Motywy czatu, interaktywne emoji, potwierdzenia odczytu w grupach i nagrywanie transmisji na żywo

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Przedstawiamy motywy czatu, interaktywne emoji, potwierdzenia odczytu w grupach i nagrywanie transmisji na żywo

Dzisiejsza aktualizacja pozwala na ustawienie różnych motywów dla poszczególnych czatów, dzielenie się uczuciami z bliskimi za pomocą interaktywnych emoji z efektami pełnoekranowymi, wyświetlanie szczegółowych potwierdzeń odczytu w grupach oraz nagrywanie wideo i dźwięku z transmisji na żywo.

Motywy czatu

Telegram ma dziesiątki funkcji do organizowania czatów i dostosowywania ich wyglądu, od folderów czatu po animowane tła. W tej aktualizacji koordynacja i dekoracja łączą się z nowymi motywami dla indywidualnych czatów.

Nasi projektanci stworzyli 8 nowych motywów, które możesz zastosować do konkretnych prywatnych czatów. Każdy z nowych motywów zawiera kolorowe gradientowe dymki wiadomości, pięknie animowane tła i unikalne wzory tła.

Zarówno Ty, jak i Twój rozmówca możecie wybrać motyw dla obu stron i sprawić, by każda rozmowa była łatwa do rozpoznania, nawet jeśli nie możesz znaleźć swoich okularów. W ten sposób możesz ustawić różne motywy czatów ze współpracownikami i członkami rodziny, dzięki czemu nie wyślesz przypadkowo ponownie tego filmu do swojego szefa.

Aby ustawić motyw czatu w systemie Android, dotknij nagłówka czatu » ⋮ » Zmień kolory. W systemie iOS stuknij nagłówek czatu » ⋯ » Zmień kolory. Twój rozmówca zobaczy motyw, jeśli używa najnowszej wersji Telegrama.

Każdy motyw jest dostępny w wersji dziennej i nocnej i będzie odpowiadał ustawieniom trybu nocnego aplikacji — niezależnie od tego, czy przez cały dzień jest ciemno, czy też Twoje czaty podążają za słońcem.

Te pierwsze 8 motywów to dopiero początek – nasi projektanci już pracują nad dodaniem kolejnych.

Interaktywne emoji

Uwielbiamy animowane emoji, ale są chwile, kiedy nawet duże czerwone bijące serce – które sprawia, że Twój telefon wibruje przy każdym uderzeniu! – po prostu nie wystarcza, aby wyrazić swoje uczucia.

Za pomocą odrobiny kodu, odrobiny rysunku i mnóstwa mrocznej magii stworzyliśmy nowy sposób dzielenia się emocjami w czasie rzeczywistym. Wyślij pojedynczą 🎆 🎉 🎈 👍 💩 lub ❤️ do dowolnego prywatnego czatu, a następnie dotknij animowane emoji, aby wyzwolić efekt pełnoekranowy.

Jeśli Ty i Twój rozmówca macie otwarty czat w tym samym czasie, animacje i wibracje będą odtwarzane jednocześnie na Waszych urządzeniach, dzięki czemu poczujecie się blisko, nawet gdy jesteście daleko od siebie.

Twój rozmówca zobaczy efekty tylko wtedy, gdy korzysta z najnowszej wersji Telegrama.

Nasi artyści są już znowu w lochach, pracując nad nowymi efektami pełnoekranowymi, aby uzyskać więcej animowanych emoji.

Potwierdzenia odczytu w małych grupach

Zarówno motywy czatu, jak i interaktywne emoji działają obecnie tylko w czatach prywatnych, ale ta aktualizacja zawiera również dużą zmianę dla grup.

Wiadomości grupowe są oznaczane jako przeczytane (✓✓), gdy tylko jeden z członków je zobaczy. W małych grupach możesz teraz także wybrać swoją wysłaną wiadomość, aby zobaczyć, którzy członkowie grupy ją przeczytali.

Aby chronić prywatność użytkowników, potwierdzenia odczytu w grupach są przechowywane tylko przez 7 dni od wysłania wiadomości. Prowadzenie rejestrów wszystkiego, co kiedykolwiek widziałeś, nie jest zadaniem Telegrama.

Nagrywanie transmisji na żywo i czatów wideo

Telegram obsługuje miliony społeczności, które mogą tworzyć wydarzenia na żywo dla nieograniczonej liczby widzów. Niezależnie od tego, czy jest to jedyny w swoim rodzaju koncert, czy codzienna lekcja algebry, administratorzy mogą teraz nagrywać transmisje na żywo i czaty wideo, aby opublikować je dla tych, którzy przegapili wersję na żywo.

Administratorzy mogą rozpocząć nagrywanie bezpośrednio z menu transmisji na żywo lub czatu wideo – z opcjami nagrywania wideo i dźwięku lub tylko dźwięku. Aby nagrać wideo, wybierz orientację końcowego pliku wideo – pionową lub poziomą. Po zakończeniu nagrywania lub zakończeniu transmisji plik jest natychmiast przesyłany do twoich Zapisanych wiadomości.

Dotknij ⋮ lub ⋯, aby otworzyć menu transmisji i rozpocząć nagrywanie. Podczas nagrywania obok tytułu audycji pojawia się czerwona kropka.

I to powinno dać Ci wystarczająco dużo zajęcia, dopóki nie wrócimy z następną aktualizacją. Jak zawsze, nie powinno to nam zająć dużo czasu.


19 września 2021
Zespół Telegrama

Inne aktualności

그룹내 주제 기능, 수집가능한 사용자명, 영상 메시지 음성 텍스트 변환 등

오늘 업데이트에서는 대형 그룹에서 토론을 관리할 수 있는 주제기능, 블록체인에서 보호되는 새로운 형태의 수집 가능한 사용자명, 영상 메시지를 텍스트로 변환할 수 있는 옵션 등을 소개합니다.
5 Lis 2022

무한 반응, 이모지 상태 등

텔레그램의 [기존 업데이트는 맞춤형 움직이는 이모지를 만들기 위한 오픈 플랫폼을 추가하여 이모지에 혁명을 일으켰습니다. 이번 업데이트에서는 무한반응 및 이모지 상태를 통해 새로운 이모지를 사용하여 내 기분을 표현할 수 있는 다양한 방법을 제공합니다.
16 Wrz 2022

텔레그램 이모지 플랫폼, 맞춤 움직이는 이모지, 텔레그램 프리미엄 선물하기 등

이번 여름, 텔레그램이 활성사용자 7억명을 돌파하며, 추가적인 독점 기능들에 접근 가능하고 누구나 텔레그램 발전지원을 할 수 있는 텔레그램 프리미엄을 소개했습니다. 오늘 업데이트에는 메시지와 자막에 사용가능한 텔레그램 이모지 플랫폼과 맞춤 움직이는…
12 Sie 2022

7억명 사용자와 텔레그램 프리미엄

텔레그램은 7억명 이상의 월 활성 사용자를 확보하며, 2022년도에 전 세계에서 다운로드 수가 많은 상위 5위 앱이 되었습니다. 이 성장은 온전히 개인 추천으로 이뤄냈습니다 - 아시다시피, 텔레그램은 유료 앱 홍보를 하지 않기 떄문입니다.
21 Cze 2022