌ی «بازنشر استوری» را انتخاب کنید. به منظور حفظ حریم خصوصی، تنها استوری‌هایی که برای «همه» به اشتراک گذاشته شده‌اند قابلیت پست مجدد دارند.

پیام‌های ویدیویی در استوری‌ها

از این پس می‌توانید نظر یا واکنش خود را به صورت پیام ویدیویی به استوری اضافه کنید. اندازه و مکان پیام ویدیویی قابل تغییر بوده و می‌توانید آن را در هر قسمت از صفحه که می‌خواهید قرار دهید. به این روش می‌توانید در مورد استوری‌ها توضیح بیشتری ارائه داده و یا در قالب دو شخصیت مختلف با خود مکالمه ویدیویی داشته باشید.

Video Messages on Stories

در استوری‌های بازنشر شده نیز می‌توان از پیام‌های ویدیویی استفاده کرد. بدین شکل می‌توانید درباره‌ی موضوع‌های روز نظر داده و یا به یک سلسله استوری‌های بازنشر شده از دیگران بپیوندید.

برای ضبط پیام ویدیویی، در بخش ویرایشگر استوری، آیکون دوربین را نگه دارید. همچنین برای کنترل حجم صدا، دست خود را روی نوار ویدیوی پایین صفحه را نگه دارید.

Premium: رنگ‌های پروفایل

در به‌روزرسانی قبل، قابلیت انتخاب و تغییر رنگ اسم، لینک‌های ارسالی و پاسخ پیام‌ها برای کاربران پرمیوم اضافه شد.

از امروز، با تلگرام پرمیوم می‌توانید ترکیبی از لوگو و رنگ‌های خاص (مانند این یا آن موارد) را برای پروفایل خود نیز انتخاب کرده و ظاهری منحصر به فرد به آن ببخشید.

جهت تغییر ظاهر پیام‌ها و پروفایل خود، در اندروید به تنظیمات > تنظیمات گفتگو > تغییر رنگ نام و در iOS به تنظیمات > ظاهر > رنگ نام شما مراجعه کنید.

Premium: پس‌زمینه برای هر دو طرف

کاربران می‌توانند پس‌زمینه‌های سفارشی برای گفتگوهای دو نفره انتخاب کرده و با قالب‌ها و عکس‌های مختلف، فضای گفتگو را مطابق با سلیقه‌ی خود تغییر دهند.

از امروز، کاربران پرمیوم می‌توانند یک پس‌زمینه را برای هر دو طرف تنظیم کنند تا ظاهر گفتگو برای شما و طرف مقابل مشابه باشد.

برای تنظیم پس‌زمینه در هر گفتگوی دو نفره، پروفایل کاربر مورد نظر را باز کرده و از منوی ⋮ / ⋯، گزینه‌ی تغییر پس‌زمینه را انتخاب کنید.

تبدیل صدا به متن برای همه

قابلیت تبدیل پیام‌های صوتی و ویدیویی به متن، از سال ۲۰۲۲ در دسترس کاربران پرمیوم قرار گرفته که با استفاده از آن می‌توانند به راحتی محتوای پیام را خوانده و حتی به زبان‌های مختلف ترجمه کنند.

در این به‌روزرسانی، تمامی کاربران می‌توانند تا ۲ پیام در هفته را به متن تبدیل کنند. برای این کار، از آیکون A→ در کنار پیام‌های صوتی استفاده کنید.

توجه. این قابلیت بتدریج راه‌اندازی خواهد شد و ممکن است در همه جا بلافاصله در دسترس نباشد.

کاربران پرمیوم همچنان قابلیت تبدیل صدا به متن را به تعداد نامحدود خواهند داشت.

آمار استوری در کانال‌ها

کانال‌هایی که قابلیت پست کردن استوری دارند، از این پس می‌توانند آماری از تعداد بازدید، اشتراک گذاری و واکنش‌های هر استوری را در نمودارهایی با جزییات مشاهده کرده و عملکرد و میزان پیشرفت کانال خود را بررسی کنند.

TITLE

جهت دسترسی به/بررسی آمار استوری‌ها، می‌توانید هنگام مشاهده‌ی هر استوری از گزینه‌ی ⋮/⋯ استفاده کرده و یا به صفحه‌ی اطلاعات کانال > ⋮/⋯ > آمار مراجعه کنید.

به علاوه، دسترسی به آمار کانال و تنظیمات حمایت و قرعه‌کشی نیز آسان‌تر شده و می‌توانید از صفحه‌ی اطلاعات کانال > ویرایش > آمار و حمایت‌ها آن‌ها را مشاهده کنید.

واکنش‌های سفارشی در کانال‌ها

رابط کاربری بخش مدیریت واکنش در کانال‌ها به‌روز شده و مدیران می‌توانند به راحتی اموجی‌های مورد نظر خود را اضافه یا حذف کنند.

همچنین، علاوه بر واکنش‌های استاندارد، کانال‌ها می‌توانند به ازای هر سطح از حمایت، ۱ اموجی سفارشی نیز به لیست واکنش‌ها اضافه کنند.

Custom Reactions for Channels

در بخش آمار کانال می‌توانید در قالب یک نمودار، احساسات کاربران را با توجه واکنش‌هایی که در پست‌ها استفاده کرده‌اند، مشاهده کنید. در این نمودار، اموجی‌های مشابه 👍 / 🔥 و 👎 / 💩 برای احساسات مثبت و منفی، و اموجی‌های متفرقه‌ی دیگر مانند 🦆، 🧞‍♂️ یا 🪃 برای احساسات مبهم دیگر در نظر گرفته خواهند شد.

هایلایت کد در پیام‌ها

به لطف برندگان مسابقه‌ای که اخیرا برگزار کردیم، از این پس تمامی اپلیکیشن‌های تلگرام می‌توانند زبان‌های کدنویسی در پیام‌ها که با ```قالب‌بندی کد``` ارسال شده‌اند را تشخیص دهند. در نتیجه برنامه‌نویس‌های جاوا نیز می‌توانند بدون عینک زدن، کدهای سی‌شارپ را بخوانند. 😉

Code Highlighting

بهبودها در موضوعات

در گروه هایی با موضوعات اعمال شده، در هنگام باز کردن مجدد گروه اپلیکیشن‌تان تنظیمات مشاهده به عنوان پیام‌ها یا مشاهده به عنوان موضوعات را ذخیره خواهد کرد.

TITLE

جلوه‌ی تانوس در iOS

یک انیمیشن فوق‌العاده به حذف خودکار پیام‌ها در iOS اضافه شده و هنگامی که زمان‌سنج آن‌ها به پایان می‌رسد، پیش از ناپدید شدن کامل، به میلیون‌ها پیکسل تقسیم خواهند شد.

می‌توانید زمان‌سنج حذف خودکار پیام‌ها را برای بعضی از گفتگوهای دو نفره و یا برای تمامی گفتگوهای حساب خود فعال کنید. تنظیم یک زمان‌سنج به مدت کوتاهی در گفتگوی محرمانه‌ای سریع‌ترین روش برای مشاهده عملیات انیمیشن جدید است.

برای امروز کافیه، به زودی با به‌روزرسانی‌های مشابه بیشتر با قابلیت‌های فراوان برمی‌گردیم.


۳۰ نوامبر، ۲۰۲۳
تیم تلگرام