Kanały Telegrama

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim

Kanały to narzędzie do nadawania publicznych wiadomości do dużej publiczności. Oferują one wyjątkową możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi, wysyłając powiadomienie na ich telefony wraz z każdym postem.

Kanały Telegrama mogą mieć nieograniczoną liczbę subskrybentów i tylko administratorzy mają prawo do publikowania postów. W przeciwieństwie do grup Telegrama, kanały pokazują nazwę i zdjęcie kanału obok wiadomości – zamiast osoby, która je opublikowała.

Organizacje medialne i osoby publiczne używają kanałów do utrzymywania kontaktu z czytelnikami, wyborcami i fanami. Aby zobaczyć kilka przykładów z życia, odwiedź @Bloomberg, kanał informacyjny Coronavirus, lub dołącz do oficjalnego kanału @Telegram o naszych aktualizacjach.

Aby utworzyć własny kanał, otwórz w Telegramie menu „Nowa wiadomość” i wybierz „Nowy kanał”. Nowo utworzone kanały są prywatne, ale możesz edytować ich profil, aby je upublicznić.

Treść kanałów publicznych można oglądać w Internecie bez konta Telegrama i są one indeksowane przez wyszukiwarki. Zobacz na przykład t.me/s/FinancialTimes.

Automatyczne odtwarzanie wideo i multimediów

Kanały służą nie tylko do wysyłania wiadomości tekstowych i linków – Telegram obsługuje szeroki zakres rodzajów treści, od autoodtwarzania filmów po animowane naklejki, ankiety i nie tylko.

Filmyodtwarzane automatycznie bez dźwięku. Naciśnięcie przycisków głośności na urządzeniu powoduje włączenie dźwięku wideo, naciśnięcie filmu uruchamia wideo od początku w trybie pełnoekranowym.

TITLE

Kilka zdjęć wysłanych razem utworzy album z pięknym układem i spowoduje tylko jedno powiadomienie dla subskrybentów dla całej partii.

TITLE

Możesz wysyłać duże pliki dowolnego typu i nieskompresowane obrazy w pełnej rozdzielczości – przydatne w przypadku treści takich jak infografiki.

TITLE

Podcasty również otrzymują specjalne traktowanie. Aplikacje Telegrama zapamiętują Twoją ostatnią pozycję podczas wznawiania odtwarzania długich plików audio. Użytkownicy, którym się spieszy, mogą ich słuchać z prędkością 2x:

Zrzut ekranu przedstawiający lokalizację przycisku odtwarzania 2x dla długich plików audio.

Szybkie udostępnianie

Obok każdego postu na kanale znajduje się przydatny przycisk udostępniania, który ułatwia subskrybentom przekazywanie wiadomości innym osobom lub zapisywanie ich w Zapisanych wiadomościach.

TITLE

Menu szybkiego udostępniania pokazuje również bezpośredni link do Twojego postu. Podążanie za takimi linkami w Telegramie otwiera kanał i podświetla wiadomość. Jeśli użytkownik nie ma Telegrama, zobaczy stronę internetową z osadzonym postem, taką jak ta: t.me/corona/16.

Potężne ankiety

Możesz używać ankiet, aby oceniać opinię publiczną, podejmować decyzje i ułatwiać odbiorcom kontakt z tobą.

Ankieta pokazująca, kto głosował na którą opcję

Ankiety w stylu Quizów

Aby sprawić więcej radości lub dodać dodatkową wartość edukacyjną do swoich postów 🧐 – użyj ankiet w stylu quizu, które mają jedną poprawną odpowiedź.

TITLE

Grupy dyskusyjne

Jeśli chcesz wiedzieć, co ludzie myślą o widzianych przez siebie postach, możesz założyć grupę dyskusyjną dla swojego kanału. Subskrybenci zobaczą link „Dyskutuj” w dolnym panelu. Nowe posty z kanału będą automatycznie przekazywane do grupy i tam przypinane.

Subskrybenci zobaczą przycisk komentarza dla każdego wpisu na kanale. Komentarze pojawiają się we własnym wątku, a także trafiają do grupy dyskusyjnej, dzięki czemu wszyscy są na bieżąco i ułatwiają administratorom prowadzenie ucywilizowanej rozmowy.

Liczniki wyświetleń

Każdy post na kanale ma licznik wyświetleń, w którym są uwzględniane wyświetlenia z przekazanych kopii wiadomości.

TITLE

Szczegółowe statystyki

Zaawansowane statystyki są dostępne dla kanałów z ponad 500 subskrybentami. Możesz przeglądać bardzo szczegółowe wykresy dotyczące jego wzrostu i wydajności swoich postów.

Możesz śledzić, ilu użytkowników dołącza, opuszcza i wycisza Twój kanał, jakimi językami mówią, jak wchodzą w interakcje z Twoimi postami i jak znaleźli Twój kanał – z wyszukiwania w Telegramie, podążając za linkiem itp.

Zaplanowane i ciche wiadomości

Możesz planować swoje posty z wyprzedzeniem i pozwolić, aby były one automatycznie publikowane o określonej godzinie. W przypadku aktualizacji późno w nocy lub tych mniej pilnych możesz wysyłać ciche wiadomości, które spowodują powiadomienie bez dźwięku u subskrybentów.

Przytrzymaj przycisk „Wyślij”, aby uzyskać dodatkowe opcje wysyłania:

TITLE

Przypięte wiadomości

Możesz przypiąć wiadomość, aby uzyskać lepszą widoczność.

TITLE

Hashtagi

Telegram obsługuje hashtagi – naciśnięcie hashtagu w wiadomości spowoduje wyświetlenie interfejsu wyszukiwania ze wszystkimi innymi otagowanymi postami na kanale. Jest to przydatne do dodania warstwy nawigacji dla Twojego kanału i poprawy widoczności starszych postów.

TITLE

Prywatność subskrybentów

Lista subskrybentów jest widoczna tylko dla właściciela kanału i administratorów. Subskrybenci nie mogą zobaczyć, kto jeszcze się zapisał – ani nie mogą zobaczyć, które konta zarządzają kanałem.

Dodatkowi administratorzy

Możesz wyznaczyć dodatkowych administratorów, którzy pomogą Ci zarządzać kanałem i precyzyjnie zdefiniować ich role. Wybierz, kto będzie mógł dodawać nowych subskrybentów, zarządzać wiadomościami, edytować informacje o kanale, a nawet dodawać nowych administratorów.

Podpisy administratorów

Czasami ważne jest, aby wiedzieć, kto opublikował określoną wiadomość. W tym celu w informacjach o kanale możesz włączyć podpisy. Nowe wiadomości będą podpisywane przy użyciu wybranej przez administratora nazwy, ale nie będą prowadzić do jego profilu.

TITLE

Wiadomości osadzone

Wiadomości z kanałów publicznych można łatwo osadzić na dowolnej stronie internetowej za pomocą widżetów Telegrama.
Edytowanie wiadomości

Zrobiłeś literówkę? Zjadłeś słowo? Czy chcesz coś dodać? Możesz łatwo edytować swoje wiadomości na kanałach, niezależnie od tego, jak dawno temu zostały opublikowane. Naciśnij wiadomość (dwukrotnie stuknij lub stuknij i przytrzymaj na iOS), a następnie naciśnij przycisk „Edytuj”.

Usuwanie wiadomości

Jeśli chcesz przeprowadzić drobną konserwację osi czasu, możesz usunąć dowolną wiadomość w dowolnym momencie u wszystkich. Usunięte wiadomości znikną z kanału, zarówno dla nowych, jak i starych subskrybentów.